USB Flash memorija pravi problem!
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: USB Flash memorija pravi problem!

Obećava
    Učlanjen
    06.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Podrazumevano USB Flash memorija pravi problem!

Imam plocu Matsonic MS9147C, procesor Intel PIV 2,0Gh, Chieftec napajanje od 450W…. sistem je Windows XP SP2
    Problem je u tome sto windows ne prepoznaje USB Flash memoriju (SanDisk Cruzer Crossfire 512 MB), vec je tretira kao Unknown device.
    Bios mi je najsveziji za datu plocu, XP je redovno update-ovan. VIA 4in1 takodje poslednja verzija (s obzirom da je VIA cipset na ploci).
    Elem, na USB portu (nije frontalni) rade drugi uredjaji – bez problema prepoznaje moju nokiu, misa ili stampac, ali ovaj mass storage device nece da prepozna ni pod razno!
    Probala sam na poslu flash memoriju i na 2 kompjutera je radila, a na jednom se dogodila ista stvar kao kod mene, dakle sama memorija je ispravna.
    Pokusala sam razne stvari, od instalacije nekih drajvera za usb 2.0, do podesavanja po biosu, iskljucivanja drugih uredjaja (zbog napona) itd, ali nista ne pomaze.
    Naravno, drajveri proizvodjaca ne postoje jer se tvrdi da pod XP-om nisu potrebni...
    Uz sve to, flash memorija prilicno usporava rad (podizanje i iskljucivanje) sistema.

Je l ima neko originalnu ideju sta bi moglo da pomogne?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    29.10.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano Re: USB Flash memorija pravi problem!

Nisi lepo instalirala drajvere za ploču.

Aktivan član nid (avatar)
    Učlanjen
    25.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    63

Reinstaliraj Xp i ponovo lepo instaliraj drivere za chipset! Do toga je 100000%!

pozzzz

Zainteresovan član Wild Boy (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Mislim da nije do drajvera za chipset jer postojeci USB uredjaji normalno rade
    Treba probati sa remove svih USB kontrolera iz device menager-a, ovo mnogima pomaze, a nekima i ne....u tom slucaju pomirite se sa cinjenicom da se vas USB ne podnosi sa nekom komponentom iz vaseg sistema
    GA K8NF-9; AMD 64 3000+; 512 DDR400 Kingston VR; Sapphire x700; Maxtor 80gb 2mb; Prolink TV/FM Tuner

Slične teme

1. Flash memorija - ZASTITA
    Autor spidernet u forumu Hardver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 21.03.2006., 12:00
  2. flash memorija
    Autor MilanZ u forumu Hardver
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 21.11.2004., 15:04

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor