MUZICARI U KANADI

Kunta-Kinte

Početnik
Poruka
4
Pozdrav svima
Zahvaljujem Kliki na odgovoru i pitam sve koji zive i ovde i u Kanadi da mi kazu ako ista znaju o tome kako funkcionise bavljenje muzikom u Kanadi.
Ja se spremam sa suprugom i sinom da zapalim tamo i supruga bi bila nosilac liste posto ima fax....a ja pored poslova koje znam da radim,planiram da nastavim da se ozbiljno bavim muzikom (sto i cinim poslednjih 10godina).
Sviram udaraljke i sviram latino,jazz,reggae,ethno...i svasta jos.Imam iza sebe jedan album,sa bendom iz BG-a koji svira World Music i gomilu svirki po BG klubovima.
Interesuje me kako tamo funkcionisu: Svirke po klubovima,svirke po trgovima (kao po vecini metropola to je profesionalno zanimanje mnogih umetnika)....itd sta god vezano za muziku u Kanadi.
Eto otvaram ovu temu pa Izvol'te na kaficu.
Cao
 
Kunta-Kinte:
Pozdrav svima
Zahvaljujem Kliki na odgovoru i pitam sve koji zive i ovde i u Kanadi da mi kazu ako ista znaju o tome kako funkcionise bavljenje muzikom u Kanadi.
Ja se spremam sa suprugom i sinom da zapalim tamo i supruga bi bila nosilac liste posto ima fax....a ja pored poslova koje znam da radim,planiram da nastavim da se ozbiljno bavim muzikom (sto i cinim poslednjih 10godina).
Sviram udaraljke i sviram latino,jazz,reggae,ethno...i svasta jos.Imam iza sebe jedan album,sa bendom iz BG-a koji svira World Music i gomilu svirki po BG klubovima.
Interesuje me kako tamo funkcionisu: Svirke po klubovima,svirke po trgovima (kao po vecini metropola to je profesionalno zanimanje mnogih umetnika)....itd sta god vezano za muziku u Kanadi.
Eto otvaram ovu temu pa Izvol'te na kaficu.
Cao

`De si brate po "oruzju" , jazz/blues je moja preokupacija.........ali se ne bavim profesionalno muzikom, na zalsot.......

Odmah mogu da ti kazem da je Toronto za tebe prava destinacija. Ja sam tamo proveo nekih 7 meseci i uzivao u klupskom zivotu, mislim prvenstveno na klubove sa "zivom" muzikom.........ima svega, bukvalno za svaciji ukus.

Ako si dobar , nadam se da mozes naci neke ljude slicnih muzickih opredeljenja i raditi kao muzicar, mada ne mogu da ti kazem koliko je sve to finansijski isplativo i da li moze od toga da se zivi. Nadam se da moze ako nadjete dovoljno klubova i radite konstantno.
Imas dosta oglasa na internetu vezano za potraznju muzicara, vidjao sam to ranije ali u ovom momentu nemam ni jedan link , ako nesto iskopam javicu ti a ti se potrudi da nadjes to sam, nije problem.

Evo samo jedan podatak vezan za kulturni zivot Toronta, ima preko 150 registrovanih klubova za "zivom" muzikom svih muzickih pravaca, godisnje se odsvira , nevezano za ove klubove, preko 3000 koncerata, postoje cini mi se dve filharmonije, ...........

Ne znam da li se secas Jeff Haley-ja, onog slepog gitariste od pre jedno 15-tak godina, covek ima svoj klub u gradu gde svake subote svira jazz (covek odlicno svira i trubu), to nisam propustao dok sam bio u Torontu.
Imas cak i jazz klubova u kojima u sred bela dana , u podne, mozes slusati muziku sto je mene prosto iznenadilo. Bio sam u vise navrata u Londonu pre nekih 15-20 godina i mislio sam da je to centar muzickih desavanja, sto je London i bio u ono vreme ali kada sam video sta se sve desava u Torontu.........prosto , London je u ovom momentu mrtav grad sto se tice klupske svirke, nije ni blizu onome sto je nekada bio.

Negde pocetkom godine sam upoznao jednog sjajnog jazz gitaristu i to u metrou, iznenadio me neverovatnih nacinom sviranja, covek svira osmozicanu gitaru, da ne idem u detalje.........redovno sam nedeljom odlazio u jedan restoran gde je svirao

Da ne duzim vise, u svakom slucaju, ako dodjes , bice zabave za tebe, a nadam se i posla, pa da spojis lepo i korisno, a pare ce samo doci po sebi, to nije najbitnija stvar........

Kako stojis sa aplikacijom, je si vec predao to ili tek planiras?
 
CITAT:
>De si brate po "oruzju" , jazz/blues je moja preokupacija.........ali se ne bavim >profesionalno muzikom, na zalsot.......
>Odmah mogu da ti kazem da je Toronto za tebe prava destinacija. Ja sam tamo proveo >nekih 7 meseci i uzivao u klupskom zivotu, mislim prvenstveno na klubove sa "zivom" >muzikom.........ima svega, bukvalno za svaciji ukus.


Ej covek bas mi je drago da smo se nasli oko muzike.
Ja sam godinama samo blues slusao nisam mogao da se skinem sa njega,onda polako presao na jazz ...pa tako redom.
Siguran sam da moze da se uspe sa muzikom tu,jer na neki nacin moze i u BG-u,samo sto moras da pravis kompromise (predpostavljam da znas na sta mislim),a ja sam tvrdoglavi magarac i kad cujem svirku negde,ne vidim nista oko sebe samo srljam tamo da vidim sta se desava i uvek sam davao sve na muziku i instrumente.
Inace sa bendom sa kojim sam izdao album ovde,imam dve internacionalne prve nagrade u Sloveniji (hmm?)2005 i grckoj 2003 i ima interesovanja za nas projekat preko,jer je WORLD MUSIC sada jedan od najaktuelnijih pravaca,pa bi probao da ovaj isti album izdam tamo a bice do mog dolaska jos jedan,nadam se.Mozes da bacis pogled na www.arhai.com to smo ti mi.
Sto se tice aplikacije,nismo jos aplicirali.Supruga ima za sada 60 bodova.To je onako ugrubo,bez onog strica iz kanade koji nam donosi jos 5 i sa medijum znanjem engleskog,ali ce to popraviti jer ce sad da se baci na spremanje IELTSA ,a i francuski dobro poznaje.
Pored toga tast njene prijateljice iz detinjstva koja nas zove da dodjemo,ima firmu,tako da mozda moze i posao da organizuje.
Moram jos precizno kaji dokument treba da pribavim od tog strica,blesavo mi je da treba izvod iz maticne knjige rodjenih,nije li logicnije da im treba na uvid njegovo uverenje o kanadskom drzavljanstvu,a mozda i oba,sve jedno provericu.
Nadam se da cemo do nove godine da podnesemo zahtev.
Eto ja se raspis'o malo,al neka,javicu ti sta sam uradio,koliko si ti inace vec tamo i cime se bavis....?
Pozdrav
 
Kunta-Kinte:
Ej covek bas mi je drago da smo se nasli oko muzike.
Ja sam godinama samo blues slusao nisam mogao da se skinem sa njega,onda polako presao na jazz ...pa tako redom.
Siguran sam da moze da se uspe sa muzikom tu,jer na neki nacin moze i u BG-u,samo sto moras da pravis kompromise (predpostavljam da znas na sta mislim),a ja sam tvrdoglavi magarac i kad cujem svirku negde,ne vidim nista oko sebe samo srljam tamo da vidim sta se desava i uvek sam davao sve na muziku i instrumente.
Inace sa bendom sa kojim sam izdao album ovde,imam dve internacionalne prve nagrade u Sloveniji (hmm?)2005 i grckoj 2003 i ima interesovanja za nas projekat preko,jer je WORLD MUSIC sada jedan od najaktuelnijih pravaca,pa bi probao da ovaj isti album izdam tamo a bice do mog dolaska jos jedan,nadam se.Mozes da bacis pogled na www.arhai.com to smo ti mi.
Sto se tice aplikacije,nismo jos aplicirali.Supruga ima za sada 60 bodova.To je onako ugrubo,bez onog strica iz kanade koji nam donosi jos 5 i sa medijum znanjem engleskog,ali ce to popraviti jer ce sad da se baci na spremanje IELTSA ,a i francuski dobro poznaje.
Pored toga tast njene prijateljice iz detinjstva koja nas zove da dodjemo,ima firmu,tako da mozda moze i posao da organizuje.
Moram jos precizno kaji dokument treba da pribavim od tog strica,blesavo mi je da treba izvod iz maticne knjige rodjenih,nije li logicnije da im treba na uvid njegovo uverenje o kanadskom drzavljanstvu,a mozda i oba,sve jedno provericu.
Nadam se da cemo do nove godine da podnesemo zahtev.
Eto ja se raspis'o malo,al neka,javicu ti sta sam uradio,koliko si ti inace vec tamo i cime se bavis....?
Pozdrav

Jazz/blues se slusa i to porpilicno u Torontu............imaces sta da vidis i da cujes u svakom slucaju. Sto se tice izdavanja albuma, to ce ici malo teze, nemoj se jos sa time opterecivati dok ne vidis kako stvari stoje. Najbitnija ti je stvar da budes uporan i strpljiv, trazis ljude slicnih opredeljenja i radis/sviras sto vise, ne gledaj iskljucivo finansijsku stranu price, a rekao bih po tvom pisanju da ti je ipak muzika na prvom mestu pa sve ostalo. Novac ce doci sam po sebi...........treba naravno imati i dosta srece, biti na prvom mestu u pravo vreme, a ako ej neko dovoljno uporan i ne odusteje, sve ce vremenom doci na svoje mesto, ali enmoj ocekivati da se ista desi preko noci.
Poseticu ovaj tvoj sajt cim stignem, sada sam na poslu pa ne mogu bas da odvrnem muziku .........

Rekoh ti za tog zeninog strica, nemojte mnogo da se femkate oko toga, uradite sve sto je potrebno da biste skupili potrebne bodove...........da li je to oko izvoda nam logicno ili ne, ali to je tako i tu se nista ne moze, mora se nekako dokazati da je tvoja zena u rodbinskoj vezi sa njima, njegovo drzavljanstvo nista ne dokazuje, on cak nemora ni da ga ima, moze da bude i permanent resident pa da opet na njega dobijete 5 bodova.

Ja sam ovde godinu dana, bio sam 7 meseci u Torontu, preselio se kasnije u provinciju Alberta zbog posla, radim kao AutoCad crtac, zadovoljan sam, lep/interesantan posao, odlicna atmosfera, fini ljudi, dobra plata.........jedino mi nedostaje malo Toronto bas iz ovog razloga, muzika.........Alberta je centar/postojbina kanadskoj country-ja sto ja bas i nesto ne volim............ovde jos uvek mozes sresti kauboje na ulici, ali su konje zamenili onim ogromnim pick-up vozilima.........
 
Cao Kliko (kako ti je inace pravo ime?),napravio sam pauzu, na odmoru sam pa ne posecujem net toliko cesto.
Da ne gusimo forum mozda bi mogli da predjemo na pivate mail?
De mi reci jos neke stvarcice.
Pored muzike,za prvo vreme naravno cu morati nesto da radim.
Trenutno radim kao serviser racunara i slicno,ali se tu ne snalazim bas najbolje.
Ono sto mi stvarno ide od ruke,sto smatram da ce mi koristiti su Hauzmajstorski poslovi.
Znaci radim struju,gipsane zidove,pravim police,stocice,molerisem,mogao bih da ugradjujem i roletne,venecijanere........i jos svasta nesto.
Kako to prolazi tamo?
Kapiram da bi mogao solidno da iskoristim to ,sta ti kazes?
Pozdrav
 
Kunta-Kinte:
Pored muzike,za prvo vreme naravno cu morati nesto da radim.
Trenutno radim kao serviser racunara i slicno,ali se tu ne snalazim bas najbolje.
Ono sto mi stvarno ide od ruke,sto smatram da ce mi koristiti su Hauzmajstorski poslovi.
Znaci radim struju,gipsane zidove,pravim police,stocice,molerisem,mogao bih da ugradjujem i roletne,venecijanere........i jos svasta nesto.
Kako to prolazi tamo?
Kapiram da bi mogao solidno da iskoristim to ,sta ti kazes?
Pozdrav

Brate moj, ako si dobar u zanatima, to je naisplativija stvar ovde, ne pitaju im se ni inzenjeri.
Mogu ti dati par primera, dobar vodoinstalater sa iskustvom mlati i vise od $ 30 na sat, elektricari takodje dobro prolaze, moleraj nije los.........

Naravno, nemoj ocekivati odmah u pocetku da te neko plati mnogo ali tu uvek ima posla i neces ostati gladan i bos :-) , ko hoce da radi , uvek ima posla.
 
Kunta-Kinte:
Pored muzike,za prvo vreme naravno cu morati nesto da radim.
Trenutno radim kao serviser racunara i slicno,ali se tu ne snalazim bas najbolje.
Ono sto mi stvarno ide od ruke,sto smatram da ce mi koristiti su Hauzmajstorski poslovi.
Znaci radim struju,gipsane zidove,pravim police,stocice,molerisem,mogao bih da ugradjujem i roletne,venecijanere........i jos svasta nesto.
Kako to prolazi tamo?
Kapiram da bi mogao solidno da iskoristim to ,sta ti kazes?
Pozdrav

Brate moj, ako si dobar u zanatima, to je naisplativija stvar ovde, ne pitaju im se ni inzenjeri.
Mogu ti dati par primera, dobar vodoinstalater sa iskustvom mlati i vise od $ 30 na sat, elektricari takodje dobro prolaze, moleraj nije los.........

Naravno, nemoj ocekivati odmah u pocetku da te neko plati mnogo ali tu uvek ima posla i neces ostati gladan i bos :-) , ko hoce da radi , uvek ima posla.
 

Back
Top