BILJA SE VRATILA SA ODMORA........
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 94

Tema: BILJA SE VRATILA SA ODMORA........

Ističe se Kohen (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2006.
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano BILJA SE VRATILA SA ODMORA........

Sta je bre ovo?!
    Biljana Srbljanović (27 Avgust, 2006 - 17:04)

Samo sam se vratila, pa imam i šta da vidim: pozorišnu predstavu italijanske ulične trupe u Novom Sadu prekinula policija, a po dojavi Episkopa bačkog, Irineja (Bulovića, aka Crvenog), čoveka poznatog po neuljudnoj bradi i jednakom razumevanju za porodicu Milošević, posebno za politiku glave kuće (sada penzionerke u bekstvu pred domaćim i inostranim organima gonjenja, Mire ukratko Marković). Policiji je, dakle, naredjenje izdao čovek takodje poznat i kao oštar kritičar takozvane medjunarodne zajednice, po priznavanju i prebrojavanju isključivo pravoslavnih žrtava u isključivo poslednjem od četiri rata u kojima je njegova zemlja u poslednjih petnaest godina učestvovala, zatim po bliskim odnosima sa ekstremističkim organizacijama žanra Svetozar Mile Tić, odlazak na krsnu slavu ovog antisemitskog pokreta (BTW, uvek sam se pitala kako to da pokret, opština, partija, mogu da imaju krsnu slavu? Da li su glasali za izbor sveca, ili su nekom drugom demokratskom procedurom došli do odgovarajućeg praznika?). "Bački vladika Irinej ocenio je u saopštenju da predstava nije igrokaz već arogantna i primitivna satanistička seansa i da nije bilo drugog izlaza sem obraćanja policiji za pomoć i zastitu. Policija je istim povodom saopštila da je u predstavi jedan broj članova bio neprimereno obučen, navodeći da je reč o odorama koje su podsećale na satanističke motive, i da je to izazvalo uznemirenost šetača." To uglavnom znači da je Irinej Bulović od države dobio licencu za odredjivanje šta je to primereno i neprimereno u oblačenju i pozorištu, kao i na ulici, drugim rečima, da ova država postaje ono što nikada nije bila: pravoslavna džamahirija u kojoj sveštenici jedne vere odredjuju šta je primereno i pristojno i uz pomoć policije, kojoj crkva izdaje usmene naloge, ukidaju pravo na postojanje svega što izlazi izvan tih okvira.

Mrzi me sada da ovaj sramni dogadjaj koristim kao poligon za stilsku vežbu iz satire, jer zamislite samo šta bi se sve dalo reći na temu primerenosti i oblačenja Ratka Mladića, Atanasija Gipsana Kragna Jeftića, do samog Irineja Piksle Bulovića (koji je i inače za svoje duhovni identitet izabrao ime prvog cenzora u istoriji hrišćanstva - Irineja Lionskog), pa zatim o savremenom igrokazu za decu i ograsle Tomislava Pahomija Gačića, kao i uznemirenosti šetača muškog pola, u starosti od sedam do trinaest godina, a na potezu kuća/osnovna škola, via Sinod SPC-a, mrzi me i da ulazim u kvalitet i značaj pozorišne predstave koju su italijanski glumci pokušali da izvedu u srpskoj Atini, jer to sve uopšte nije ni važno. Važno je da policija, koju svetovna lica plaćaju novcem od svog poreza, za razliku od duhovnika SPC-a, koji su, novim zakonom o crkvi, oslobodjeni ove, kao i mnogih drugih gradjanskih obaveza, dakle da ta policija tako brzo reaguje na usmene naloge sveštenika, dok sa druge strane, na primer, čekajući pravovažni nalog, pušta da džamija u sred prestonice izgori.

"Književnik Filip David ocenio je sinoć u Novom Sadu da crkva ima ogroman uticaj u društvu i da se često ponaša kao u vreme inkvizicije. Povodom navoda episkopa Irineja da je predstava italijanske trupe bila satanistička, on je rekao da je satanizam ono što je uradio sveštenik koji je blagosiljao škorpione pre polaska u zločinački pohod i ocenio da se i kod pokojnog vladike Nikolaja Velimirovića mogu naći elementi satanizma. "Zar nije satanizam i ono kada se sveštenik Filaret slikao s mitraljezom i lobanjom u rukama", kaže David i podseća da je Filaret potom postao vladika Srpske pravoslavne crkve."
    Ovom nemam šta da dodam. I pre nego što se ovde okupe oni Srblji koji bi da analiziraju krv i prezime Filipa Davida, za mene je ipak najveće iznenadjenje sledeći citat Vladike Bulovića, i htela bih u stvri, da o tome popričamo. Čovek je rekao:

"Podsećam na činjenicu da prema poslednjem popisu stanovništva u našoj otadžbini devedeset pet odsto ukupnog stanovništva jesu vernici, četiri i po procenta se nisu izjasnili, a samo pola odsto (0,5) su izričito izjavili da se ne osećaju pripadnicima bilo koje religije. Kad bi bilo obrnuto, tojest kad bi vernici sačinjavali samo 0,5 odsto stanovništva zemlje, a ateisti devedeset i pet odsto, zar i tada - u demokratskom društvu, naravno - ne bi bilo neophodno uvažavati prava i dostojanstvo hrišćana i ostalih vernika? Sada se, nažalost, dešava da šačica ateista kod nas bukvalno vrši medijski teror nad ogromnom većinom sugrađana vernika i čak pretenduje na medijski monopol, sve pod plaštom demokratije, moderne sekularne države i „evropskih standarda”, o kojima ustvari pojma nemaju ili ih, pre će biti, svesno ignorišu, falsifikuju i njima nečasno manipulišu."

Šta je bre ovo, ljudi? Gde sam ja bila kad je ovaj popis u otadžbini vršen?
    Kad sam ja prespavala ovaj porast na 95 posto pravoslavnih vernika? Ko je to i kada i pre svega, s kojim pravom brojao? Ume li neko ovo da mi objasni?

Elita jedite_kod_Joa (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Novi Sad, Vojvodstvo Srpsko - Okupirana Srbija
    Reputaciona moć
    268

Podrazumevano Re: BILJA SE VRATILA SA ODMORA........

да....ево одличне теме за пагане и секташе да још мало пљују по цркви...

marlоn
    Guest

zivela bilja.... pomijara je u desnom cosku. mora samo da plati kotizaciju kusti i jos nekima...

Iskusan frozen1982. (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2005.
    Reputaciona moć
    0

Ma Komunjara u dushi sere po "vernicima"...jaka stvar...shabanka ona,shabani oni.

marlоn
    Guest

des frozene ljudino...ti i ja rođeni istog dana..si znao

Učlanjen
    24.12.2005.
    Reputaciona moć
    0

Nisam znao....ti si samo koju godinu mladji?

marlоn
    Guest

ma 60 bre, pise na primedbama.... al volim malo hip hop

Ističe se untouchable (avatar)
    Učlanjen
    22.04.2003.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Kohen
    Šta je bre ovo, ljudi? Gde sam ja bila kad je ovaj popis u otadžbini vršen?
    Kad sam ja prespavala ovaj porast na 95 posto pravoslavnih vernika? Ko je to i kada i pre svega, s kojim pravom brojao? Ume li neko ovo da mi objasni?
    http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2003/07/05/srpski/D03070401.shtml
    U Srbiji prema poslednjem popisu iz 2002. godine
    Vernika 95 odsto
    Ateisti čine 0,5 odsto stanovništva Srbije, neopredeljenih 4,5 odsto
    И шта сад хоћемо ли да постављамо теме сваки пут кад се јави нека необавештена клошарка са неким коментаром?

Učlanjen
    24.12.2005.
    Reputaciona moć
    0

Pa.....jel da prersiramo?

marlоn
    Guest

ma mos da me povuces za rukohvat u metrou ...

Iskusan Alekasandar2 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2006.
    BS "Galactica", on the way to Earth....I hope
    Reputaciona moć
    99

Imali su sreće. Da su bili u EU Grškoj, dobili bi batine. Tamo čak ni novine ne izlaze nedeljom. Nemoj da misliš da smo mi neki ekstra Pravoslavci, Grci su mnogo jače.

marlоn
    Guest

Citat Original postavio untouchable
    http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2003/07/05/srpski/D03070401.shtml

И шта сад хоћемо ли да постављамо теме сваки пут кад се јави нека необавештена клошарка са неким коментаром?
    sad ce nedodirljivi, da ti da podatak sa biserkinog crvenog kalkulatora...il' latinkinog.

Elita jedite_kod_Joa (avatar)
    Učlanjen
    29.07.2006.
    Pol
    muški
    Novi Sad, Vojvodstvo Srpsko - Okupirana Srbija
    Reputaciona moć
    268

да,Грци не дозвољавају да се овако пиша по њиховој цркви...треба се угледати на њих.

Ističe se Kohen (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2006.
    Reputaciona moć
    67

@antacibl
    Sto, klosarka???

Ističe se untouchable (avatar)
    Učlanjen
    22.04.2003.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio marlоn
    sad ce nedodirljivi, da ti da podatak sa biserkinog crvenog kalkulatora...il' latinkinog.
    Само Латинку не спомињи. Цела та издрогирана екипа подмлатка СКЈ - типа Биљана, Видојковић и остали падају у колективни транс на сам спомен имена те (праве) црвене вештице.

Ističe se Kohen (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2006.
    Reputaciona moć
    67

Citat Original postavio untouchable
    Само Латинку не спомињи. Цела та издрогирана екипа подмлатка СКЈ - типа Биљана, Видојковић и остали падају у колективни транс на сам спомен имена те (праве) црвене вештице.

Aktivan član
    Učlanjen
    02.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Citat Original postavio Kohen
    [B]Sta je bre ovo?!
    Biljana Srbljanović (27 Avgust, 2006 - 17:04)
    Policiji je, dakle, naredjenje izdao čovek takodje poznat i kao oštar kritičar takozvane medjunarodne zajednice, po priznavanju i prebrojavanju isključivo pravoslavnih žrtava u isključivo poslednjem od četiri rata u kojima je njegova zemlja u poslednjih petnaest godina učestvovala, zatim po bliskim odnosima sa ekstremističkim organizacijama žanra Svetozar Mile Tić, odlazak na krsnu slavu ovog antisemitskog pokreta
    Циркус, чак и за полуписмену Биљану С. (екс-љотићевку, бадауеј). дакле, СНП "Светозар Милетић", покрет чије манифестације - поред Владике бачког г. Иринеја - поздравним телеграмима пропраћа и београдски рабин г. Исак Асијел, покрет који ПРВИ подсети српску јавност (после много година) на размере хортијевског дивљања над Србима и Јеврејима... је - акординг ту Бики - "антисемитски", дочим су њени другари из кољачког сектора (који по Војводини шетају маторе хортијевске нацисте и младе црнокошуљаше из суседне Мађарске у којој су - ти црнокошуљаши - забрањени, пију кафе са Ђапићем по Суботици, умањују број жртава Јасеновца и остало... шта, европска Србија?

Шљам. Рекох већ, ови су спремни да још више окрваве руке него њихови злочиначки очеви.

Aktivan član
    Učlanjen
    02.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Још само нешто - медији су писали да се води спор СНП "Светозар Милетић" пред не знам којим судом против НВО-баба које су исто покушале да им налепе "антисемитизам". Надам се да ће и (екс-љотићевка) Биљка убрзо бити у прилици да своје наводе изнесе пред судом (мислим, волео бих да је "милетићевци" туже, чисто да видимо како изгледа кад треба изнети доказе за фекалије којима се - Биљана С. - иначе обилато разбацује већ деценију и кусур).

marlоn
    Guest

sad ce one brate sun, ko u moskvi da trche do carobnog kamena po direktive

Domaćin serb_pagan (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

vladiki ne smeta gola ****** cece raznatovic pred sto hiljada dece na ushcu,ne smetaju mu pevaljke koje porucuju devojcicama da se "*ebu za bundu od nerca i da im uteraju kabrio porshe u garazu",vladici ne smeta kada njegove kolege bludniche sa maloletnim dechacima,vladici smeta italijanska pozorishna grupa koja se proshetala na shtulama...vrhunac arogancije nekih delova crkve..ovakvom neprimerenom ponashanju sveshtenih lica se mora stati na put..

Poznat svetolik trpkovic (avatar)
    Učlanjen
    25.08.2006.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Odakle Irineju pravo da nekome drzi pridike kada je u mladosti bio saradnik UDBE i u narodu je poznat kao "crveni vladika' ?Zbog takvih kao sto je on i onaj vranjanski pedofil ugled crke je ozbiljno ugrozen.

Poznat Elvin (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

pravoslavni talibani™

samo ne znam zašto srbljanovićku to toliko pogađa, ipak ona živi u inostranstvu. valjda parizu...

Aktivan član
    Učlanjen
    02.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Citat Original postavio marlоn
    sad ce one brate sun, ko u moskvi da trche do carobnog kamena po direktive

Језиво, брате. И што је најгоре, никако да одем (с форума), увек ме нешто фасцинира имбецилношћу, као Биљкин коментар управо. Плус, много бих волео да ми неко од талибана образложи ово око "Милетића" (ево ја наведох пар доказа - мислим, "Милетић" ми је баш готиван покрет, ништа антисемитско не знам у вези с њима, па да чујем). Уопште, фасцинира и ово "слободарство" екипе којој припада и Биљка - да је ово '41, исте те сподобе које се данас, као, "боре против антисемитизма" (мислећи да нико не прооваљује да фолирају), убијале би (и српску и јеврејску) децу на Бањици. Такав им менталитет.

Domaćin serb_pagan (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Sunchaser
    Језиво, брате. И што је најгоре, никако да одем (с форума), увек ме нешто фасцинира имбецилношћу, као Биљкин коментар управо. Плус, много бих волео да ми неко од талибана образложи ово око "Милетића" (ево ја наведох пар доказа - мислим, "Милетић" ми је баш готиван покрет, ништа антисемитско не знам у вези с њима, па да чујем). Уопште, фасцинира и ово "слободарство" екипе којој припада и Биљка - да је ово '41, исте те сподобе које се данас, као, "боре против антисемитизма" (мислећи да нико не прооваљује да фолирају), убијале би (и српску и јеврејску) децу на Бањици. Такав им менталитет.
    posto sam se nasao prozvanim kao taliban-
    eto ja ne znam nista oko miletica,oni nisu ni bitni za ovu pricu...nego,objasni ti meni odakle vladici pravo da zabranjuje italijanskoj pozorisnoj trupi shetnju na shtulama i da ih javno deklarishe kao sataniste???

Aktivan član
    Učlanjen
    02.02.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Citat Original postavio serb_pagan
    posto sam se nasao prozvanim kao taliban-
    eto ja ne znam nista oko miletica,oni nisu ni bitni za ovu pricu...nego,objasni ti meni odakle vladici pravo da zabranjuje italijanskoj pozorisnoj trupi shetnju na shtulama i da ih javno deklarishe kao sataniste???

Има и горих од тебе, али ОК, ценим гест :wink: . "Милетић" је ИТЕКАКО битан за причу - не можеш да пљунеш по некоме фола ради, па онда "није важно"... Ево, ја наведох два доказа да "Милетић" НИЈЕ антисемитски ( и то према сећању - пошто се сећам да сам читао ту рабинову поруку "Милетићу" негде - и десет секунди на Интернету, ето колико треба да се оспори релевантност Б92-приступа). Пред сваким судом у демократском свету, Србљановићка би због овакве клевете појела оно што је написала... А овде се те кољачке екипе штите као бели медведи... Замисли да ја сутра оклеветам тебе или неког из твоје породице, и ником ништа? Језиво, зар не? А ова злочиначка багра (НВО-и, србљановићке и комп.) се управо тако понашају већ 15 година.

Одговор на твоје питање; колико сам чуо, та "позоришна трупа" је желела да изведе свој "перформанс" у порти Саборне цркве у НС. Владика им, наравно, није дозволио. Јел' би ти пустио мене да ти упаднем у гајбу јер ми уметничка слобода то налаже? С тим штпо овде није гајба, него црква, дакле место од ипак велике духовне вредности за вернике одређене религије (православне, у конкретном случају) и то УВЕК и СВИУДА свако нормалан поштује. Чак на страну и чињеница да би "перформанс" у сакралном објекту какав је црква (синагога, џамија...) био, најблаже, непримерен (не улазећи у то јесу ли у питању сатанисти или нису).
    Poslednji put ažurirao/la Sunchaser : 27.08.2006. u 23:13

Slične teme

1. Liza se vratila!
    Autor Liza Dennis u forumu Muzika
    Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 20.09.2011., 01:17
  2. MALO ODMORA
    Autor paradizo u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 31.12.2005., 01:12
  3. JAGODICA SE VRATILA !!!
    Autor VizitauLudnici u forumu Arhiva