Pola Terabajta podataka brzo i efikasno unistiti, na koji nachin, ideje, predlozi.
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 32

Tema: Pola Terabajta podataka brzo i efikasno unistiti, na koji nachin, ideje, predlozi.

Aktivan član
    Učlanjen
    28.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Lightbulb Pola Terabajta podataka brzo i efikasno unistiti, na koji nachin, ideje, predlozi.

Potreban program, koji ce u brzome vremenskom roku unistiti pola terabita podataka. Dakle, hard diskovi (moraju) da ostanu ispravani za dalji radi, ali da se podaci trajno skinu, to jest da nemoze da dodje do ponovnog povracanja podataka uz pomoc recovery programa. Nisu pod (raid) rezimom i nisu miror-ovani na (raid-u). Takodje nisu pod S-ATA rezimom. Vec P-ATA. Pozeljno za Platforme Windows 2003, Windows XP (Xperience).

1: Nije za nelegelanu upotrebu.
    2: Bez dodatnih postova (spamova i reklamiranja svojih sajtova jer ce svejedno biti izbrisani).
    3: Hvala unapred.

Ukoliko je neko imao iskustva, ovo je prava stvar za njega da napise svoja iskustva.

P.S: Moderatori. Nedirajte temu, netreba da bude na operativni sistemi i software, vec se vezuje za sigurnost i zastitu. Ukoliko smatrate da ipak treba tamo (ne zakljuchavajte) premestite je.

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Podrazumevano Re: Pola Terabita podataka brzo i efikasno unistiti, na koji nachin, ideje, predlozi.

Koristio sam samo za probu sa malim fajlovima TuneUp Utilities 2006, koji ima alatku za trajno brisanje fajlova, tj. podataka. E, sad toliku količinu podataka nisam brisao pa da kažem nešto više. Inače, ono što je obrisao više nije bilo moguće povratiti recovery programom. Ne sećam se tačno sa kojim sa programom pokušao da povratim te podatke, ali mislim da se radi o GetDataBack for NTFS. Možda je bilo moguće sa nekim drugim. Nisam probao.

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Podrazumevano Re: Pola Terabita podataka brzo i efikasno unistiti, na koji nachin, ideje, predlozi.

[FONT=Verdana]Da li treba samo da onemogući vraćanje podataka pomoću standardnih programa ili da podaci ne mogu da se vrate ni u specijalizovanim labaratorijama za data recovery?[/FONT]

Aktivan član
    Učlanjen
    28.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Fluid, nije on za to, treba mi neki koji je bas pravljen za ovakve stvari.

bojan p. , da, da podaci nemogu da se vrate ni u specializovanim laboratorijama.
    Malo sam radio pretrazivaje po google, ali nisam uspeo da nadjem (bas) takav. Naisao sam na par dobrih za enkripciju, ali mi je potreban neki koji (brzo i efikasno) brise uz nemogucnost povratka fajlova, pa chak ni u specijalizovanim laboratorijama za to.

Iskusan codemaker (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio FLUID
    E, sad toliku količinu podataka nisam brisao pa da kažem nešto više.
    Pa sad, terabit podataka i nije neki red velicine, ili je Legolas hteo da napise terabajta ?
    No bez obzira na to, mogao bi se napraviti program koji bi pisao po disku u barem dva navrata, oba puta pisuci, proveravajuci i ponovo upisujuci 0 posvakom delicu.

E sad, drugo je pitanje zbog cega to treba.
    Ako je disk potrebno do detalja ocistiti od prethodnih sadrzaja, da li to znaci da ce taj disk biti prodat, upotrebljen u nekoj drugoj masini ili kod nekog drugog korisnika?
    AKo nece biti "otudjivan" moze posluziti i low-level format

Ili sam ja nesto propustio?

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Kako nije? Alatka u okviru TuneUp Utilities 2006 se zove TuneUp Shredder i u okviru nje piše "Delete files securely, ensuring that they cannot be recovered later". Nije specijalizovan, ali završava posao. Koliko uspešno nisam baš siguran.
    E, ako nije to, objasni mi i navedi neki program koji je specijalizovan. Možda ne razumem šta podrazumevaš pod ovim zbog čega si otvorio temu.

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

Citat Original postavio codemaker
    Pa sad, terabit podataka i nije neki red velicine, ili je Legolas hteo da napise terabajta ?
    Ne obratih pažnju. Važno je da je nešto tera. :-D

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio codemaker
    No bez obzira na to, mogao bi se napraviti program koji bi pisao po disku u barem dva navrata, oba puta pisuci, proveravajuci i ponovo upisujuci 0 posvakom delicu.

E sad, drugo je pitanje zbog cega to treba.
    Ako je disk potrebno do detalja ocistiti od prethodnih sadrzaja, da li to znaci da ce taj disk biti prodat, upotrebljen u nekoj drugoj masini ili kod nekog drugog korisnika?
    AKo nece biti "otudjivan" moze posluziti i low-level format

Ili sam ja nesto propustio?
    [FONT=Verdana]Mislim da nije toliko bitno da li su u pitanju terabiti ili terabajti, sem sa stanovišta brzine.

Mnogo je veći problem to što je za takvo brisanje podataka potrebno znatno više od 2 prolaza, a i mustra koja se upisuje mora da bude odgovarajuča, tako da se brisanje svodi na minimum 6 puta upisavanje pola terabita/terabajta.

Da li je to dovoljno brzo ili ne, ne znam.[/FONT]

Aktivan član
    Učlanjen
    28.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

codemaker, ti diskovi ce se koristiti za druge stvari.
    E sad. za low level format, ja koliko znam mozes samo da uradis na pentium 1 (pod uslovom da plocha - bios) to podrzava ne znam za drugu opciju.
    Nisam gledao za programe (ali mi je dalo ideju da i to pogledam).

Fluid, drugar, daj link da vidim sta sam to propustio.

Poznat FLUID (avatar)
    Učlanjen
    20.09.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    124

TuneUp Utilities 2006 - http://www.tune-up.com/products/tune...ities/details/

Program je tipa, kao što verovatno znaš, "sve u jednom". Kažem ti da sam probom te alatke u okviru njega izbrisao fajlove i nisam mogao da ih vratim. E, sad možda neki recovery program bolje to radi od onog koji sam koristio za probu.

Aktivan član
    Učlanjen
    28.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Nije to to, razlog:

Zato sto moras izabrati koje foldere zelis da brises.
    Sto se tiche TuneUp-a. Program sasvim solidno zavrsava sve potrebe za kucne korisnike.

Meni to nije potrebno. Potreban je program koji ce u (datom trenutku) krenuti da brise sve sa sistema i ostalih hard diskova (bez kliktanja "po sistemu" izaberi sta zelis da obrises), i bez mogucnosti povracanja tih podataka koji su obrisani.

Domaćin Gryphon (avatar)
    Učlanjen
    06.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    81

Super tema i nadam se da ce te naci resenja, radi moje koristi kasnije od istog....jer i meni bi odgovaralo tako nesto.

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Postoji program pod imenom Eraser koji prekucava vise puta gomilom cifara fajl tako da on nije vise to sto je bio i ne moze se nikako otkriti recover alatima.

Primećen član drago41 (avatar)
    Učlanjen
    31.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    55

Citat Original postavio King 7
    Postoji program pod imenom Eraser koji prekucava vise puta gomilom cifara fajl tako da on nije vise to sto je bio i ne moze se nikako otkriti recover alatima.
    Mislim da bi wipe mozda to dobro uradio!?

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ako sam dobro razumio uopste sta ti hoces, rijec je da pobrises podatke bez mogucnosti vracanja..

Iz nekog mog iskustva najbolje je korisititi alate proizvodjaca Hdd-ova koje imas.. Dakle, na sajtu proizvodjaca tvojih HDD-ova imas alatke upravo za ono sto trazis, a da ne pominjem da ogromnu vecinu takvih stvari mozes da nadjes na Hiren's Boot Cd ili Ultimate Boot Cd-ovima..

Iskusan King 7 (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio drago41
    Mislim da bi wipe mozda to dobro uradio!?
    Ne znam, nisam probao. Eraser koristim godinama a mozda i wipe probam, cisto da vidim kako radi.

Aktivan član
    Učlanjen
    28.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Probao sam to sve. I sa instalacijom sa diskete i sa botabilnog cd-a. To je ok, to sasvim zavrsava posao, koristio sam vec. Da li mozda postoji neki program koji ce da se ugnezdi u sitemu operativnome i chekajuci dok ga ja ne aktiviram, da se pokrene, dakle treba mi neki koji je instaliran u Windows-u i prilikom par klika na tastaturi da krene da brise sve ujedno sa operativnim sistemom, ujedno sa ostalim hard diskovima. GZ, Hirens Boot, takodje imam. Potreban mi je program koji radi pod operativnim sistemom.

Primećen član maksvel (avatar)
    Učlanjen
    30.06.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    56

Pogledaj http://www.sysinternals.com/Utilities/SDelete.html iz laboratorije legendarnog Marka Rusinoviča.
    E, sad, ne znam kako bi bilo moguće da program iz sistema pregazi sistem "na živo"... Jedino nešto na foru Partition Magic-a, kada ovaj sačuva u batch fajlu zadatak (npr. pravljenja particija) i onda se sistem restartuje i pre podizanja izvrši taj batch...

@Legolas Ti beše pre ovde pod drugim nickom?
    Poslednji put ažurirao/la sorlaag : 30.08.2006. u 21:49
    Let the boy try

Aktivan član
    Učlanjen
    28.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Tesko @Sorlaag. Pronadji me na elitesecurity tamo sam vecim delom, ako te zanima moj nadimak kontaktiraj me na pp.

Anyway: Upravo gledam specifikacije programa. Nista moracu i njega da isprobam. Mada sam razmisljao da nadjem nekog trojanca (on bi zavrsio posao) ukoliko me razumes na sta mislim.

Aktivan član
    Učlanjen
    28.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Pogledaj http://www.sysinternals.com/Utilities/SDelete.html iz laboratorije legendarnog Marka Rusinoviča.
    Isprobano, ne funkcionise.
    I dalje trazim.

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    379

Rekoh da se i ja javim . Postoji program koji se zove "Sistem Mechanic" i unutar njega postoji jedna alatka koja se zove "Inicerator" ona radi kao Recikle Bin sam,o sa jednom razlikom obrisan fajl sa njim je 10 x prebrisan i nema nazad, toliko o tome. http://www.sk.co.yu/2005/01/sktr05.html

Aktivan član
    Učlanjen
    28.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Nisi pazljivo pratio temu, vec je bilo razgovora o slichnim programima. Medjutim nije to to.
    Prochitaj pazljivo temu.

System Mehanic sam isprobao, simpatichan program za odrzavanje rachunara, ali nije predvidjen za ono sto je meni potrebno.

Elita
    Učlanjen
    04.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    379

Ovako , sada nisam siguran šta si želeo , koliko sam ja shvatio tražio si nešto sa čime bi obrisao gomilu podataka tako da oni nemogu da se vrate natrag, i ja sam ti napisao da taj i taj program ima tu i tu alatku. Suština je da ja sada nisam, siguran šta si želeo? sorry

Primećen član Hammerhead (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

on zeli rezident program koji ce na jednu komandu da eliminise sve sa hddova... pitanje je koliko brzo to moze (fizicki) da se ostvari... neko ce morati da ti napise custom... mislim da se codebraker javio za tu misiju... uradio bih ja ali ne znam direct disk access... a vidis pade mi na pamet... da li bi win to dozvolio uopste?
    planetary displacement failed (still stuck here)

Iskusan
    Učlanjen
    06.12.2004.
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio Hammerhead
    on zeli rezident program koji ce na jednu komandu da eliminise sve sa hddova... pitanje je koliko brzo to moze (fizicki) da se ostvari... neko ce morati da ti napise custom... mislim da se codebraker javio za tu misiju... uradio bih ja ali ne znam direct disk access... a vidis pade mi na pamet... da li bi win to dozvolio uopste?
    [font=Verdana]Zašto ne bi dozvolio?! Naravno moraš lepo da ga zamoliš, kao i kada radiš bilo šta drugo. U okviru Resource Kita imaš program koji se zove Disk Editor (ako nisam pobrkao imena) kojim možeš da promeniš bilo koji podatak na disku. Dakle, može.
    [/font]

Slične teme

1. Predlozi, ideje, sugestije, kritike...
    Autor Šakal u forumu Evropa
    Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 23.10.2015., 11:24
  2. Predlozi, kritike, žalbe, mišljenja, ideje...
    Autor Šakal u forumu Religija
    Odgovora: 867
    Poslednja poruka: 07.03.2009., 23:40
  3. Ideje, predlozi, komentari
    Autor tab503 u forumu Fudbal
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.04.2008., 20:52

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku