progressive metal

Izuzetno kvalitetna mjuza, tehnički gledano, najsavršeniji pravac u metalu!

Dream Theater, Queensryche, Shadow Gallery, Fates Warning, Threshold, Derek Sherinian/Planet X, Star One, Opeth, Symphony X, Ayreon, Royal Hunt, Redemption, Space Odyssey, Adagio, Balance Of Power, Presto Ballet, Elegy...

Još uvek se nisam nešto naslušao ovog pravca, tek "otkrivam" bendove... ;)
 
Tehnicki sigurno najkvalitetniji prog rock/metal bend je Trans-Siberian Orchestra . Od ostalih se razlikuje po velikom broju clanova ( oko 30 ) , velikom uticaju klasicne muzike , mnogo vedrijim tekstovima ( Badnje Vece , Bozic , Betoven i sl. ) , muzickom obrazovanoscu clanova i koncertima ma kojima nema headbanginga , sutki i ostalog , nego parnim odelima , tisinom u publici i svim onim sto obicno ide uz filharmonije , opere ...
 
Pa slazem se za Trans Siberian Orchestra mada se onda mora spomenuti kasniji rad benda u kome su muzicari iz TSO bili: Savatage.
2. Divim se ljudima koji imaju zivaca da slusaju Spiral Architect, zaista :)
3. Jos nekoliko dobrih bendova: Pain of Salvation, Beyond Twilight, Ark, Mekong Delta (prog thrash), Rage...
 
ma neeeeeeee Symphony X!!! :D
tek sam pre nekog veremena krenula da malo dublje ulazim u ovaj pravac...
ranije mi je bilo dosadno, ali sad nije valjda sam malo odrasla :lol:
prvi zvanicni bend koji sam otkrila je SyX,i mnooooogo sam navucena na njih...
posle sam dobila DT, Evergrey, Ayreona,Shadows Gallery, treba da dobijem Pain of Salvation i Adagio, kao i jos neke stvari.-...
vecjina stvari me tek ceka da ih preslusam...
 

Back
Top