Medijski horoskop?

DrFeelGood

Početnik
Poruka
37
Verujete li u medijski horoskop ili samo u "horoskop po porudzbini"?
Ako verujete, da vam odmah kazem - nemojte! Znam kako se pise horoskop, npr. na TV. Obicno se uzme stari primerak dnevne stampe u kome se nalazi popriste samosugestije i istumbaju se horoskopski znaci, promeni redosled reci u recenici (a recitiji urednici rubrika dodaju po trenutnoj inspiraciji) i eto vaseg horoskopa! PROVERENO!!!
Obeshrabreni? Ne rade svi tako, samo neki.

Koliko vam se cest dogodi da "pogode" vase raspolozenje i stanje?
 
Ja zaista ne znam sta da vam kazem,o mom licnom odnosu o horoskopu.Citam ga skoro svaki dan u dnevnoj stampi,nekda su zaista neke stvari tacne i poklope se sa desvanjem u zivotu,a opet nekada je sve pusti promosaj.Mozda od toga ipak ima nesto...
 
maja:
Ja zaista ne znam sta da vam kazem,o mom licnom odnosu o horoskopu.Citam ga skoro svaki dan u dnevnoj stampi,nekda su zaista neke stvari tacne i poklope se sa desvanjem u zivotu,a opet nekada je sve pusti promosaj.Mozda od toga ipak ima nesto...

Ima 2-3 minuta zanimljivosti dok to procitas, i to je to. Koliko uopste i razmisljas sta ti je pisalo u horoskopu ? Zaboravis ga posle 5 minuta, zaboravis cak i da si ga procitao uopste...
 
Moon, pretpostavljam da si mislila na natalni horoskop. Pod medijskim podrazumevam onaj koji se nalazi u stampi, na TVu, radiu, netu... Natalni horoskop je nesto drugo, radi se po proracunu za konkretnu osobu sa preciznim podacima rodjenja. U taj horoskop verujem i ja jer sam imao prilike da se druzim sa ljudima koji se bave izradom istih. Medjutim, nikad nisam uradio svoj horoskop jer ne znam da li bih voleo da saznam sta ce mi se desiti, kada cu se ozeniti, koliko dece cu imati, posao, kada cu umreti...pustam zivot da me vodi i iznenadi! :)
Da tu ima necega - ima! Nisu dzabe Maje, Inke, Egipcani pravili znacajnije objekte po zvezdanim proracunima!
Mozda su bili upuceniji od nas...mozda samo sujeverniji.
 
Znacaj dnevnih i nedeljnih horoskopa?

Vecina astrologa bavi se tzv. "prirodnim horoskopima", gde se znak u kome se zateklo Sunce na dan rodjenja uzima kao supstitut za pravu prvu kucu baziranu na tacnom momentu rodjenja i geografskim koordinatama mesta rodjenja, a naredni znak do sunca kao zamena za drugu kucu i tako redom do dvanaestog znaka koji prethodi suncevom znaku. Na osnovu dnevnih, nedeljnih, mesecnih i dr. polozaja planeta u tim znacima i njihovog medjusobnog odnosa daju se analize i prognoze za sve osobe rodjene pod odredjenim znakom. To je potpuno nepravilno (nedovoljno) s obzirom da tretira jedino Sunce i to u okviru svih trideset stepeni jednog znaka, sto je samo po sebi, takodje, nelogicno. Inace, polozaj Sunca predstavlja centralni deo u smislu pokazatelja nacina individuacije pojedinca, ali obavezno i jedino u vezi sa ostalim elementima jednog radikalnog horoskopa. Sunce se, u tom smislu, ne moze izolovano analizirati jer je licnost predstavljena svim elementima jednog horoskopa, ciji je Sunce bitan, ali ne i jedini deo.

Prirodni horoskopi su nastali u novije vreme kao posledica komercijalizacije astrologije. To je modernu astrologiju svelo na nivo jeftine senzacije, povrsnih i, cesto, netacnih sadrzaja na koje, svakodnevno, nailazimo u medijima. Astrologija nije banalna zabava, vec drevna vestina tumacenja veze izmedju zemlje i njenog kosmickog okruzenja.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Znacaj dnevnih i nedeljnih horoskopa?

Vecina astrologa bavi se tzv. "prirodnim horoskopima", gde se znak u kome se zateklo Sunce na dan rodjenja uzima kao supstitut za pravu prvu kucu baziranu na tacnom momentu rodjenja i geografskim koordinatama mesta rodjenja, a naredni znak do sunca kao zamena za drugu kucu i tako redom do dvanaestog znaka koji prethodi suncevom znaku. Na osnovu dnevnih, nedeljnih, mesecnih i dr. polozaja planeta u tim znacima i njihovog medjusobnog odnosa daju se analize i prognoze za sve osobe rodjene pod odredjenim znakom. To je potpuno nepravilno (nedovoljno) s obzirom da tretira jedino Sunce i to u okviru svih trideset stepeni jednog znaka, sto je samo po sebi, takodje, nelogicno. Inace, polozaj Sunca predstavlja centralni deo u smislu pokazatelja nacina individuacije pojedinca, ali obavezno i jedino u vezi sa ostalim elementima jednog radikalnog horoskopa. Sunce se, u tom smislu, ne moze izolovano analizirati jer je licnost predstavljena svim elementima jednog horoskopa, ciji je Sunce bitan, ali ne i jedini deo.
Prirodni horoskopi su nastali u novije vreme kao posledica komercijalizacije astrologije. To je modernu astrologiju svelo na nivo jeftine senzacije, povrsnih i, cesto, netacnih sadrzaja na koje, svakodnevno, nailazimo u medijima. Astrologija nije banalna zabava, vec drevna vestina tumacenja veze izmedju zemlje i njenog kosmickog okruzenja.

Da li astrolog moze da predvidi buducnost neke osobe?

Moze, pod uslovom da je vreme rodjenja te osobe tacno saopsteno, sa odstupanjem od najvise 4 minuta (sto je, naravno, vrlo retka situacija). Cak i u slucaju da je navedeno odstupanje vece od 4 minuta (ali ne vise od petnaestak minuta) i dalje je moguce, sa velikom preciznoscu, predvidjati buduce dogadjaje u zivotu neke osobe (od rodjendana do rodjendana).
Ukoliko nije poznato tacno vreme rodjenja, pa cak ni datum, moguce je dati odgovor na jedno, konkretno postavljeno pitanje. Odgovore na ovakva pitanja daje tzv. horarna astrologija cija se metodologija zasniva na tacnom vremenu i mestu postavljanja pitanja na koje se trazi odgovor.



Na koja pitanja astrologija moze da odgovori?

Iako zvuci pretenciozno verujem da astrologija moze da odgovori na svako pitanje. Namerno naglasavam da astrologija moze odgovoriti na pitanja, a ne astrolog, cime zelim da istaknem ogranicenost astrologije koja potice od ogranicenosti astrologovog umeca tumacenja. Astrologija je precizna onoliko koliko je astrolog vest.
Svaki astrolog koji se ozbiljno bavi astrologijom, pre ili kasnije, se susrece sa pitanjima kao sto su koja ce biti profesionalna opredeljenost osobe koja postavlja pitanje, kakav ce biti finasijski status u nekom buducem periodu, odnosi sa partnerom, broj i pol dece koja ce se tek roditi i, vrlo simptomaticno, vrlo cesto se postavljaju pitanja u vezi sa odlaskom i zivotom u inostranstvu i tome sl. Ponekad, astrolog se moze naci u veoma delikatnoj situaciji kada se postavljaju pitanja o vremenu smrti neke osobe, ishodu neke teze bolesti, pronalazenju nestalih osoba itd. Na svakom astrologu je da odluci, shodno svojoj vestini i iskustvu ali i moralnim principima, da li ce odgovarati na pitanja ove vrste. Istine radi, treba napomenuti da ce astrolog pre videti nacin, nego vreme smrti, zato sto je odredjivanje duzine zivota najslozenije astrolosko pitanje. Horoskop nastavlja da "zivi" i nakon smrti osobe o cijem horoskopu se radi, pa se tako iz horoskopa davno preminule osobe mogu videti mnoga desavanja u vezi sa njoj bliskim osobama koje su je nadzivele.

:wink:
 
black-devil:
ja nisam nikad verovala u horoskop, niti verujem sad, i mislim da niakd necu ni poverovati u njega:)
I NE TREBA PORED TOLIKO NESTRUCNIH.POTPUNO SI U PRAVU ALI ASTROLOGIJA IPAK POSTOJI KAO EGZAKTNA NAUKA.I RADIO RADI IAKO NE VIDIS RADIO TALASE...NA PRAVOG ASTROLOGA NECES NI NALETETI SA TAKVIM PREDMISLJANJEM
 

Back
Top