Cervititis???

Amazonka

Zainteresovan član
Poruka
170
Zanima me sve u vezi dijagnoze "Cervititis i Colpitis", sta to tacno znaci, znam da je vezano za upalu materice, preventina lijecenja, koji antibiotici su najbolji i da li utice na plodnost zene?
Unaprijed Hvala!
 
Nije bitno sto si pogresno otkucala,znam na sta si mislila.U prevodu to ti je upala grlica materice i vagine,najvaznije je da se ustanovi sta je uzrocnik,koja bakterija je u pitanju i da se izleci.
Naravno to podrazumeva da se istovremeno leci i partner jer u suprotnom nema svrhe leciti samo tebe.Upala ce se vratiti.
Mora se leciti da ne bi presla u hronican oblik,u toj situaciji ako se prosiri na telo materice i jajovod moze izazvati zacepljenje jajovoda sto vodi ka neplodnosti.A sa druge strane hronicna zapaljenja su jako neprijatna iz razloga sto nesto stalno curi iz vagine,mozes imati bolne odnose...
Ali da te ne plasim,nije tako strasno.
Pretpostavljam da si bila na pregledu,uradjen ti je bris...propisana ti je terapija?
Iz razloga sto nas narod ima obicaj da se leci napamet i na svoju ruku ne bih da sad navodim lekove koji su se pokazali kao najbolji za to,ali slobodno javi mi se na privatne poruke pa mozemo da razmotrimo tvoju terapiju.
Pozdrav!
 
najbolje se pokazala ona terapija koja se odredi na osnovu antibiograma

lečenje oba partnera podrazumeva da terapiju uzima i muškarac (kapsule, mast, tablete... šta god mu lekar prepiše) i da u toku terapije nema polnih odnosa
 

Back
Top