pocetak borbe protiv stresa...

batka_mija

Domaćin
Poruka
3.233
...bas nesto slusam i kapiram da je ljudima ova rec (ili stanje) toliko prirasla za srce... i da je precesto koriste i da se vise ne trude ni da promene to...
stres na poslu... stres u kuci... laki krediti = stres... pokvarena kola, pogadjate, stres... uglavnom sve oko nas izaziva to osecanje... kako se vi borite protiv toga? i jel se borite ili prihvatate to kao nesto sto je sasvim normalno...
 
batka_mija:
...bas nesto slusam i kapiram da je ljudima ova rec (ili stanje) toliko prirasla za srce... i da je precesto koriste i da se vise ne trude ni da promene to...
stres na poslu... stres u kuci... laki krediti = stres... pokvarena kola, pogadjate, stres... uglavnom sve oko nas izaziva to osecanje... kako se vi borite protiv toga? i jel se borite ili prihvatate to kao nesto sto je sasvim normalno...
Batke, stresa koliko hoćeš ali malo mira.
Borba nije laka, ali moraš da skontaš da stres donosi samo zlo, em imaš problem i još se stresiraš dva loša aspekta za zdravlje. Protiv stresa se bori meditacijom, prihvatanjem i anuliranjem budućih posledica, izvuci pouku iz svega. Sport i sex je odličan antistres. Ako mnogo planiraš u životu i želiš da postigneš sve to brzo, stres ti ne gine. Znam da zvuči kao da serem, ali to je istina. Ja se lično borim tako što meditiram, posle toga realno sagledam šta se desili i šta je uzrok. Kada to sažvaćem, izvučem zaključak koji pamtim za buduće dane. Praštam ljudima, ali to ne znači da me mogu praviti budalom. Neke stvari se jednostavno dešavaju bar se nama čini samo nama, ali to je već život, koji ako ne prihvatimo, onda smo uvek u problemu sa sobom a kadkad i okolinom.
Dosta od mene, neki bi rekli i previše.
 
kombinacija raznih vrsta droga u umjerenim kolichinama blagotvorno djeluje na cijeli cns...npr..jedan dan ketamin(izvrstan za depresiju) pa dan pauze pa onda malo koke a za vikend amfetamin...naravno svakodnevno pushiti travu...ali samo hedove jer najbolje udaraju...takodje je pozeljno ubaciti i alkohol i to pretezno pivo mada ako se stondirash valja sasjeci sa tekilom...i tako 15 godina...:))))))
 
na proslom poslu mi je stres bio sastavni deo posla. a taj isti stres je uticao na to da nisam mogao da se opustim i resavao sam se stresa hranom te sam se svake godine povecavao za po 5 kila. kada je ta prica kulminirala time da mi je postalo tesko da ustajem ujutru, kada sam prestao da pevam u kupatilu pre posla - znao sam da je jedini uzrok stresa bio posao.

promenio sam posao, pevam ujutru i polako mrsavim. sredjujem stan - o cemu ranije nisam ni razmisljao, volim i voljen sam... mislim, tu vise nema mesta stresu. jedini mi je stres ostala banka koju nikako da se nakanim da promenim, jer cim dodjem da zatvorim racune oni odmah imaju nesto "specijalno" da ponude - banda jedna prevarantska. znaci ako iduci mesec ne odem ni jednom u banku, bice da sam potpuno stress-free. manje stresa mi se odmah odrazi na kvalitet koze, kose i toga kako delujem kao pojava. da ne govorim da vise nema potrebe da se borim sa podocnjacima svakakvim kozmetickim preparatima....

edit: a kako se borim sa stresom: pa radim uvek ono sto mi u tom trenutku najvise prija :D
 
Najveći problem je što ljudi neće da kažu kad ih nešto muči nego se foliraju...
Posle kad tebe muči isto to, pomisliš da si puko.
Sad je tek ušao taj pojam u trend - i sad tek kontaš kolko ljudima u stvari nije dobro... ako ništa, barem po posećenosti tema :roll:
 
stres je neminovnost zivljena u danasnjem vremenu....kad mi se desi nesto lose,pokusam da izvrsim racionalizaciju,da shvatim koliki je moj udeo bio u svemu tome,izvucem zakljcke i trudim se da ubuduce ne dovodim sebe u takve situacije,,,ali poenta je uvek krenuti od sebe i ne traziti krivca u drugima,nadam se da tvoj drug shvata da ne sme da se nervira ni oko cega sto ne drzi u svojim rukama...
 
batka_mija:
a kako da to kazem mom drugu na najbolji nacin? plasim se da me ne shvati pogresno... :)


zasto bi te shvatio pogresno ako ste zaista drugari?
Uostalom,ako se on zaista toliko nervira, pre verujem da vapi za savetom,nego sto bi ga odbio ili pogresno shvatio....tvoj je drug,valjda znas na koji se nacin njemu prilazi i koja suptilnost pali kod njega! ;)
 
batka_mija:
a nisam ja pod stresom... to jedan moj drug... :D
zanimalo me je da kazete kako se vi borite... pretpostavljam da svi mi imamo neki svoj nacin... pa mozda to nekome i pomogne kad ovo procita...
Imaš super temu na Zdravlju o stresu.
bug.gif
 
batka_mija:
...bas nesto slusam i kapiram da je ljudima ova rec (ili stanje) toliko prirasla za srce... i da je precesto koriste i da se vise ne trude ni da promene to...
stres na poslu... stres u kuci... laki krediti = stres... pokvarena kola, pogadjate, stres... uglavnom sve oko nas izaziva to osecanje... kako se vi borite protiv toga? i jel se borite ili prihvatate to kao nesto sto je sasvim normalno...
ALKOHOLOM, i to u većim količinama !!! :-)
 

Back
Top