australija emigracija

kolja rodici

Početnik
Poruka
6
:arrow: Ako neko zeli da se informise o mogucnostima za emigraciju u AUSTRALIJU molim da me kontaktira na e-mail adresu koljar@sezampro.yu ,ili tel. br.:0642758880;moje ime je KOLJA i radim za agenciju koja se bavi emigracionim vizama -pomoci oko dobijanja istih ,licno imam 15 godina iskustva sa tim stvarima (radio sam za advokate u Americi,Kanadi i Engleskoj na slicnim -istim problemima);KONSULTACIJE SU BESPLATNE NOVO!!!!!!! :Od polovine SEPTEMBRA nasa agencija pocinje saradnju sa regionalnim agentima za emigraciju u AUSTRALIJI i NOVOM ZELANDU cime ce se ubrzati proces dobijanja iseljenickih viza i radnih dozvola;program za ENGLESKU od sredine NOVEMBRA! PAZNJA :(1)MOLIO BIH DA ME NE KONTAKTIRATE SMS PORUKAMA POSLE INICIJALNOG KONTAKTA;(2)ZBOG VELIKOG BROJA INTERESENATA MOLIM RACUNAJTE DA CE PRVI SLOBODNI TERMIN ZA INTERVJU (U AGENCIJI)BITI ZAKAZAN NEDELJU DANA POSLE PRVOG (INICIJALNOG KONTAKTA);(3)ZA INTERVJU PONETI JEDNU FOTOGRAFIJU + CV SA LICNIM/RADNIM/SKOLSKIM PODACIMA;(4)NOSIOCI BROJEVA ZA VIDEO LINK RAZGOVOR SA IMIGRACIONIM AGENTIMA U AUSTRALIJI /KANADI MOLIM DA PRI KONTAKTIRANJU (NASE AGENCIJE) NAVEDU SVOJ REGISTRACIONI BROJ(LEVI GORNJI UGAO NA PRIJAVI).(5)NA ZAKAZANI VIDEO LINK PONETI SVA OVERENA DOKUMENTA (SA PREVODIMA).(6)NA VIDEO LINK INTERVJU DOCI 60 MIN PRE ZAKAZANOG TERMINA. HVALA ; JOS JEDANPUT BIH NAPOMENUO DA SU NASE USLUGE KAO KONSULTACIJE/BODOVANJE /REGISTRACIJE BESPLATNE. :idea: POSEBAN SERVIS PO SEGMENTIMA:NASA AGENCIJA IZDAJE DRAFT CEKOVE(DRAFT CHEQUES) POTREBNE ZA SKILLS ASSESSMENT BEZ OBZIRA DALI STE REGISTROVANI KOD NAS KAO KLIJENT/ :idea: :arrow: :!: :!: MEDICINSKE SESTRE/FIZIOTERAPEUTI/ELEKTRO -TEHNICARI/MASINBRAVARI/VARIOCI /TRAZENI :!: :!:NASA AGENCIJA JE PREDSTAVNIK (u SRBIJI)AUSTR/NEW ZEALAND IMMIGRATION AGENT-a: CHARLES CAMIDGE (INBIB) rer.broj:0208664/Australijska registracija;ZA PROVERU REG.BROJA MOLIM VIDETI SITE INBIB i MARA (migration agent register Australia)-samo ukucajte u google ili yahoo search . HVALA :arrow: ZA SPISAK OSTALIH AGENATA(IZ ENGLESKE/KANADE/US) KOJE ZASTUPAMO OBRATITE SE LICNO NA TELEFON NAVEDEN U OGLASU. :arrow: :arrow: http://www.australia.inbib.com/about/profile.aspx.koristite ovaj link . :arrow: JARD d.o.o. je zastupnik za SRBIJU gore navedenog agenta za emigraciju :arrow: :arrow: za verifikaciju iskoristite ovaj link :arrow: :arrow: http://www.australia.inbib.com/about/partners.aspx?country=222
 
Ja prosto ne mogu da verujem da gde god se spominje Australija tu je moj "delfino".Delfino je si li se ti toliko zapalio za Australiju?Moraš onda početi polako da vežbaš šišanje ovaca.Ali pazi nisu to ove srbijanske male ovce nego one velike američke dugodlake.Tu može da ti se zagubi ruka u vuni pa da se vrlo lako izdepiliraš do ramena ali se to ne računa kada te budu ocenjivali u brzini i merili količinu vune. :D .
Gde si Ruki moj????
 
damir dz:
Ja prosto ne mogu da verujem da gde god se spominje Australija tu je moj "delfino".Delfino je si li se ti toliko zapalio za Australiju?Moraš onda početi polako da vežbaš šišanje ovaca.Ali pazi nisu to ove srbijanske male ovce nego one velike američke dugodlake.Tu može da ti se zagubi ruka u vuni pa da se vrlo lako izdepiliraš do ramena ali se to ne računa kada te budu ocenjivali u brzini i merili količinu vune. :D .
Gde si Ruki moj????

Pa sta si ti mislio Damire,da se ja salim.....pa kroveri postu malo cesce pa ces vidieti da sa msve vreme u prici...Trenutno me zanima da vidim da li cu vise dobiti tu vizu...Ali,u svakom slucaju,pridruzi mi se da ih nagovorimo da nam odaju tajnu gde se dobro zeza u Sidneju...Ima li zurki,dobrih ekipa,ili moramo mi da im dodjemo da napravimo ludilo???
Sto se sisanja tice...nema sanse...znam ja fore da to eskiviram,ne brini!!!
pozz iz Rima
 
Rujkice,moja mila,
ja ne bi bio ja da to ne znam od ranije.Pa imaju neke internet novine o dijaspori ne znam sada tačno koja je mejl adresa.
Znaš li šta je u njima najzanimljivije?
Žale se Srbi koji su tamo godinama da neće omladina naša da se kreće po barovima i klubovima koji su oni napravili.I onda se žale:"Neće ova naša omladina da dolazi po klubovima za druženje Srba nego se druže sa Australijancima!"
Mož' se ti misliti!
A u vezi šišanja:Puno ti meni nešto to eskiviraš rad.Jesi li ti to neki ne radnik i
lenčuga ili mi se čini.;-D.
Ti očigledno hoćeš onda da se prilepiš za nekog Australijanca punog para pa da živiš ko car.
E cvrc Milojka-nema.:-D :-D Tamo su ti svi puni para pa nećeš znati za koga da se odlučiš a to je još gore.
Zato je Novi Sad zakon.Po zadnjoj statistici 7 lepotica na jednog muškarca pa ti sada vidi.
 
damir dz:
Rujkice,moja mila,
ja ne bi bio ja da to ne znam od ranije.Pa imaju neke internet novine o dijaspori ne znam sada tačno koja je mejl adresa.
Znaš li šta je u njima najzanimljivije?
Žale se Srbi koji su tamo godinama da neće omladina naša da se kreće po barovima i klubovima koji su oni napravili.I onda se žale:"Neće ova naša omladina da dolazi po klubovima za druženje Srba nego se druže sa Australijancima!"
Mož' se ti misliti!
A u vezi šišanja:Puno ti meni nešto to eskiviraš rad.Jesi li ti to neki ne radnik i
lenčuga ili mi se čini.;-D.
Ti očigledno hoćeš onda da se prilepiš za nekog Australijanca punog para pa da živiš ko car.
E cvrc Milojka-nema.:-D :-D Tamo su ti svi puni para pa nećeš znati za koga da se odlučiš a to je još gore.
Zato je Novi Sad zakon.Po zadnjoj statistici 7 lepotica na jednog muškarca pa ti sada vidi.

Ma sigurno da izbegavaju lokacije koje obiluju sundom...i ja bih!!!..ali,malo pravog duha,novih muzickih pravaca i zurke ce biti ludilo!!!I posaljiu taj sajt..radoznala sa...
Sto se tice udaje,tu si se opako prevario!!!....ja sam vrlo staromodna i moji izbori apsolutno iskljucuju materijalno stanje,kao kriterijum...veruj mi na rec...u Rimu sam mogla da se udam svakog treceg dana za takve "macane"o kojima ti pricas..ali ja sam verna ubedjenju da su nasi momci najbolji frajeri,pogotovu kad izadju iz zemlje...odisu zdravljem...hrabroscu...misaonoscu..kreativnoscu...i muskom energijom...i dobiju sisteme vrednosti koje su znak normalnosti!...i postaju pravi lavovi...ma,veruj mi,gledala sam cuda u tom smislu!!!..a znas zasto..otkriju lepotu zivota zajedno sa kvantumom slobode koji im da inostranstvo (zbog kog se u gulag srbije retko ko vraca)
toliko od mene...hvala na podrsci!!!
 
kolja rodici:
U bre ja mislio da sam ostavio post samo (kao)za reklamu(besplatnu) za firmu KAD ONO NACELA SE TEMA VREMENOM :-D DRAGO MI JE :-D PS JOS UVEK SAM(SMO)OVDE I "NEKIDAMO" SA NICIJIM PARAMA I "NEZAVRCEMO" NIKOGA!!!

"Kolja" sve je to u redu ali ja lično sam poljubio vrata Australske ambasade,jer nisam znao da treba da zakažem dolazak u ambasadu ali su me jasno uputili na ormarić koji se nalazi "zašrafljen" na zidu pored glavnog ulaza u ambasadu na kojem piše da nam ne pada napamet da angažujemo nikakvu agenciju na bilo kom polju naročito ne za Skill matching jer se sve lično predaje i šalje i to direktno u Australiju u "Skilled Processing Centre" u Adelaidi.
Valjda ti se zato ljudi ne javljaju.
Ja lično sma u fazi slanja diplome nam verifikaciju i par stvari mi fali pa da pošaljem u Australiju DHL-om i stvarno sve moraš lično.
Barem je tako za Australiju.U to sam se lično uverio.
Pozdrav.
 
Nisam dugo pratio sta se desavalo sa mojim postom tek sam pre neki dan proverio ponovo kada mi je skrenuta paznja da su drugi clanovi foruma ostavili komentare iako priroda posta nije bila takva(nisam nameravao da otpocnem temu nego da se eventualno zainteresovani obrate meni na moju privatnu mail adresu ako im treba informacija oko dobijanja AUSTRALIJSKE ISELJENICKE VIZE) do sada me je kontaktiralo me je oko 60-tak ljudi mail-om na adresu koju sam ostavio na postu/oglasu- pa bih iskoristio priliku da SE ZAHVALIM NA UKAZANOM POVERENJU I JOS JEDANPUT IZVINIM ZA PONEKO ZAKASNJENJE U ODGOVORIMA ,ONIMA KOJI SU LICNO DOSLI DO NAS NA RAZUMEVANJU I STRPLJENJU(u oktobru smo bili zateceni vecim brojem interesenata tako da se ponekad stvarao red sto je dovodilo do nepotrebnog cekanja koje smo ispravili tako sto smo uveli jos jedan radni dan -vikendom) ;Mogu da zakljucim da ima dosta nepoznanica oko samog procesa-kod nas u Srbiji nema agencije koja moze da vas zastupa u procesu dobijanja iseljenicke vize za AUSTRALIJU to moze da uradi samo IMIGRACIONI AGENT IZ AUSTRALIJE (koji je "zaveden"-registrovan kod federalne vlade i ima svoj broj koji lako moze da se proveri);Iz onoga sto sam do sada imao prilike da cujem odkako sam se vratio u Beograd(posle 15 godina ) ima dosta agencija koje "nude" usluge oko viza za AUSTRALIJU i kod nas je na razgovoru bilo oko 10-tak ljudi koji su vec izgubili novac u drugim agencijama gde su ih jednostavno prevarili oko samih uslova odlaska (kvalifikacija+skolske spreme itd);Naravno novac im je uzet unapred i to nikome ista cifra -sto znaci da su ih "osacovali " koliko ko moze da se "otvori";Iznos je bio od 500 evra do 7000!!! evra;Od tih 10-tak ljudi samo je JEDAN imao neke sanse da eventualno i dobije iseljencku vizu (STNI-teritorijalnu) a cak su i njemu neki nepostojeci -navodni agenti POSLALI LAZNI DOKUMENAT da navodno nije ispunio uslov znanja Engleskog jezika IAKO JE USTVARI IMAO ZADOVOLJAVAJUCI IELTS rezultat od 6.5 (PROSEK );Njegov slucaj je isao preko jedne agencije iz Bgd-a koja postoji od kraja 80-tih i nalazi se u centru grada;Vise od polovine ljudi koji su nam se obratili a koji su vec imali losa iskustva oko posredovanja za vize su isli preko te iste agencije;Vlasnik je covek u 60-tim godinama i sam povratnik iz inostranstva i njegova agencija se vodi kao turisticka;Ja sam naglasio (i ostavio link) za svakog zainteresovanog da moze da proveri AGENTA ZA EMIGRACIJU KOGA MI ZASTUPAMO U SRBIJI-znaci mi se nebavimo procesom dobijanja vize i bilo cime vezanim za bodovanje i proceduru nego samo prosledjujemo klijentova dokumenta "nasoj "agenciji u AUSTRALIJI;To je izricito receno i navedeno svim nasim klijentima (za sada njih oko 17-tak-od pocetka ove kalendarske godine-2006)tako da nesporazuma nema , mi NENAPLACUJEMO bodovanja ili konsultacije niti uzimamo novac unapred ;Intersovanje je veliko i otpilike svake nedelje ( momentalno) imamo po 4-5 ozbiljnih klijenata koje lako pridobijemo pristupom na koji nisu navikli-jednostavno nikoga nelazemo i nestvaramo im laznu nadu da ce otici ako neispunjavaju osnovne kriterijume i pravila koje je postavila AUSTRALIJSKA VLADA ;Nikome nestvaramo sliku da je proces jednostavan i lak i da ce otici za par nedelja;Imali smo ljude koji su dolazili i nudili novac da im "nesto sredimo-iskombinujemo" ali to jednostavno nije moguce ;Vama licno (DAMIR DZ)zelim uspeh u vasem putu prema iseljenickoj vizi i ako imate bilo kakav problem mozete nam se obratiti za savet (besplatno);PS Moje ime nemorate da stavljate pod navodnike tako se stvarno zovem;
 
Hteo bih da dodam jos par stvari koje mozda nisam spomenu u predhodna dva posta i takodje da pojasnim neke cinjenice u vezi dobijanja AUSTRALIJSKE ISELJENCKE VIZE ;Kontaktiralo me je par clanova foruma sa pitanjima vezanim za razne malverzacije (opet) i lazne agencije i "posrednike" za dobijanje viza :!: ;PONOVICU PONOVO :U SRBIJI NEPOSTOJI NIJEDNA AGENCIJA ILI POJEDINAC KOJI IMA PRAVO DA VAS ZASTUPA -ODNOSNO "RADI " NA VASOJ PRIJAVI/ZAHTEVU ZA EMIGRACIJU.JEDINI KOJI MOGU DA VAS ZASTUPAJU SU REGISTROVANI AGENTI ZA EMIGRACIJU IZ AUSTRALIJE -NITI JEDAN OD NJIH SE NE NALAZI NA TERITORIJI SRBIJE :!: .DRUGA NAJVAZNIJA STVAR JE DA NIKO -ZAKONSKI :!: -PO NASIM I SVETSKIM ZAKONIMA NEMA PRAVO DA VAM TRAZI NOVAC ZA USLUGE NALAZENJA POSLA :!: TO JE KRIVICNO DELO :!: U SLUCAJU AUSTRALIJE ,AKO VAM SE OBEZBEDI POSAO (VAZECI UGOVOR!!!!) TROSKOVE SNOSI POSLODAVAC :!: KOJI JE ANGAZOVAO AGENCIJU(U US SLENGU HEADHUNTER AGENCY) DA NADJE ODREDJENI PROFIL STRUCNJAKA. U OVOM SLUCAJU IZ SRBIJE. :arrow: TAKODJE VAZNO : PROSECNO VREME ZA KOJE MOZE DA SE DOBIJE ISELJENCKA VIZA(FEDERALNA) ZA AUSTR. JE OKO 12 -13 MESECI-STNI MOZE I ZA 8-9 MESECI UZ DOBAR TIMING 8) .NEMA PROTEKCIJE /VEZA/KOMBINACIJA /I PUSTIH OBECANJA TIPA CEKAM VAS ISPRED AMBASADE DA VAM SREDIM "SEMU". :idea: BEZ ENGLESKOG JEZIKA -ODNOSNO POLOZENOG ISPITA NEMA SANSE DA SE ODE-OSIM AKO STE GENIJE KOJI IM JE PREKO POTREBAN PA CE DA NAUCE SRPSKI DA BI PRICALI SA VAMA :wink: PUNO SMO DOBILI POZIVA U VEZI VOZACA (SVIH KATEGORIJA)-NEKO JE PRONEO GLAS DA SE TRAZE VOZACI (IZ SRBIJE) U AUSTRALIJI!!!! TAKO DA NAS JE KONTAKTIRALO 100+!!! LJUDI SPREMNIH DA "ZAGREJU MAKINU" ZA" TU GI AUSTRALIJU"(ILI AUSTRIJU NEMA VEZE SAMO DA SE VOZI); :( TU MOGU SAMO DA KAZEM :NO WAY AND NO HOW/IT WILL BE COLD DAY IN HELL WHEN THAT HAPPENED :!: ISTO VAZI I ZA MEDICINSKE SESTRE-DA TRAZE SE ALI SAMO SA VISOM MEDICINSKOM SKOLOM -ZNACI SAMO SA SREDNJOM M.SKOLOM NEMA SANSE :sad:
 
OD 2/4/2007 IMAMO POTRAZNJU SAMO ZA ZENSKIM FRIZERIMA SA ODGOVARAJUCOM SKOLSKO SPREMOM. OSTALA ZANIMANJA KOJA SMO IMALI NA RASPOLAGANJU NISU VISE AKTUELNA .BROJ JE KAO STO SAM OD POCETKA POMENUO U KONTAKTIMA SA ZAINTERSOVANIMA BIO OGRANICEN I POPUNJEN BRZE NEGO STO SMO SE NADALI (ZA 8 UMESTO 12 MESECI)
 
Vidim da si u toku. Posalji mi kratku poruku na Engleskom i dacu ti vazan kontakt jer ja nemam vremena da radim na tome. Trade Recognition Australija je izdala licencu mom prijatelju - Imigracionom Agentu da za odredjena zanimanja vrsi testove i uskladivanje standarda za vise deficitarnih zanimanja: Vodoinstalater, Elektricar, Zidar..... Naravno , znanje engleskog se podrazumeva. zel2000@bigpond.com
 
damir dz:
Ja lično sma u fazi slanja diplome nam verifikaciju i par stvari mi fali pa da pošaljem u Australiju DHL-om i stvarno sve moraš lično.
Barem je tako za Australiju.U to sam se lično uverio.
Pozdrav.

Kako si prosao na verifikaciji i koliko je vremena trebalo da ti posalju assessment?
Interesuje me jer je sad treba da saljem papire u TRA.
 
Druže moj,
već sam spominjan kao polu normalan na ovoj krstarici.Zašto?Ne prepuštam ništa slučaju.
Poslao sam sve i svašta što su tražili.Onda sam ja napisao ličnu izjavu koja je imala skromnih 13 stranica i koja je objašnjavala sve moje popravke i kvarove koje znam.Pridodao sam još 16 stranica A4 formata koja su ustvari bila moj reklamni materijala od 1998 godine do sada, i tako sastavih 29 stranica moje izjave.Dokazao sam da samo postojao kao privatnik više od 7 godina i priznaše mi diplomu za rashladne i klima uredjaje za 10 radnih dana.Stigli su im dokumenti 08.01.2007.g. a ja dobio verifikaiju 23.01.2007.g.uz pohvalu da sam im priložio sve što je bilo potrebno.Bilo je oko nepunih kilogram papira.I to ti je to.Ovog momenta to jest 16.04.2007.dobio sam ielts sa 4,5 funkcionalnim engleskim što je najminimalniji uslov za jednu od Skill Matching viza,sa trideset četri godine koliko imam ispunio sam uslove za vizu i pitanje je da li ću za 6 meseci,godinu,dve nebitno biti u Au.Želim ti sve najbolje i da uspeš.Podržavam svakog ko odluči da ode jer mislim da nažalost ovde neće biti normalnog života još dosta dugo.
Pozdrav,Damir.
P.S.Ako hoćeš možeš mi se javiti na lični mejl:damir.dzakula@gmail.com
i ako si blizu videti i popiti piće.Ja sam u Novom Sadu.
 
Ha ha ha ha
Pardon drugarice moja,
sada sam te skontao ko si.Ti si me spominjala ono u fazonu kao:ko onaj momak 13 nedaj Bože-ha ha ha ha na postu Novog Zelanda.Odavno sam hteo da te izkritikujem za to.
Šta da ti kažem ja sam poslao tako i dobio verifikaciju,da nisam ko zna šta bi bilo.Moj kolega koje je svojevremeno poslao jednu ipo stranicu je puko ko zvečka prvi put idbili su ga.Sada je ponovo poslao ali normalnu tu negde ko ja i sada je dobio verifikaciju i ide na test 12.05.2007. i palimo zajedno pošto je i on za NSW a i isto zanimanje kao i ja.
Ti probaj sa 1,2,3 a ne kao nedaj Bože onaj momak 13 pa ćeš videti kakav ćeš odgovor dobiti.
 
Eeee, kako je svijet mali...
Znaci to si ti! Pa nemoj me kritikovati nisam nista lose mislila.
Meni je sve u fazi prevoda ,na otprilike po 3 lista pa kud puklo da puklo!
Imam te diplome, izjavu poslodavca i opis strucnih skolskih predmeta(to mi ide uz diplomu),zatim opis radnog mjesta ,kakav mi je radni dan, na kojoj opremi sam radila (3 lista) i na kraju kratka biografija (sazeti CV).Valjda bude dosta, posto radno ikustvo je oko 20 god.
Drzim palceve tvom drugu na IELTS-u.
Meni treba ocjena 5 min za Au Sponsored (polazem General Training)
Reci je li tesko, kakvo ti je znanje engleskog bilo kad si krenuo na ispit? Ja sam na oprilike neki III - IV stepen i sad se spremam kod jednog profesora.
Priblizi mi malo kako izgleda taj ispit:desi li se da malkice ispitivaci pomognu?
Kad sam bila u oktobru u Bg kupila sam onaj materijal sa CD-om,jos nisam pocela da ga proucavam jer sada radim na gramatici.Je li test slicne tezine kao sto je u tom materijalu?
Koje su ti bile teme za writing?

Mnogo pitanja ,a :)
 

Back
Top