MEDICINARI... zivi li ste?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

megi_medical20

Početnik
Poruka
6
ove godine sam upisala medicinu 8) ...
pre nego sto konacno krenem na fax u oktobru zelela bih se raspitati kod kolega kojima je prva godina ostala u secanju (xexexxe :evil: ...)... o predmetima, profesorima, predavanjima... i td.
takodje volela bih cuti i po koji savet :idea: sto se tice ucenja i tako tome slicnog... ako vas jos ima milosrdnih... smilujte se i ne stedite na recima... :!:
 
pa ono kao, slabo ti ima medicinara ovde, uglavnom svi ucimo! :)
katastrofa, celo leto prodje a nisam video beli dan...i sve se jezim kad pomislim koji je datum!!! Aaaaaaa
ako te zanima nas forum skokni do sajta katedre za antomiju, adresu ces naci na sajtu faxa, ne znam sad tacno...to ti je ionako, po novom sistemu, predmet prve godine...tamo imas sve sto zelis da znas o predmetu, nacinu ocenjivanja, gradivu itd.

ja sam prosle godine upisao med. i ako bude srece i pameti od oktobra sam druga! Savetujem ti da uzivash jos malo dok mozes i dok ne upadnes u citav mehanizam.....a onda vezbe, vezbe i vezbe, seminari, praksa, predavanja.....a tek ucenje...buh

Od predmeta uci anatomiju i samo anatomiju, od prve nedelje!! Toliko je nekih gluposti koje moras da nabubas da je lakse da se sto pre suocis sa tim! Najbolje bi bilo da pre svake vezbe procitas ono sto ti sleduje tamo da vidis na lesu jer se super kapira ono sto demonstrator prica i sto vidis...i to ti je vec vise od pola naucenog za prakticni ispit.... Genetika je okey, radi te vezbice i uci za kolokvijume a ispit ces poliziti bez problema...histologija je obimnija ali se isto moze ok spremiti za mesec dana ucenja, naravno ako si ucila za sva 4 kolokvijuma tokom godine.... Profe su okey, bice i ovakvih i onakvih, zavisi ko ti zapadne...to cesto i predusno utice na to koju ces ocenu dobiti a ne znanje!
Ako imas neko konkretno pitanjce vezano za bilo sta tu sam...da ne pisem ja ovako u nedogled..
Pozz
 
Veliki pozdrav za koleginicu megi!!!

Medicina je najlepsi fakultet koji si mogla da upises! ;)
Cestitam!

E sad, par reci o fakultetu.....

...bice ti malo tesko dok ne udjes u stos (prvih mesec-dva), a nakon toga ces poceti da uzivas u svom fakultetu (ako zaista volis Medicinu, a verovatno je volis cim si je upisala)!

Vremena ces imati sasvim dovoljno, ne brini!
Vezbe i seminare ces morati da spremas, tako da ti se gradivo nece nakupljati, a ni kolokvijumi nece dozvoliti da ti se bilo sta nakupi ;)
Posto ces redovno (ili relatvno redovno) raditi, ispiti ti nece biti nikakav problem!
U prvoj god., od bitnijih ispita imas GENETIKU koja je prelepa i jako se brzo sprema, HISTOLOGIJU koja nije obimna i vazi za jedan od manjih ispita na Medicini(sprema se 15-ak dana,najvise) i ANATOMIJU koja ti je najobimniji ispit na prvoj godini! Genetiku spremas za januar, anatomiju za jun, histo za jul.... cistis godinu u julu i imas celo leto da uzivas!

Druga godina je teza, ali mnoooogo lepsa! Vise neces uciti nikakve sociologije i sl. stvari! Ucices fiziologiju, biohemij i mikrobe (sto se prelepi predmedi), epidemiju koja meni nije bila interesantna, ali je laka i sprema se par dana i jos nekoliko sitnijih predmeta koji nisu problem! Imaces vremena za sve to, za more, izlaske i sve sto zelis i volis.... samo treba lepo da resporedis vreme i to je to!

O trecoj cu ti pricati malo kasnije :-D

Na sajtu www.anatomija.net mozes naci dosta informacija o o predmetu oko koga ce ti se, uglavnom, vrteti cela prva godina!

Toliko od mene! Pitaj ako te zanima jos nesto!

Pozdrav! :p
 
DR83:
Onda izvolite dodjite na nas www.farmaceuti.com. :)


Hvala na pozivu! Pogledala sam...vrlo zanimljiv sajt!

Megi, taj anatomija.net sluzi vama prvacicima! Mi ostali smo se davno pozdravili sa antomijom......

Imamo i mi par foruma, samo onaj zvanicni na www.med.bg.ac.yu ne radi!

Pa evo , ako nekoga zanima jedan mlad forum studentske unije medicinara
http://www.sumc.org.yu/Forum/

Ima jos jedan koji bi mogao biti od koristi studentima Medicine
http://www.medforum.tk/

Pozdrav! ;)
 
megi_medical20:
Badboy... hvala i tebi... odlicnu si profesiju izabrao.... samo malo vise optimizma :)

Xexe, nema kod mene pesimizma a ni optimizam mi nije jaca strana, jednostavno sam realista!:) I pri tom, branim se argumentom da imam sve maximalne ocene do sada ali da i pored toga necu da pricam da je lako i vauuuuu super :)
Sto se tice toga "voleti medicinu", vau kako je to sirok pojam...ali recimo da ja uopste ne uzivam u ucenju i spoznaji nekih stvari putem knjiga vec da mi je bolnica zakon pa eto i otkud takav ton kod mene :) stoga mi je bad ovako malo prakse na I godini ali kad cujem da pre na I nije ni ovoliko bilo definitvno se ohrabrim

Pozz.
 
Huh. Olaksanje je cuti od nekoga lepe reci o medicini. I ja sam ove godine upisao medicinu i mada je prijemni protekao sasvim O.K. Vec na upisu mi je jedna devojka rekla onako srecnom - upisao si medicinu?! Eee sto si... Sasvim dovoljno da vam upropasti dan. Ma ja sam se spremio da ucim jasno je meni da ce morati da se legne nad knjigom ali kad se nesto voli nije tesko. Jedva cekam vezbe.
 
ribolov:
Huh. Olaksanje je cuti od nekoga lepe reci o medicini. I ja sam ove godine upisao medicinu i mada je prijemni protekao sasvim O.K. Vec na upisu mi je jedna devojka rekla onako srecnom - upisao si medicinu?! Eee sto si... Sasvim dovoljno da vam upropasti dan. Ma ja sam se spremio da ucim jasno je meni da ce morati da se legne nad knjigom ali kad se nesto voli nije tesko. Jedva cekam vezbe.

Ma ostavi se ti tih (cesto zlobnih) komentara i samo napred! :)
To tako ide u krug pa ces verovatno i ti nesto slicno sutra nekom reci...jer po pravilu, svakom je svoje najteze:) Ja da sam slusao savete ne bih ni upisao ovo:)
Pozz
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top