CRITIC *****!

Bilis against ###

Zainteresovan član
Poruka
212
Kriticari samo brate kenjaju...zasto su oni uopste ispravni da kazu sta jeste a sta nije,sta je dobro i kvalitetno a sta nije..moje pitanje je--da li obracate paznju na kritike/ovih profi heterodoksnih kriticara/ ili mozda na onolike rang liste na netu tipa-greatest songs,greatest albums,greatest my ass ovo ono...
 
kriticari su smradovi,ne stvarno,pa svi smo mi manje vise kriticari,svako od nas ima misljenje,a kolko je onda objektivno kad bi samo neki od nas to misljenje izneli.....i to u javnosti,zato ja vec duze vreme ne gledam tv,ne volim da mi neko treci prica sta bih trebao da slusam.....
 
e tako...normalno postoji filozofija koja se zove babuvizam/a to je da svi imaju jednaka prava da uzivaju u carima zivota/,s druge strane svako smatra da je on nesto posebniji i jedinstveniji nego sto drugi to misle, da ne kazem uzviseniji..ipak svi smo deo istog djubreta/we trust Tyler/...a onda mislis da nema sanse da umres..ali umreces,posle ne znam sta...za sada dok sam ovde ne moraju da mi sole pamet ostali moroni jer ionako u krajnjoj liniji svi dolazimo na isto...
 
Kad mi samo padne na pamet da je Billy-ev album Cyberpunk proglashen za najgori 1994.a album,iako nije njegov najbolji,nije tako losh.
Gde li su danas ti kritichari,u dobu Pussycat dolls,Rihanne,US5 i ostalih shit muzichara?Jok,njih trpaju na vrh Bilbordove usrane liste.bash su mi merodavni.
 
fora je što sam se ja ranije jako nervirao zbog toga...
pogotovu onda kad na Vh1: '40 greatest rock guitarists' nije bilo Gilmoura, a Van Halen na 3. mestu sa svojom večitom i jednom jedinom 'Jump'...ispred Pejdža ****** :)
poslao sam pismo...
 
Arnold_Layne:
fora je što sam se ja ranije jako nervirao zbog toga...
pogotovu onda kad na Vh1: '40 greatest rock guitarists' nije bilo Gilmoura, a Van Halen na 3. mestu sa svojom večitom i jednom jedinom 'Jump'...ispred Pejdža ****** :)
poslao sam pismo...
Gilmour nije klasicni rock gitarista, u njegovom sviranju ima najvise elemenata bluesa. Tako kazu oni koji se razumiju a ja bih se slozio s njima. A licno mislim da je Gilmour u 10 greatest guitarsts
 
Bilis against ###:
Kriticari samo brate kenjaju...zasto su oni uopste ispravni da kazu sta jeste a sta nije,sta je dobro i kvalitetno a sta nije..moje pitanje je--da li obracate paznju na kritike/ovih profi heterodoksnih kriticara/ ili mozda na onolike rang liste na netu tipa-greatest songs,greatest albums,greatest my ass ovo ono...
Ne....
 
Arnold_Layne:
fora je što sam se ja ranije jako nervirao zbog toga...
pogotovu onda kad na Vh1: '40 greatest rock guitarists' nije bilo Gilmoura, a Van Halen na 3. mestu sa svojom večitom i jednom jedinom 'Jump'...ispred Pejdža ****** :)
poslao sam pismo...
Pa samo se seti Sedativkine liste. Odakle je skidala ne znam ali ono su pravili neki intelektualno ugrozeni ljudi. Sve je to glupo. Svako slusa ono sto mu se slusha.
 
Heh...sve su to ukusi....a o njima naravno ne treba raspravljati...Nikada ta mishljenja tih "kritichara" nisam uzimala za ozbiljno,inache da jesam slushala bih Shakiru.Normalno je da se sa mishljenjem jednog coveka ne mogu sloziti svi,pa tako je i sa kriticarima...Nikad se nikome nece udovoljiti,i nikad nece svi da misle da je ono shto kazu kritichari ispravno.Uvek ce biti onih koji se ne slazu....to je normalno,sve su to ukusi...Ne daj Boze da svi mislimo isto...Bio bi to smak sveta.A normalno je da se kritichari sa Mtv-a i 90% ljudi ovde nece slagati npr. oko izbora za najlepshu pesmu.Ja ne razumem ljude kojima su kritike neshto mnogo vazne,ili chak presudne.. :confused:
 
evo na jednom sajtu na netu lista najboljih gitarista..posto ste pricali o tome..ko se slaze?
1. Jimi Hendrix* - Jimi Hendrix Experience
2. Eric Clapton - Yardbirds, Cream, Derek & The Dominos, Solo
3. Jimmy Page - Yardbirds, Led Zeppelin, The Firm
4. Jeff Beck - Yardbirds, Jeff Beck Group, Solo
5. Eddie Van Halen - Van Halen
6. Stevie Ray Vaughan* - Stevie Ray Vaughan & Double Trouble
7. Joe Satriani - Solo, Rainbow
8. Ritchie Blackmore - Deep Purple, Rainbow, Blackmores Night
9. Steve Vai - David Lee Roth, Whitesnake, Solo
10. David Gilmour - Pink Floyd, Solo
11. John Petrucci - Dream Theater, Liquid Tension Experiment
12. Randy Rhoads* - Quiet Riot, Ozzy
13. Allan Holdsworth - Solo
14. Paul Gilbert - Mr. Big, Racer X, Solo
15. Yngwie Malmsteen - Rising Force, Solo
16. Phil Keaggy - Glass Harp, Solo
17. Jason Becker - Cacophony, David Lee Roth Band, Solo
18. John Mclaughlin- Mahavishnu Orchestra
19. Duane Allman* - Allman Brothers Band, Derek & the Dominos
20. Chuck Berry - Solo


a evo najbolji rifovi ikada...
1. Smoke On The Water - Deep Purple
2. Sunshine Of Your Love - Cream
3. Layla - Derek And The Dominos
4. Satisfaction - Rolling Stones
5. Iron Man - Black Sabbath
6. Heartbreaker - Led Zeppelin
7. Sweet Child O' Mine - Guns N Roses
8. Back In Black - AC/DC
9. Johnny B Goode - Chuck Berry
10. You Really Got Me - The Kinks
11. Purple Haze - Jimi Hendrix Experience
12. Bad To The Bone - George Thorogood & Destroyers
13. Crazy Train - Ozzy Osbourne
14. Day Tripper - The Beatles
15. Voodoo Child (Slight Return) - Jimi Hendrix Experience
16. Paranoid - Black Sabbath
17. Summertime Blues - Eddie Cochran
18. Wild Thing - The Troggs
19. Sweet Home Alabama - Lynyrd Skynyrd
20. Roadhouse Blues - The Doors
 
1. Jimi Hendrix* - Jimi Hendrix Experience
2. David Gilmour - Pink Floyd
3. Stevie Ray Vaughan* - Stevie Ray Vaughan & Double Trouble
4. Steve Vai
5. Joe Satriani
Evo ih meni omiljeni, nego nisam znao da je

Voodoo Child (Slight Return) - Jimi Hendrix Experience
od Jimia Hendrixa
Ja slusam nonstop verziju od Stevie ray Voughana, i bas sam slusajuci tu stvar razmisljao koliko Stevievo sviranje podsjeca na Hendrixovo
 

Back
Top