zdravstveno osiguranje

?

Elita
Banovan
Poruka
15.014
pitanje za one koji jos studiraju a presli su 26 (a mislim da vas ima medju posetiocima)

kako ste regulisali zdravstveno osiguranje, znaci da ponovo imam knjizicu i da ne moram da placam drzavne lekare

znam, to treba valjda otici u opstinu i pitati ali posto nikako ajde da pitam.
znam da moze preko nezaposlenih (odnesem da sam zavrsila gimnaziju) ali sam cula da postoji i neka varijanta da se samo uplacuje neka suma negde. gde uopste to mogu da odem da pitam? je l u opstinu?
i sta ako bih recimo zavrsila fakultet onda im odnesem posle diplomu, kao dodam (u zavod)
 
Studenti više ne mogu na Biro - traže im ispisnicu sa fakulteta. Ljudi su se ranije snalazili ;), vadili nove originale iz srednje (pošto na faxu obično lupe pečat na njih) ili se čak prijavljivali sa osnovnom...

Međutim postoji sad varijanta da se ode u matičnu filijalu Zavoda za zdravstveno osiguranje i ako ti je knjižica već bila ranije overena po nekom osnovu onda plaćaš 1000 i nešto dinara mesečno i dobiješ osiguranje...treba i ja to da sredim samo nikako da se nakanim. :)
 
Ne znam kakva je situacija sa studentskom poliklinikom.

Ovo za Biro sam čula još pre nekoliko meseci od nekih poznanika. Ranije su studenti mogli da se vode kao nezaposlena lica, sad je valjda izašao neki zakon koji je to onemogućio.
 
e, to :) hvala

ne znam da li s tim moze u studentsku, tj da li tamo postoji ogranicenje za godine

je l vi ostali nas mrzite sto smo ovakvi? moci cemo jos neko vreme a onda cao

koja je adresa zavoda za z. osiguranje? preko neta nisam uspela da pronadjem adresu a sajt nisam uspela da ucitam
 
neupucena:
Studenti više ne mogu na Biro - traže im ispisnicu sa fakulteta. Ljudi su se ranije snalazili ;), vadili nove originale iz srednje (pošto na faxu obično lupe pečat na njih) ili se čak prijavljivali sa osnovnom...

Međutim postoji sad varijanta da se ode u matičnu filijalu Zavoda za zdravstveno osiguranje i ako ti je knjižica već bila ranije overena po nekom osnovu onda plaćaš 1000 i nešto dinara mesečno i dobiješ osiguranje...treba i ja to da sredim samo nikako da se nakanim. :)

da, zaista je tako. studenti vec neke 2-3 godine ne mogu na biro. ja sam faks upisala 1995. i upala u sufinansiranje (tad nije bilo samofinansiranje). sve i da nisam tamo pripala verovatno bih se sama prebacila na tu varijantu nekako, jer kao redovan, tj budzetski student ne bih mogla da otvorim firmu i radim u istoj, a to je bila porodicna ideja koju smo sproveli u delo jos 3 meseca pre nego sam upisala faks(da ne duzim sad bas). e onda se desi personalna reorganizacija u tom poslu, ja 'ostanem bez posla', fax jos nisam bila zavrsila i ne znajuci za promene odem na biro da se prijavim. bas zbog zdravstvenog - ne da bi mi oni trazili posao. i tamo dobijem informaciju da to nije moguce, bez obzira na to sto ja vec imam radnu knjizicu, u njoj upisan 3. treci razred gimnazije (jer 4. jos nisam bila zavrsila kad sam pocela posao, a posle taj 4. nisam evidentirala jer mi nije nista znacilo). i tako da sam ja bila neko vreme bez zdravstvenog i sad pre neka 3 meseca cujem slucajno za tu varijantu da sam sebi uplacujes 1000 i nesto dinara mesecno. e sad da li za to treba da ispunjavas neke uslove - ne znam, jer se dalje nisam ni raspitivala. hvala bogu, prilicno sam dobrog zdravlja, a zubara i ginekologa i onako placam, tako da sam odustala od te varijante. mada, moguce da u zavodu za zdravstveno ti kazu da to ne postoji. kod nas ovi na salterima ne znaju o tome (ili ne smeju da znaju), vec se to resava kod pravnice u kancelariji.
 

Back
Top