Elektronske lične karte + Broj zveri 666

00 Chief Parish

Zainteresovan član
Poruka
480
Planiraju da nam uvedu lične karte sa čipovima. Bezbroj zloupotreba je moguć. I pored svega toga čini se da je javnost mlako reagovala. Intelektualci, novinari... svi.

http://www.zazivot.org/ je sajt jedne NVO koja se bori protiv toga. Kakva je NVO ne znam tačno jedino mi je bitno da su protiv ovoga.

Da li ste za ili protiv elektronskih ličnih karti? (Nadam se da je odgovor - PROTIV!)
 
Зар ово није била тема пре неких два месеца? Па зар их не користе свуда већ? Једина замерка нашим властима јесте што можда није добар тренутак јер је земља без пара. Народ се због тога буни, а не због тамо неких електронских личних карти.
 
00 Chief Parish:
Gde se koriste? Ajde bas navedite mi jednu drzavu.

Goxy ne znam za te sajtove koje trazis. No, samo se ti zajebavaj. Cemu te nove l.k. kad su i ove efikasne? Daj mi odgovor na to.

I ne mogu da verujem da se slazete sa tim.
Reci da se salis da su nase LK efikasne :shock: Nova dokument se uvode da se smanji zloupotreba postojecih.Nasa dokumente su laka za falcifikovanje,pa zato jedan od uslova EU za dalje pregovore o prikljucivanju Srbije EU je i nabavka i uvidjenje novih licnih dokumenata.
 
B.A.L.:
Sta vi se podsmevate sto neko kaze da preko elek.licne karte mogu da te prate...pa naravno da mogu.I Cia je objavila da se mobilni prisluskuju i sta je tu cudno???Jel i to paranoja???
to je ustvari uredjaj za prisluskivanje koji moze da radi kao telefon..pa sta..neka me prate i prisluskuju...nemaju sta da nadju,zna se ko se plasi toga,oni koji su svesni da ce njihov prljav ves postati poznat javnosti...
 
Tehnološki i stručno naša policija ne može da podnese prelazak na biometrički sistem.
Tek je nekoliko godina sistem prebačen sa glinke na oracle, još uvek su otisci potrebni za svako vadjenje lične karte....

Ko ne zna gde da radi , on dodje u MUP da radi....

Isto je pisalo i u novinama iz 2004 , slučajno videh pre neki dan dok sam sredjivao stvari....
 
00 Chief Parish:
Gde se koriste? Ajde bas navedite mi jednu drzavu.

Goxy ne znam za te sajtove koje trazis. No, samo se ti zajebavaj. Cemu te nove l.k. kad su i ove efikasne? Daj mi odgovor na to.

I ne mogu da verujem da se slazete sa tim.
Zato jer će ovde moći efikasno i brzo da se otkrije npr. čovekova krvna grupa kad doživi neku nesreću....A nema nikog poznatog da je identifikuje.....
 
00 Chief Parish:
Gde se koriste? Ajde bas navedite mi jednu drzavu.

Goxy ne znam za te sajtove koje trazis. No, samo se ti zajebavaj. Cemu te nove l.k. kad su i ove efikasne? Daj mi odgovor na to.

I ne mogu da verujem da se slazete sa tim.
Nove su efikasnije.Sa njom mozes da grebes instant loz :lol: ,moze da ti padne u vodu i nista 8-) ,lakse rukujes njome,a nasla bi se jos po neka prakticna primena.
Neko je pisao i o mogucnosti prisluskivanja.Danas ima toliko nacina da se covek prisluskuje tj.prati,da prisluskivacima i uhodama ne trebaju el.lk za to.
Znaci,prednosti ce nam jako olaksati zivot,a nedostaci nas nece mnogo ostetiti.
 

Back
Top