Oruzije i oprema za lov

ja nosim mali ratni ranac, noz, cuturu sa vodom, bez alkohola, vekna hleba malo "za nabosti" par metaka (nije mi cilj da istrebim zeceve, vec da se lepo provedem sa kolegama), kabanica. Ja sam konkretno protiv maskirnih odela.
Postoji americki i istocno-nemacki stil oblacenja. Ameri vole maskirno dok ovi drugi nose jednobojne tamno zelene jakne i pantalone, lovacki sesir sa drecavim trakama...
zaboravi pusku... :))) bez nje ne idem....
 
Milan_ns:
ja nosim mali ratni ranac, noz, cuturu sa vodom, bez alkohola, vekna hleba malo "za nabosti" par metaka (nije mi cilj da istrebim zeceve, vec da se lepo provedem sa kolegama), kabanica. Ja sam konkretno protiv maskirnih odela.
Postoji americki i istocno-nemacki stil oblacenja. Ameri vole maskirno dok ovi drugi nose jednobojne tamno zelene jakne i pantalone, lovacki sesir sa drecavim trakama...
zaboravi pusku... :))) bez nje ne idem....

I ja isto volim tamno zelena, jednobojna odela. Malo me nerviraju one napadne maskirne uniforme i lovci se oblače kao da su krenuli u oslobadjanje solunskog fronta :???:

Volim sačmarice poluautomate, verovatno zato što mi je prva puška bila takva, ali ne volim karabine poluautomate! Više sam u fazonu drilinga :) Al to treba platiti.....
 
Kad sam bio mladjan lovac ja i prezervative u lov nosih tad... :) dobro momci vi se to zezate il ozbiljno mislite ?Za 20-ak godina u lovu svega sam se nagledao lično sam pristalica dve nepomrljive krajnosti spartanske opreme koja će omogućiti maksimalan komfor, grozim se militantnog poimanja lova maskirnih uniformi, poluautomata, vojne opreme i nezajažljivosti u odstrelu.Dosta je bilo ratovanja i ne treba zaboraviti da je za vojsku značajna količina čelika koja se isporuči na cilj a ista će izbaciti živu silu i mat.tehn.sredstva iz upotrebe.U lovu jedan hitac jedan ostrel ukoliko se pouzda čovek u drugi hitac što onda ne bi i u treći četvrti i tako eto mitraljeza u kalibru .50bmg :))
 
Pozdrav svima, maskirna odela nikada nisu bila lovacka, a neci ih ni biti
meni je drago sto ce se uskoro uvesti da se ne nosse maskirne uniforme. To za mene nisu lovci to su jedni obicni mesozderi i ubice sa poluautomatim to je stvarno strasno gledati sa 5 metaka puca u zeca i opet mu bezi sav izresetan treba mu oduzeti odma pusku. jer nema oko,meni je uzivanje kada povezem divljac i dam joj sansu,nikada na zemlji, Ko voli da se druzi i odrzavamo drugarstvo neka se javi veca@mirijevo.net 063 374 501 dobar pogled i mirna ruka svim kolegama
 
Licno sam pristalica jednobojne lovacke uniforme u varijaciji od maslinaste do zelene boje, i trudim se da takvu odecu i nosim rilikom lova. Tokom lova na pernatu divljac nosim torbicu, a u sezoni zeca ranac. U torbici i rancu se nalazi standardno kao i kod svih lovaca voda hrana neki patron, so i šibice. Patrone nosim u koznom remeniku jer nisam ljubitelj platnenih remenika i prsluka sa džepcicima za patrone. Puska bokerica znaci dve cevi nista pump ili poluautomat. A da jos i ker: kratkodlaki nemac, uvek samnom u lovu
 
Zgrozim se kad u lovu vidim nekog snoba sa prslukom Mossy oak break up( 3D kamuflaža) koji košta najmanje 200 eura ,a pri tom nema pojma kolikoj opasnosti sebe izlaže jer već na 50 m ne možeš da ga vidiš jer se stopio sa okolinom.Ja lično nosim običan prsluk sa markerom i ne bih ga menjao ni za sta. A sto se tice oružja to je posebna priča pokušavaju nekoga da zadive beretama i fabarmom a ne mogu da pogode fazana na 15m.
 
Skoro sam u slicnoj temi pisao, ali evoi ovde da vas malo davim..........!
Danasnji lovci lice na sve osim na lovce! Od skupocenog odela koje jedino govori o tome da su stekli dosta novca , pa do pusaka , nozeva i ostale opreme............. da i ne govorimo! A automobili, e to je druga prica! Sta je za pomenutu gospodu lov ako ne ubiju iz vozila! kada se love divlje svinje ili je lov na srndaca, pomenuta gospoda parkira svoje vozilo ( skoro uvek neki dzip visoke klase) tik ispod ceke ili cak sede u dzipu i cekaju divljac! jadno i bedno, nema sta! Neko rece da moraju vozilima da razvezu lovce jer je veliki teren, ali tu se gospodo vozilo ostavi i nema palenja do kraja lova! Ovako lov vise ne lici na lov, vise nekako lici na neke antidiverzantske jedinice!

Oni nesto neiskusniji svakako nose pumparice i kod kuce imaju hrpu naoruzanja, koje u vecini i nije nesto mnogo oborilo divljaci, ali hajde!
Municija!?? E to je druga prica!! Skloni su diskusiji koja je municija najbolja a u stvari kada uporedite njihovu brzinu kojom pucaju na recimo fazana i municiju koju tom prilikom koriste, zakljucite da u stvari i nemaju mnogo veze sa lovom i logikom!

Oduzih!!! Znao sam!
 
Nadam se da ne vidjate lovce na terenu u lovu na fazana i zeca, koji svi od reda imaju NASTAVAK za 6 ili 7 metak nisam siguran. Na zalost skoro svake nedelje srecem ili "cujem" jednu takvu grupu i neznam sta je gore
 
I OBAVEZNO slikanje!!!
Nekoliko fotografija sa ulovom, lovackom odelom u punom sjaju, grupna slika sa jatacima, i naravno Dzej, obavezno slikanje za obilnom trpezom kod ˝prijatelja˝ koje su tek upoznali. Vrlo je bitno da se slike sto brze okace na net, da bude ˝vidjeno˝ .... jer kakav je to uspesan lov ako niko nezna.



Cista malogradjanstina
 
E ljudi nemo' ste taki! Treba shvatiti i te ljude (meni je to malo poteško!), ali ajde da im napravimo profil: Ti "lovci" su uglavnom ljudi koje je za lov zainteresovao neko drugi (nemislim da mu je nasledno-tata,deda,stric,ujak...) ili su došli do mnogo para, a mi smo svi povodljivi za parama i to mislim na one koji organizuju lov za takve lovce-šta ćeš nemaština! E a pošto ima mnogo para onda on NE može da nosi jeftinu odeću (što se tiče kamuflažne odeće to se odma vidi da je zalutao "a hteo je onda da se prijavi za neki skorašnji rat što je prošo,ali ***. tamo se ginulo,pa ajd sad da leči malo svoje komplekse jerbo je došo do para).To odmah objašnjava i onu tešku artiljeriju- nastavljanje graničnika u poluautomate, ili ti još da ga produže C C C C! I onda RAFALNO po najvećem neprijatelju (mislim na neku opasnu divljač od fazana pa do jelena) svim raspoloživim oružjem i oruđem RASPALI!
A ti se kostoberstocher ljutiš kad se slikaju, pa to ti je isto ko kad se ide u švaleraciju pa se posle priča, jer ako niko nezna ko i da nisi bio.
E a šta da se radi i oni ljudi su sve uredno platili i oni mogu da idu u lov, a što se nas smrtnika tiče možemo samo da se nerviramo.
DOBAR POGLED!
 
E bas tako!! A onda dodje na red i dogovor sa lovocuvarijma da se odstreli neki trofej, sa tudje ceke naravno, pa makar taj koji je pravio i montiro ceku i ne isao vise nikad u lov jer je ovaj sto doneo pare pravi lovac i tako to........! ma samo da ti se smuci!!

Ipak najteze mi pada samohvalisanje i prepricavanje iz njihovog zivota bogatog velikim brojem odstreljenih strasnih zveri!!!
 
I OBAVEZNO slikanje!!!
Nekoliko fotografija sa ulovom, lovackom odelom u punom sjaju, grupna slika sa jatacima, i naravno Dzej, obavezno slikanje za obilnom trpezom kod ˝prijatelja˝ koje su tek upoznali. Vrlo je bitno da se slike sto brze okace na net, da bude ˝vidjeno˝ .... jer kakav je to uspesan lov ako niko nezna.



Cista malogradjanstina

e video sam ovo o ocemu pises, sa sve slikama i nisam mogao da verujem....]
koji streberi....:shock:

O motorizovanim brigadama smo borob vec pricali, dzipovima, cudima sve sami PRAVI LOVCCI, kad bi se zezali.....ali sala na stranu, oni prave pustos, posle njih ne ostaje ni vrabac:evil:
 
Kad sam bio mladjan lovac ja i prezervative u lov nosih tad... :) dobro momci vi se to zezate il ozbiljno mislite ?Za 20-ak godina u lovu svega sam se nagledao lično sam pristalica dve nepomrljive krajnosti spartanske opreme koja će omogućiti maksimalan komfor, grozim se militantnog poimanja lova maskirnih uniformi, poluautomata, vojne opreme i nezajažljivosti u odstrelu.Dosta je bilo ratovanja i ne treba zaboraviti da je za vojsku značajna količina čelika koja se isporuči na cilj a ista će izbaciti živu silu i mat.tehn.sredstva iz upotrebe.U lovu jedan hitac jedan ostrel ukoliko se pouzda čovek u drugi hitac što onda ne bi i u treći četvrti i tako eto mitraljeza u kalibru .50bmg :))

Hahahaaa, ovo ti je dobro...:wink:

U svaleraciju se ide valjda zbog plezira, svejedno je dal neko zna il ne zna.......tako bar ja mislim

a zbog tih maskiranih s redenicima koji se slikaju i plase seljake po poljima nas ljudi i ne podnose, misle sve je to ista bagra, besni , lopovi i bitange puni para koje razbacuju okolo itd...itd...sve skupa taj styling nije dobro doneo lovcima u celini.
 
Lepa misljenja. Moj stav je da na svinju idem poluautomatskim karabinom. Razlog je i samoodbrana od iste za ne daj Boze, dok je bokerica za ostalo. Ne treba mi vise od dva metka za fazana ili zeca. A zakon kaze: Poluatomatska sacmara se u lovu na bilo sta osim na divlju svinju mora ograniciti na dva metka. Obavezno postavljanje mehanicnog granicnika. Eto drugari...
 
Procitah sve vase odgovore pa me je i strah da se javim... Ali skupicu hrabrosti i pitacu: gde mogu da nabavim taj granicnik za dva metka? U zivotu nisam bio u lovu niti iko iz moje familije. Oruzjem se bavim na drugom nivou i izmedju ostalog imam Mossberg 500 sa cevi od 18,5 incha. Ne volim maskirne varijante i vozim ficu ako je za neku utehu?
 
Iskreno-nemam pojma gde nabaviti granicnik, ali nije problem raspitati se. Cuo sam i da su to ranije ubacivali u SUP-u, mada mi je nejasno.

Ne verujem da su ubacivali u SUP-u, jer koliko znam, za ptice na preletu zakon ništa ne kaže...
@daniltche: A jel teško staviti 1+1 umesto 5+1? Ili stavi 5+1 a ispali dva i diži pušku.
Fića je cool vozilo, šta bre hoćeš? Mi smo na selu leteli fićom na pecanje! 50 po ataru pravac na vodu. :D
 
Evo jednog izvoda iz Zakona o lovstvu Republike Srbije. Treba ga imati na umu i kad se kupuje oruzje, jer sam video da se recimo na svinju puca iz 7,62x39, sto je krsenje zakona.

Član 47.
Zabranjeno je loviti lovačkom municijom za olučene cevi, i to:
1) medveda municijom kalibra ispod 7x64 mm i težinom zrna lakšom od 11,0 grama;
2) jelena i divlju svinju municijom kalibra ispod 7x57 mm i težinom zrna lakšom od 11,0 grama, odnosno 9,0 grama;
3) jelena lopatara, virdžinijskog jelena, muflona i divokozu municijom kalibra ispod 6,2x51 mm i težinom zrna lakšom od 6,0 grama;
4) srneću divljač municijom kalibra ispod 5,6x41 i težinom zrna lakšom od 3,5 grama.
Divljač iz stava 1. ovog člana zabranjeno je loviti puškom sa glatkim cevima, osim divlje svinje.
Ptice i zečeve zabranjeno je loviti puškom koja prima više od dva metka i poluautomatskom puškom koja nije reducirana na dva metka.

Nadam se da ovo dovoljno pojasnjava stvari.
 
Meni nije tesko da ubacim 1+1 i da lovim tako ali da li ce to biti dovoljno ako me neko bude kontrolisao? Procitao sam juce da mi treba "lovacki staz" od godinu dana bez lova da bih mogao da polazem za dozvolu da lovim. Meni to zvuci bas dugo... Inace Ficu ne bih menjao ni zasta na svetu! Taj auto mi je bio svadbena limuzina kada sam se zenio!
Pozdrav
 
ok. Nisam znao da je uopšteno za ptice. Ionako me baš brige, ja imam dve dvocevke u kalibru 12/70 i dva karabina .243 i 8x57. Automati, poluautomati, pumparice, su mi nekako- neprivlačne... Poluautomatski karabin bih dao lovočuvarima, da mogu da opletu po lovokradicama. Prisustvovao sam kad je lik ubio divljeg vepra MK metkom, što samo govori: ako znaš da ubiješ, nisi u opasnosti. P.S. Vepar je bio za obuku kerova u gateru i bio je planiran da bude pojeden na manifestaciji. Pao je kao da je pogođen teškim kalibrom.
 

Back
Top