USB Flash memorija pravi problem!

Psiholog Jovana

Obećava
Poruka
53
Imam plocu Matsonic MS9147C, procesor Intel PIV 2,0Gh, Chieftec napajanje od 450W…. sistem je Windows XP SP2
Problem je u tome sto windows ne prepoznaje USB Flash memoriju (SanDisk Cruzer Crossfire 512 MB), vec je tretira kao Unknown device.
Bios mi je najsveziji za datu plocu, XP je redovno update-ovan. VIA 4in1 takodje poslednja verzija (s obzirom da je VIA cipset na ploci).
Elem, na USB portu (nije frontalni) rade drugi uredjaji – bez problema prepoznaje moju nokiu, misa ili stampac, ali ovaj mass storage device nece da prepozna ni pod razno!
Probala sam na poslu flash memoriju i na 2 kompjutera je radila, a na jednom se dogodila ista stvar kao kod mene, dakle sama memorija je ispravna.
Pokusala sam razne stvari, od instalacije nekih drajvera za usb 2.0, do podesavanja po biosu, iskljucivanja drugih uredjaja (zbog napona) itd, ali nista ne pomaze.
Naravno, drajveri proizvodjaca ne postoje jer se tvrdi da pod XP-om nisu potrebni...
Uz sve to, flash memorija prilicno usporava rad (podizanje i iskljucivanje) sistema.

Je l ima neko originalnu ideju sta bi moglo da pomogne?
 
Mislim da nije do drajvera za chipset jer postojeci USB uredjaji normalno rade
Treba probati sa remove svih USB kontrolera iz device menager-a, ovo mnogima pomaze, a nekima i ne....u tom slucaju pomirite se sa cinjenicom da se vas USB ne podnosi sa nekom komponentom iz vaseg sistema
 

Back
Top