Ukinut cirkus- Vojvodi dodeljen advokat
Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 153

Tema: Ukinut cirkus- Vojvodi dodeljen advokat

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Unhappy Ukinut cirkus- Vojvodi dodeljen advokat

Pretresno veće Haškog tribunala u slučaju protiv Vojislava Šešelja odlučilo da mu dodeli advokata za dalje vođenje postupka i naložilo da će Šešelj učestvovati u njemu samo posredstvom branioca, saopštio je taj sud.

Veće će razmatranjem svakog konkretnog slučaja odlučiti da li interesi pravde dopuštaju da optuženi lično učestvuje u postupku, navodi se u saopštenju. U obrazloženju, Pretresno veće navodi da je takva odluka doneta zbog mnogih situacija u kojima Šešelj nije poštovao sud, već je ometao i prekidao njegov rad i ponašao se na način koji zastrašuje moguće svedoke.

Kako je u Hagu nedavno najavljeno, suđenje Šešelju treba da počne u oktobru ove godine. Šešelj je više puta pred Tribunalom izjavljivao da želi da se brani sam i da neće prihvatiti nametnutog branioca.

Generalni sekretar Srpske radikalne stranke Aleksandar Vučić kaže da je odluka Haškog suda najveći skandal u modernom pravosuđu i da Šešelj to sigurno neće prihvatiti. "Upozoravali smo na nepravdu u tom kafkijanskom procesu, ali nismo očekivali da će Haški tribunal ići do tih granica da i formalno ukine svaku mogućnost odbrane optuženog", rekao je Vučić.

Ljiljana Smajlović, glavna i odgovorna urednica lista Politika, smatra da je Šešelj sada ućutkan na sopstvenom suđenju. "Međutim, neće se desiti ono što se desilo kada je Sudsko veće pokušalo da ućutka Slobodana Miloševića i kada je stručna javnost ocenila da je reč o teškom kršenju Miloševićevih prava. Ovde se to neće dogoditi jer Šešelj kao da je u analima Suda za ljudska prava pročitao kada tačno može biti oduzeto pravo optuženom da se brani, pa se tako ponašao. Dozvoljeno je kritikovati Sudsko veće, dozvoljeno je kritikovati sastav Sudskog veća i ponašanje suda, ali verbalni napadi i vulgarnosti nisu dozvoljeni. Rekla bih da je Šešelj računao s tim i planirao", kaže ona.

Domaćin L.1 (avatar)
    Učlanjen
    16.03.2006.
    Pol
    Muško
    Reputaciona moć
    87

Podrazumevano Re: Ukinut cirkus- Vojvodi dodeljen advokat

Елементарно право сваког оптуженог је да бира начин своје одбране.
    Ово је преседан и представлја правно насиље.

П.С. Нисам радикал,ако ће вам бити лакше.

Domaćin JABUCHILO (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    94

smejurija.
    batina ima dva kraja,
    k___c ima jedan kraj -
    a praznom divanu nigde kraja.

Domaćin serb_pagan (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

pa naravno...videli su i oni ono sto svi vec godinama vide,to da je vojvoda neurachunljiv,da je osoba koja radi protiv svojih interesa i da mu treba branilac po sluzbenoj duznosti..mada..ja mislim da je nehumano suditi ocigledno dusevno poremecenoj osobi kao sto je profesor sheshelj..sudjenje treba obustaviti a shesheljaru uputiti u neku strucnu ustanovu gde bi imao svu neophodnu medicinsku pomoc...

Domaćin RACE MASTER (avatar)
    Učlanjen
    08.04.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    92

Za Seselja je tako najbolje.To mu je najveca sansa da se odbrani.On sam i nema toliko ambiciju da se odbrani,koliko da se nadmudruje sa njima,a to je losa taktika.

Iskusan Alekasandar2 (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2006.
    BS "Galactica", on the way to Earth....I hope
    Reputaciona moć
    99

Ja reko ukinuli haški sud i dodelili Vuku Draškoviću advokata što je pretio da seče muslimanske ruke...

Iskusan gost 47473 (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    "The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist"
    Reputaciona moć
    0

Ja bih bas voleo da gledam kako se on nadmudruje sa njima. Narocito bi mi simpatican bio onaj deo kad sud treba da se izjasni o krivici gosn. Seselja. I onda kad mu oni rebnu robiju od 30 god. onda ce nadmudrivanje tek da pocne.

Ali sa zatvorskim strazarima

Učlanjen
    25.01.2006.
    Reputaciona moć
    99

Ahhhhh daaaaaa....

Neokomunjare iz haga sude čoveku za verbalni delikt, a komunjare sa Krstarice doživljavaju na to orgazam...

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Videćemo kako će se odvijati suđenje....Za sada ništa ne znamo sigurno.....Ako nije kriv....Biće oslobođen....

Učlanjen
    25.01.2006.
    Reputaciona moć
    99

Citat Original postavio goxy
    ....Ako nije kriv....Biće oslobođen....

HAHAHAHAHAHAHAAHAHAHA!

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Thumbs up Re: Ukinut cirkus- Vojvodi dodeljen advokat

Dobro....Ni ja ga ne bih pustio da luta ulicama.On je menace 4 society...Drago mi je što smo se složili :-D .....

Poznat Jerry Ropero (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio serb_pagan
    pa naravno...videli su i oni ono sto svi vec godinama vide,to da je vojvoda neurachunljiv,da je osoba koja radi protiv svojih interesa i da mu treba branilac po sluzbenoj duznosti..mada..ja mislim da je nehumano suditi ocigledno dusevno poremecenoj osobi kao sto je profesor sheshelj..sudjenje treba obustaviti a shesheljaru uputiti u neku strucnu ustanovu gde bi imao svu neophodnu medicinsku pomoc...
    Pa da je neuracunljiv onda mu se ne bi moglo ni suditi jer se neuracunljivima ni u jednoj zemlji ne sudi. A sobzirom da mu se sudi znaci da je uracunljiv. A sobzirom da u statutu tog istog suda pise da svako ima pravo da odredi svog branioca ili da se brani sam ovo predstavlja krsenje prava odbranjenog.

Drugim recima : kadija te tuzi - kadija ti sudi - kadija te brani.

Dole haski zlocinci - sloboda za srpske politicke zatvorenike!!!

Domaćin serb_pagan (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Jerry Ropero

Dole haski zlocinci - sloboda za srpske politicke zatvorenike!!!
    sloboda za slobodana

Ističe se PredatorBG11 (avatar)
    Učlanjen
    28.04.2006.
    Reputaciona moć
    63

Nije mi jasno,Seselj je hteo sudjenje ili je sa psovkama,mozete da mi... i slicno namerno,znajuci da ne sme da vredja sud hteo da ne dodje do njega ili,trece,radio sta je radio,psovao a onda pricao kako mu ne pocinje sudjenje.

Ističe se Kohen (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2006.
    Reputaciona moć
    67

Meni je truba sto su mu dodelili advokata, taman bi , na jesen i zimu , uz kafu gledao cirkus na ledu, Vjeke Seselja.............takvo zadovoljstvo , da se smejem njegovim dosetkama na racun suda, nisu trebali da mi uskrate.............

Nadam se da ce Vjeko ostati dosledan sebi, i da ce, npr, da prebije nametnutog advokata, ili nesto slicno da uradi u sudnici..........BTW, da mu nisu nametnuli onog Barovica, sto se okliznuo na bananu?

Učlanjen
    24.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    94

Citat Original postavio PredatorBG11
    Nije mi jasno,Seselj je hteo sudjenje ili je sa psovkama,mozete da mi... i slicno namerno,znajuci da ne sme da vredja sud hteo da ne dodje do njega ili,trece,radio sta je radio,psovao a onda pricao kako mu ne pocinje sudjenje.
    sudjenje naravno nje odlagano zato sto je seselj psovao, hajde da se ne spustamo tako nisko i da se ne pravimo totalno blesavi. sto se tice jezika, bilo je dva takva podneska, jedan u kojem se seselj prvi put kategoricki odrice nametnutog advokata tjarde van der spula. i taj slucaj je potpuno objasnjiv sa takticke tacke gledista, naime, teskim kvalifikacijama i optuzbama na racun ovog advokata i izuzetno neprijateljskim jezikom seselj je stavio tacku na tu varijantu jer je nemoguce coveku dodeliti advokata kojeg on smatra nepodobnim i sa kojim nije u stanju da uspostavi dijalog. drugi slucaj je cista uvreda na racun tuzilastva, ono sa pusenjem o cemu svi dobro znaju, i tice se onemogucavanja pripreme za odbranu. cinjenica je da oba ova slucaja veze nemaju sa sadasnjim nametanjem advokata, jer su se desila srazmerno davno i nisu direktna osnova za odluku. druge osnove naravno nema, osim zalbe na duziu podnesaka, koje se cuju non stop u sudu, ali na osnovu kojih se ne moze coveku nametnuti advokat, jer je sud obavezan da u tom slucaju da pravnog savetnika koji ce se brinuti da svi podnesci budu propisane duzine, opet po zelji optuzenog. ali pravne savetnike su mu ukinuli davno, opet u zelji damu nametnu advokata. pa eto, izgurali su valjda to, i sad i nas i seselja zabole ku*ac sta ce tamo da se desava.
    batina ima dva kraja,
    k___c ima jedan kraj -

Učlanjen
    24.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    94

Citat Original postavio goxy
    Dobro....Ni ja ga ne bih pustio da luta ulicama.On je menace 4 society...Drago mi je što smo se složili :-D .....
    kaze se menas 2 sosajeti.
    batina ima dva kraja,
    k___c ima jedan kraj -

Poznat WIBU (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    547

A sta bi bilo da na domecem sudu neki optuzeni pocne sudiji majku i sve po spisku!

Pa ne da bi dobio branioca vec bi bio sretan ako i bubrege zadrzi!

Poznat intra (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    119

Ja bih se na njegovom mjestu sad malo branio ćutanjem i čitao novine za vrijeme suđenja. Svakako će da ga sje*u

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio WIBU
    A sta bi bilo da na domecem sudu neki optuzeni pocne sudiji majku i sve po spisku!

Pa ne da bi dobio branioca vec bi bio sretan ako i bubrege zadrzi!
    Tacno tako uostalom Smajlovicka je lepo rekla da su Seselju predocena pravila Tribunala koja sto je i normalno iskljucuju svaku vulgarnost sto je Seselj znao ali ih se namerno nije pridrzavao da bi sticao politicke poene u domovini "kao zrtva haskog kazamata"za razliku od Milosevica koji je ispao pametniji i dozvoljeno mu je da sam vodi svoju odbranu iako je bio narusenog zdravlja pa mu je sopstvena tvrdoglavost dosla glave ali kod Seselja nije rec o zdravstvenom stanju (barem ne fizickom) vec o ne postovanju elemntarnih pravila bilo kog suda kome se usput jos sam predao.

Zainteresovan član ШЕШЕЉ (avatar)
    Učlanjen
    11.08.2006.
    Reputaciona moć
    45

Post Re: Ukinut cirkus- Vojvodi dodeljen advokat

Толико о правди са запада. Најдемократскије земље света подржавају овкву срамоту која се чини према Шешељу већ годинама... Никад у животу нисам чуо да се неко држи у притвору годинама без почетка суђења, а још мање да се намеће бранилац некоме ко је савршено способан да брани самог себе... Нема тог адвоката који је од Воје паметнији...

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ШЕШЕЉ
    Толико о правди са запада. Најдемократскије земље света подржавају овкву срамоту која се чини према Шешељу већ годинама... Никад у животу нисам чуо да се неко држи у притвору годинама без почетка суђења, а још мање да се намеће бранилац некоме ко је савршено способан да брани самог себе... Нема тог адвоката који је од Воје паметнији...
    Kako primećujete nepravdu u tuđoj kući, a u svojoj ne... To je za neverovati.

Učlanjen
    11.08.2006.
    Reputaciona moć
    45

Thumbs down Re: Ukinut cirkus- Vojvodi dodeljen advokat

Citat Original postavio serb_pagan
    sloboda za slobodana
    Слободан је слободан... Већ неко време... И вероватно сад негде на оном свету пије кафу са Фрањом Туђманом и смеје се свему... :x

Učlanjen
    11.08.2006.
    Reputaciona moć
    45

Talking Re: Ukinut cirkus- Vojvodi dodeljen advokat

Citat Original postavio jomini
    Kako primećujete nepravdu u tuđoj kući, a u svojoj ne... To je za neverovati.
    Субару, молим те чињенице, примере, конкретно... Немој ту да ме зај...

Buduća legenda jomini (avatar)
    Učlanjen
    18.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ШЕШЕЉ
    Субару, молим те чињенице, примере, конкретно... Немој ту да ме зај...
    Pa mislim na nepravdu koju čini Hag prema srpskim optuženicima u odnosu na druge. A ne biste se tako nadvikivali da je suprotno ili da neki Srbin to radi drugom.

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. naseru oriću ukinut pritvor
    Autor strawbbery_city u forumu Politika
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 28.11.2008., 15:51
  2. U Hrvatskoj ukinut vojni rok
    Autor Titus. u forumu Politika
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 02.01.2008., 15:57
  3. Dodeljen broj na Green Card lutriji