nagradna igra Mladinske knjige

Ja sam pre pola godina dobila prvi koverat od njih, pazhljivo procitala, skoro sam i kupila nesto od njih,jer "usla sam u uzi krug privilegovanih". Ali sam ipak shvatila da je to neka prevara, jer su skoro svi moji poznanici dobili takav isti koverat.
Prekjuce mi je isto stigao opet takav koverat, nisam ni otvorila, zavrljacila sam u smece.
Javite se ako je neko od vas dobio nagradu kakvu obecavaju. Mada sumnjam da ce biti tako nekog.
 
Jednom mi doshao na vrata nalickani kvazi-japi i razmotao prichu: "Yu-Info televizija, otvorili smo predstavnishtvo u Vashem susedstvu, u sklopu promocije nagradjujemo Vas i Vashe komshije... Sigurno ste chuli za Rolex satove... Posebna cena, 70E... vec smo "poklonili" nekoliko u vashoj zgradi, ostala su josh 2 komada...".

Posle par meseci, dolazi josh jedan, kao kloniran, i krece: "BK televizija, otvorili smo predstavnishtvo u vashem komshilooku..."

Treci put nisam ni otvorio. Ja na shpijunku a on, chim je chuo da shushkam, "Dobardan..."
Brate, razgovaraj mi s otirachem.


Kad su ih u gradu vec i najveci debili provalili, krenuli su po selima. Mojoj babi uvalili "poklon" za 100E. Samomerach krvnog pritiska + "gratis" fotoaparat + "gratis" elektrichni brijach (made in China). Nije zhena znala shta je snashlo.
 
****** pa ja bash htedo temu o tome da postavim!
Majo keva je dobila isto pismo....kazu da ce joj poslati mail sa uputstvom za dalje..tako neshto,to je neka "Readers digest"nagradna igra..i moja keva je ushla navodno u 3.krug...al nishta josh nisu trazili....ma i ja mislio da je neka mucka a moja keva u toj Mladinskoj knjizi nije kupovala nihsta bar 20 godina:lol:..i odakle bi imali nash mail?Cudno je shto je pismo ko gladna godina dugachko i samo se nejasno vrte jedne te iste stvari a nishta konkretno ne govore o cemu je u stvari rech..kakva nagradna igra?pravila?Ma neka mucka 100%.....
 
tarabica:
Moja mama je navodno izvučena za putovanje, smeštaj u apartmanima plaćen, a sam finansiraš put. Stiglo je sa pečatom ptt na koverti i unutra prospekt te agencije. Javila im se, lepo se ispričali i rekli joj da će oni nju da zovu, i naravno ne javljaju se više. A ona se baš primila, već je i isplanirala gde će sve da ide i šta će da radi...prosto mi žao da joj kvarim uživanje :-?
Ja to isto dobila, kao: Vasha porodica je dobila nagradno putovanje po Vashem izboru...drn-mrn-crap! Javila sam se da pitam samo "shta to oni nude", pa su rekli da ce me nazvati, i nazvali me...ne verujem takvim prichama,posebno zatoshto su insistirali da dodjemo na neko njihovo predstavljanje (agencije valjda) i dodeljivanja vauchera...nisam pristala, stvarno mi je delovalo toliko bezveze i lazhnjak.
 
Hopkirk:
Ja to isto dobila, kao: Vasha porodica je dobila nagradno putovanje po Vashem izboru...drn-mrn-crap! Javila sam se da pitam samo "shta to oni nude", pa su rekli da ce me nazvati, i nazvali me...ne verujem takvim prichama,posebno zatoshto su insistirali da dodjemo na neko njihovo predstavljanje (agencije valjda) i dodeljivanja vauchera...nisam pristala, stvarno mi je delovalo toliko bezveze i lazhnjak.

ta prezentacija je verovatno time-sharing, jednom su nas davili celo veče da damo silne pare i kupimo u stvari ne apartman, nego vreme provedeno u njemu itd. nisam do kraja shvatila logiku time-sharinga, nisam pazila na času :lol:
 
brizna mama:
Dobila sam pismo u kojem me obavestavaju da sam usla u 3.krug nagradne igre iako se nikad nisam prijavila za tako nesto. Nagrade su naravno avioni, kamioni, pa me zanima da li je neko nesto cuo o tome, i u cemu je fazon. Naravno, sustina svega toga je neka zarada, ali mi nije jasno kako.Mozda jeftinija reklama, ili sta?Koju korist imaju od toga?

Moj deda je kupio knjigu - stiglo mu opet i opet je kupio knjigu, i opet i opet je kupio knjigu :lol: :lol: :lol:
Fora je da bi dobila nešto da kupiš hebenu knjigu, nešto bez veze, ne znam ni šta je - pa kad kupiš onda ti pošalju neko pismo gde imaš da ogrebeš jedan deo i tu dobiješ audia, ali ga ne dobiješ stvarno nego ti kažu da si ušao u finale i da je sve što treba da uradiš da bi potvrdio prisustvo - kupiš knjigu :lol:
Posle ti ne pošalju čak ni ono ,,Žao nam je - izgubili ste'' :lol:
 
Nisam ni ocekivala ovoliko interesovanje za temu, ocito je da svima smetaju prevare, a knjige kod Mladinske knjige nisam kupovala vekovima, a zbog nagradne igre sigurno necu. Znala sam da postoji neka kvaka, ali me je interesovala koja. Slovenci i nagrade!
Ha, ha,ha,...........Pozdrav svima, sa zeljom da i ubuduce raskrinkavamo prevarante.
 
tarabica:
Moja mama je navodno izvučena za putovanje, smeštaj u apartmanima plaćen, a sam finansiraš put. Stiglo je sa pečatom ptt na koverti i unutra prospekt te agencije. Javila im se, lepo se ispričali i rekli joj da će oni nju da zovu, i naravno ne javljaju se više. A ona se baš primila, već je i isplanirala gde će sve da ide i šta će da radi...prosto mi žao da joj kvarim uživanje :-?

Mozda je dobro sto joj se ne javljaju. Moju komsinicu su na "slicnu" foru opljackali.
Dosao tip kao iz socijalnog i slozio joj pricu da ima pravo tri nedelje u Igalo na lecenje. Sve placeno samo put mora sama da isfinansira i to naravno mora avionom i eto on ce da joj kupi kartu. Sreca njena da joj je samo pare uzeo.
Zato oprez, ako vec niste konkurisali za neku nagradnu igru, a nekim slucajem vas obaveste da ste srecni dobitnik, velika je verovatnoca da cete biti zrtva obmane.
 
Ja sam od njih kupila knjigu pre nekih godinu dana. Stalno mi salju reklamni materijal, a sada i te koverte s nagradnom igrom. Usla i ja u drugi krug!!! Jupiii
Ma sve je to mutljavina.
Mada sam se raspitala, nemaju veze sa slovencima. Kao sto je neko vec rekao, pripadaju Matici Srpskoj NS.
 
nemojte se zaletati, jer nakon dva - tri meseca pocnu da salju knjige koje uopste niste narucili, i naravno morate platiti. u pocetku salju neke pokloncice, onda vas obavestavaju da ste usli u drugi, pa u treci krug (a izvlacenje je u januaru najcesce), onda da bi ostali u nagradnoj igri treba obavezno da kupite po specijalnoj ceni na snizenju neke knjige, koje ako odustanete, oni svakako posalju na vasu adresu. u francuskoj se to racuna kao prevara. ovde je "reader's digest" poznat po agresivnim tehnikama prodaje.
 
mojra:
nemojte se zaletati, jer nakon dva - tri meseca pocnu da salju knjige koje uopste niste narucili, i naravno morate platiti. u pocetku salju neke pokloncice, onda vas obavestavaju da ste usli u drugi, pa u treci krug (a izvlacenje je u januaru najcesce), onda da bi ostali u nagradnoj igri treba obavezno da kupite po specijalnoj ceni na snizenju neke knjige, koje ako odustanete, oni svakako posalju na vasu adresu. u francuskoj se to racuna kao prevara. ovde je "reader's digest" poznat po agresivnim tehnikama prodaje.
Kako to misliš moram da platim? Knjigu koju su mi oni poslali, a ja je nisam naručio i neću da je primim. Nemaj nikakav način da me nateraju da tu knjigu kupim.

Jeste da je ovo divlji istok, ali nije baš toliko divalj. Ili možda grešim?
 
Hoho, šalju knjige, a ko može da natera nekoga da plati ono što nije naručio?
Ni na Tibetu gde živi lama, takve stvari se ne dešavaju, jer i tamo je to regulisano zakonom, dabome..

Osim ako vi ne potvrdite da ćete platiti narudžbinu i date tamo sve podatke, niko nije kriv što je neko lakom i priglup, hteo bi za dž na Maldive i zube od crnca, redovno sve popunjava šta ga pitaju, pa mu posle vrazi krivi i onda kaže da je nevin, a nije..: o )
 
ja zivim u francuskoj, i desilo mi se da su mi bas tako poslali knjigu "la grande histoire du monde". posto sam ja zvala i svadjala se, pristali su da je prime nazad (preporuceno u roku od sedam dana).
ljudi koji nisu odmah odreagovali su se nasli zatrpani knjigama, i naravno racunima. kako to funkcionise? oni otvore kredit na vase ime kod njih ili u krediterskoj kuci koja saradjuje sa njima, na iznos od recimo 500 evra...u pratecim pismima ponekad pise da ako ne posaljete negativan odgovor, oni vas automatski pretplate na neka izdanja, koja stizu svakog petka (ponekad se radi o dvadesetak knjiga ili dvd-ova) koje imate pravo da vratite. znaci svakog ponedeljka idete u postu i saljete pakete nazad, i sami snosite troskove. svaka dva - tri meseca glavni tv dnevnik ima reportazu o nekome ko se tako "zaduzio" za po 3/4 K€, radi se uglavnom o ljudima koji imaju 70 / 80 godina
 

Back
Top