konflikt... mis vs. tastatura

marco3dx

Zainteresovan član
Poruka
496
znaci ovako, nesto mi se jako zeznulo na kompu.
naime, sve radi ok, dok ne pritisnem bilosta na tastaturi, onda se i mis i tast. ''zamrznu'', a komp radi. u device manageru sam video da su ta dva uredjaja u konfliktu, tj da koriste isti ''resource range''. iako mi za ostale uredjaje daje opciju da promenim range manualno, za mis i tast. mi je ta opcija ''siva''... jbg, ne znam sta da radim, pomozite pliz...

unapred hvala, marko
poz
 
1.Pokusaj da uninstaliras i jednu i drugo u device manageru (desni klik prvo na misa pa uninstall pa onda na tastaturu pa uninstall) pa restart.
2.Ako ne pomogne probaj da startujes komp samo sa tastaturom,pa misa nakaci tek kada se digne ceo sistem,pa ga prijavi u device manageru desni klik pa scan for hardware changes ako ga sam ne prepozna.
3.Ako i to ne pomgne-BIOS pa tamo imas range-ove za tastaturu i misa-adrese pa ih promeni da ne budu iste.

p.s.i meni je to sivo (za manuelno namestanje resource renge-a) ali mi sve funkcionise tako da manuelno ne mozes u windowsu da namestats adrese koliko vidim.
 
uspeo sam, namucio sam se ko mazga :)
resenje je krajnje kontroverzno i komplikovano - znaci ides u run, pa ukucas regedit, da bi usao u registry editor, zatim nadjes registre za mis i tastaturu(moze da potraje).
tu sam skontao da registar za misa ima jedan vise multistring koji se zove "UpperFilters", i taj string sam napravio u registru za tastaturu, samo ga iskopirao... restartovo komp i sve je ok...
jeste jako konfuzno, al objasnio sam, mozda nekom zatreba ;)

poz svima, i hvala remi na pokusaju pomoci!
 

Back
Top