Bodyfitness (fitnes za žene)
Prikazujem rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Bodyfitness (fitnes za žene)

Domaćin levrone (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Thumbs up Bodyfitness (fitnes za žene)

Naime, bidibilding je oblikovanje tela, a bodifitnes, kao deo tog sporta, traži to isto, ali i ženstvenost!
    Glavni kriterijumi ocene forme na takmičenjima su:
    -atletska figura blagog V-izraza (ramena šira od kukova
    -telo lišeno masti i celulita
    -mišići naglašeni i oblikovani, jasno izdvojene mišićne grupe, ali bez ispruganosti i vaskularnosti
    -najveći atributi ženstvenosti, oblikovane grudi i zadnjica, čvrsti su i potpuni
    -sve mišićne grupe moraju biti oblikovane i skladne u simetričnoj ženskoj figuri
    -lice takmičarke mora biti maksimalno ženstveno i nežno
    ...
    Da ne pišem o tome kako i zašto je nastala ta disciplina, nego da odmah skrenem pažnju na to da takmičarke u bodifitnesu u svojoj meri koriste znanja i principe koji se koriste u bodibildingu. Takmičarke u bodifitnesu treba da budu atletski građene, ali s druge strane da se jak akcenat da i ženstvenosti...
    Primetio sam da dosta devojaka koje posećuju forum imaju problema da dovedu sebe u formu, ali ni same ne znaju šta bi htele da pitaju, da odrade konkretno. Materiju koja se bavi ženskim fitnesom poznajem samo teorijski i zato bih molio devojke koje se bave fitnesom da se uključe u priču! Neka pitanja i odgovori budu konkretni kako bismo omogućili bolju preglednost.
    Ja ću početi o jednoj kanadskoj prvakinji....

Domaćin levrone (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Podrazumevano Re: Bodyfitness (fitnes za žene)

Kary Odiatu ...........

"Kad sam, pre više godina, prvi put počela da treniram, imala sam 68kg, sa naslagama masti koje su visile sa zadnjice i butina. Bilo je odvratno. A upravo sam završila diplomski program u oblasti fizičke edukacije i trebalo je da radim kao nastavnik u osnovnoj školi. Naravno, smatrala sam da je neprihvatljivo da sa takvom "formom" podučavam decu u sali za fizičko.
    Odlučila sam da stvari dovedem u red. Trčanje i trening sa tegovima pomogli su mi da stešem i izvajam telo. Moj struk je postao uzak, gluteusi koji su se ranije krili ispod naslaga masti, počeli su najzad da pokazuju svoju oblikovanost..." FLEX
    ....http://www.karyodiatu.com/...

Program za gluteuse i zadnju ložu:
    1- Mrtvo dizanje sa ispravljenim kolenima 5 serija 5 ponavljanja
    ciljana oblast- zadnja loža, gluteusi. 3 serije 8-10 ponavljanja (za svaku nogu)
    2- stojeći nožni pregib 3 serije 8-10 ponavljanja (za svaku nogu)
    ciljana oblast- Zadnja loža i izdvojenost između zadnje lože i gluteusa
    3- Iskorak sa bućicama 3 serije 8-10 ponavljanja (za svaku nogu)
    ciljana oblast- zadnja loža i gluteusi
    ...
    Normalno, istezanje ide i posle vežbi i posle treninga, bez cimanja, varanja i sličnog. Radi se o opštepoznatim vežbama...

Zainteresovan član bograta2 (avatar)
    Učlanjen
    09.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    45

Devojke koje se bave Bodyfitness-om izgledaju odlicno i da se ja pitam ukinuo bih Bodybuilding za zene. Samo i one se dosta isuse pred takmicenje i predpostavljam da koriste dosta hemije.

Sto se tice toga da lice mora da bude zenstveno to je diskutabilno jer sam video neke takmicarke koje po mom subjektivnom misljenju i nisu imale zenstveno lice.

Zaboravio si da dodas da pored svega navedenog postoji i tacka(nastup) koje devojke izvode i koji se takoodje boduje. Ako se ne varam devojke se ocenjuju u 3 kategorije : nastup, kupaci kostim i vecernja haljina.

Domaćin levrone (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Kako su i žene počele da idu u teretanu, kako su ulazile i u sve ostale sportske discipline, tako je i IFBB uveo bodibilding za žene. Kako su se borile za pobedu, tako su takmičarke vremenom postajale sve mišićavije, da bi na kraju pojedine takmičarke izgledale masivnije od svojih kolega iz nižih kategorija.... Jbg, ne može da se ukine, bila bi to diskriminacija...
    ...
    To što se tiče ženstvenog lica, prvenstveno je naglašeno zbog toga što usled uzimanja steroida lice devojke više liči na muško kome jedino brkovi nedostasju. Pojedine bodibilderke uzimaju više nego muškarci. Čudno, ali istinito...
    ...

Zainteresovan član ~MindMaster~ (avatar)
    Učlanjen
    25.08.2006.
    Reputaciona moć
    43

Ako se ne varam nasa Marija Sreckovic sad ide na svetsko takmicenje u body fitness-u. Zelim joj svu srecu.

Primećen član
    Učlanjen
    08.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

E ocu ja da idem na ovo.Extra mi zvuci.
    Raspitacu se po obliznjim teretanama gde ima ovde na N.Bg...

Al od jeseni bih da krenem...Premisljam se izmedju ovoga,fitnessa,aerobika i pilatesa...

Početnik
    Učlanjen
    02.11.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Smile Re: Bodyfitness (fitnes za žene)

Cao!!! Interesuje me koje tegove je najbolje da koristim dok radim vezbe za gluteuse? Da li gluteusi reaguju isto kao i drugi misici mogu da se povecaju i oblikuju? Moze li se vezbanjem izmeniti njihov oblik? Koje vezbe su najbolje za gluteuse? Veliki pozdrav!!!

Aktivan član cobi63 (avatar)
    Učlanjen
    30.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    43

Panter82,
    ajde zar moram na svakoj temi da ti skrecem paznju,pa kada si toliko lenja da prosvljas forumom i procitas sta je pisano neko iz tene u temu ponavljas ista pitanja,kao li ces onda sa vezbanjem tek?Ja mislim vrlo slabo
    http://www.63padobranska.org

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •