Vasa iskustva sa Google AdSense-om
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Vasa iskustva sa Google AdSense-om

Neproveren član Cossack (avatar)
    Učlanjen
    07.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Vasa iskustva sa Google AdSense-om

Razmisljao sam da pocnem nesto novo, da probam da zaradim neku kintu preko NET-a,
    da se malo zezam i ekperimentisem (a da ne potrosim mnogo), pa me zanima sta mislite o ovome jer je na jednoj temi ovde (cini mi se Absonic) zaradio lepe pare na tu foru.

Aktivan član acca (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    75

Podrazumevano Re: Vasa iskustva sa Google AdSense-om

Razgovarali smo o tome vec u nekoj drugoj temi, ali hajde, mozda nije lose da se prica o adsense zadrzi u jednoj temi. O nekim osnovama adsense zaradi sam ja poceo da pisem na blogu http://adsensezarada.blogspot.com/ (nadam se da je u redu da postujem link) . Potreban je konstantan rad, ne nesto preterano, ali redovno azuriranje sajta/bloga/foruma sta vec se ima, pracenje tokova adsense programa, ... Dobra posecenost sajta je takodje potrebna jer je proporcionalna zaradi.
    Od filmova najviše volim šorke, šege i mačevanje.

Učlanjen
    07.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zanima me kolika treba da bude posecenost sajta da bi CPC bio 1-2 $ i eventualno kakvi su ostali programi i da li se isplata moze vrsiti preko kartica.
    Citao sam nesto na NET-u, ali mi nije sve bas najjasnije.
    Sts je tacno PSA?

Aktivan član acca (avatar)
    Učlanjen
    12.07.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    57
    Reputaciona moć
    75

Nije mi bas najjasnije sta pitas jer CPC je Cost per click. To (klik) moze da ti bude $1 i sa jednom posetom dnevno ako imas dobro placene keywords. I ako nema velike konkurencije za taj keyword. Mada je to manje verovatno. Ako mislis na CPM (cost per mile, tj. Cost per thousand impressions) onda opet nemoze da se kaze na koliko poseta mozes da imas CPM 1-2 dolara. I to zavisi osim od broja poseta, i od toga koliko je placena kljucna rec (odnosno izraz) i od kvaliteta sajta.
    A opet, ako mislis na 1-2 dolara dnevno, recimo da je ostvarljivo i sa 20 poseta dnevno ako dobro postavis reklame (boje, pozicija, ...) , ako su reklame relevantne, ...
    Mozda je za neki prosek potrebno, hajde da kazemo oko 100 poseta dnevno. Mada sve to zavisi od slucaja do slucaja posto utice mnogo faktora na sve to, a retko gde se sve poklopi isto.
    Od filmova najviše volim šorke, šege i mačevanje.

Učlanjen
    07.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da mislio sam na cost per click, ali ne znam sta je impression, poseta sajtu ili nesto drugo?
    Znaci cenu od 1-2 $ mogu postici dobro placenim keywordsima, a da nema velike konkurencije.
    Pogledacu ja sve to pa cu videti sta i kako.
    Hvala bate.

Učlanjen
    07.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Uh, slabo nesto, nema ljudi da daju misljenje, nema diskusije topica. Svi IT- diskusije su veoma kratke, osim onih koje se svedu na zezanciju.
    Dizem ruke od krstarice, ovo je gubljenje vremena. Ovde je samo neka zezancija, malo toga ima
    ozbiljnog.

Primećen član nonk (avatar)
    Učlanjen
    20.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Pa kad sam neko vreme bio odsutan. Veliki pozdrav za accu prvo, a tebi prijatelju evo link od gugl help centra, pa prvo prouci sve sto mozes tamo, a posle cemo ja i acca vec da de usmerimo sta da radis. Inace, ja sam nov u adsima, ali sam ohoho ubedjen da moze da se namlati lova. Videcemo. Pogledaj u mom profilu za link mog sajta pa vidi kako sam ja startovao, a evo ti od gugla:
    https://www.google.com/support/adsense/bin/topic.py?topic=8526&sourceid=aso&subid=ww-ww-et-asui&medium=link#ecpm

PS
    Izvinjavam se svima koji nisu zasluzili moj onakav nastup od pre 10 dana. Naravno da tada nisam mislio na sve, vec upravo na one zbog kojih se i ovaj covek zali. Nije sve u zajebanciji. Ako neko potrazi pomoc, ne treba ga ismevati. Ako vidis da nije normalan, onda ga jednostavno kuliraj. Eto, cela filozofija foruma.
    Poslednji put ažurirao/la nonk : 03.09.2006. u 05:21

Početnik
    Učlanjen
    29.03.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ja imam nekoliko pitanja, nadam se da mi nećete zameriti jer danima nešto pokušavam al džaba.

1. Napravio sam sajt na Guglu, i počeo da ga punim materijalom. Evo linka:https://sites.google.com/site/staribunaric/pocetna-strana Acco, pogledao sam tvoj sajt i mogu bez ljutnje reći da imam više sadržaja na mom ali mi oni dvaput odbijaju jer navodno nemam dovoljno sadržaja. U čemu je problem.

2. Kada pokušam da pronadjem svoj sajt preko gugla, kada ukucam Stari bunar, nigde ga nema. Šta da radim.

3. Kako da postavim kodove za praćenje Analitike?

4. I na kraju, imam jedan drugi domen, www.staribunaric.tk preko Word Press-a i mogu tamo da prebacim sve, ali kad hoću da ubacim Adsense oglas on kaže da treba da ubacim kod koji mi je Gugl dao, a on mi nije dao ništa, barem ne još uvek.

Eto, nije malo, ali nadam se da će neko naći vremena da mi odgovori. Mnogo vam hvala.

Početnik Marconys (avatar)
    Učlanjen
    09.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pozdrav narode, evo i ja da prijavim mojih "iskustava" sa AdSenseom. :-)

E, ovako, pokusavao sam 3 puta da se prijavim na GoogleAdsense ali bez uspeha. Imam blog na engleskom, bavi se vestima iz raznih oblasti po kategorijama. Page Rank 3 je (vec 6 meseci uspevam da zadrzim taj rank) i ima solidan broj posetilaca (mahom USA) a i u usponu je. Takodje ima i dosta backlinkova. Kada ih ostavljam, pazim da to bude kvalitetan blog / sajt. Naime, pokusavao sam 2 puta da se prijavim za AdSense u zadnjih mesec dana (prvi put je bio pre nekih mesec ipo). Prvo sam imao link na nekom LinkReferral-u (traffic exchange link, stajao odavno) pa sam ga sklonio, kao i neke adult sadrzaje, ali nista preterano. Sklonio sam sve to, pobrisao, re-submitovao aplikaciju i opet dobio "denied poruku" sa tekstom "your site is not in compilance with our terms", na tu foru nesto, a nista direktno. Onda uzmem i detaljno prepravim kategorije, pobrisem sve sto nije interesantno (dosta postova otislo u zaborav, tagove sredim, bukvalno sve) i uradim re-submit nakon 10ak dana i opet isto.
    Je l moze neko da mi kaze u cemu je problem, dal u linkovima koji idu sa moga sajta ili sta vec. BlogRoll mi nije pretrpan, stvarno ne znam. Inace sajt je u WordPress-u.
    Evo linka do njega, pa ako neko primeti nesto sto nije OK, molim neka napise ovde da to sredim ----> http://www.lingfit.com

Unapred zahvalan,

Marko
    LingFit - Your Online Educator - http://www.lingfit.com

Početnik
    Učlanjen
    21.06.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Marconys Pogledaj poruku
    Pozdrav narode, evo i ja da prijavim mojih "iskustava" sa AdSenseom. :-)

E, ovako, pokusavao sam 3 puta da se prijavim na GoogleAdsense ali bez uspeha. Imam blog na engleskom, bavi se vestima iz raznih oblasti po kategorijama. Page Rank 3 je (vec 6 meseci uspevam da zadrzim taj rank) i ima solidan broj posetilaca (mahom USA) a i u usponu je. Takodje ima i dosta backlinkova. Kada ih ostavljam, pazim da to bude kvalitetan blog / sajt. Naime, pokusavao sam 2 puta da se prijavim za AdSense u zadnjih mesec dana (prvi put je bio pre nekih mesec ipo). Prvo sam imao link na nekom LinkReferral-u (traffic exchange link, stajao odavno) pa sam ga sklonio, kao i neke adult sadrzaje, ali nista preterano. Sklonio sam sve to, pobrisao, re-submitovao aplikaciju i opet dobio "denied poruku" sa tekstom "your site is not in compilance with our terms", na tu foru nesto, a nista direktno. Onda uzmem i detaljno prepravim kategorije, pobrisem sve sto nije interesantno (dosta postova otislo u zaborav, tagove sredim, bukvalno sve) i uradim re-submit nakon 10ak dana i opet isto.
    Je l moze neko da mi kaze u cemu je problem, dal u linkovima koji idu sa moga sajta ili sta vec. BlogRoll mi nije pretrpan, stvarno ne znam. Inace sajt je u WordPress-u.
    Evo linka do njega, pa ako neko primeti nesto sto nije OK, molim neka napise ovde da to sredim ----> http://www.lingfit.com

Unapred zahvalan,

Marko
    Ja sam imala isti problem sa svojim blogom na netu, moj je na srpskom i pokusala sam da ga prijavim za AdSense. Odbili su me ali ajde to, nego sto ne mogu sada nista da registrujem na AdSens-u, nista novo, jer mi uvek stoji poruka odmah na pocetku kako mi nije dozvoljeno da se registrujem. Ne razumem zbog cega je tako, jer ako jednom dobijes negativnu poruku, i ako taj blog stvarno nije u skladu sa njihovim pravilima, zbog cega ti celi nalog odbiju. Jer to moze biti pocetnicki blog, ucis, ne znas, pa naucis i napravis nesto dobro i zelis da to predstavis ljudima. Pa i da zaradis, zbog cega ne, ako se stvarno trudis i radis nesto kvalitetno. Nije mi jasno...
    pozdrav

Obećava
    Učlanjen
    17.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    37

Da li ja modu da postavim Ad sense na moj sajt iako sam vec prijavio email za blog?
    Vasstomatolog.net

Slične teme

1. Google AdSense vodic za placanje
    Autor Sky.Walker u forumu Web dizajn
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 12.12.2011., 04:57
  2. Google adsense nalog mi je deaktiviran pomoc sta dalje?
    Autor Trazim_curu_zabrak u forumu Internet
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.08.2009., 15:17
  3. Porez za google adsense??
    Autor Trazim_curu_zabrak u forumu Preduzetništvo i radni odnosi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 09.02.2008., 16:56
  4. jedno pitanje vezano za google adsense
    Autor kosta_1 u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 23.02.2007., 01:22
  5. Google AdSense