Kako se ne zeznu?

Dovla

Elita
Poruka
16.644
Uvek me je interesovalo kako se slucajna trudnoca desava nevencanim parovima... jos nisam cuo da je neko bio u braku i da im se omaklo... da li se to ne desava ili ovi jednostavno nece da priznaju???
 
A ne, to ne postoji slucajna trudnoca u braku?? neeee
Zar nisi nikada cuo da bracni par ima dete koje nije bilo planirano. stvar je u tome da se to u braku i ne zove 'omaklo se' vec se pravi veca fama oko neplanirane dece nevencanih ljudi.
 
Dovla:
Uvek me je interesovalo kako se slucajna trudnoca desava nevencanim parovima... jos nisam cuo da je neko bio u braku i da im se omaklo... da li se to ne desava ili ovi jednostavno nece da priznaju???

А мислиш, у браку то иде тако што се мама и тата скину, и кажу:''Е, САД ћемо да направимо бебу!'' И направе је!:lol:
 
ma ko vas ebe kad niste generacija sezdeset i neke...evo kako su njih pravili:

sejač:
He, vas dvoje ste za tim snova. Ti, Grbavice, ne vidiš dalje od svoje Grbavice, a ovaj sa svećom u glavi dalje od svog nosa.
Baby boom je događaj svetskih razmera i, ama, baš nikakve veze nema sa stočarskim pogledom na svet, kako ga vidi Bundevica, niti sa kneževinama bivše velike Juge, a iza te "izuzetnosti" ne stoji ljubav roditelja prema deci, nego strah. Nezamisliv strah.

Drugi svetski rat, osim grandioznosti u prostoru i broju žrtava, uneo je u društveni život ljudske vrste i fenomen koji do tada čovek nije video ni u najgorim noćnim morama. Taj fenomen zove se - masovno ubistvo, a u 2. sv. ratu oslikan je u dva živopisna oblika.
Prvi je fabrička prerada pravih i zdravih ljudi u izmrcvarene mrtvace i u sapun, dakle sistem u ubistvu, efikasan i nemilosrdan kao fabrička traka.
Drugi je atomska bomba i brisanje čitavog grada jednim potezom gumice, ali ne sa geografske karte, nego sa planete zemlje.
Kad je preživeo prvi šok i konačno uspeo da pohvata konce posleratnog sveta (a to se nije desilo pre 1955.), ljudski rod je bio prestravljen do kosti. Svet tada nije molio, nego je preklinjao boga. Da mu ni u snove, ali ni u snove, ne dođe treći svetski rat. Jer taj "treći", dobro su znali (zar im nije poruka kao ekser bila sveže ukucana ispod čela?), neće biti ništa drugo nego metla koja će u tri poteza zbrisati čitav svet.
I tada je nastala baby-boom generacija. Generacija stravičnih mogućnosti. Generacija čiji su roditelji kao hipnotisani ponavljali: samodasesadanerodinovimonstrum! Jer ako se rodi, ako se samo slučajno rodi, ako se u bilo kom zabačenom kutku sveta, u bilo kojoj šupi, rodi neko takav u generaciji 60-tih, od populacije planete Zemlje, naše milenijumske prošlosti i budućnosti, neće ostati, ne kamen na kamenu, nego ni prašina s Marsa.
Da budemo precizniji, generacija 60.-tih deli se na dva dela. Pravi baby boom je period od 1958. do 1965. + 2 godine ispred i iza. Ta, izvorna Baby boom generacija, rođena je i vaspitavana pod budnim okom čitavog sveta i učena toleranciji, očuvanju mira koliko god je to moguće, učena da o ratovima razmišlja kao o mogućnosti kraja sveta, učena da se ne igra šibicama i to zaista učena, do dna stomaka, a da to nije imalo nikakve veze sa plemenitšću, milosrđem, ljudskim pravima, nego samo sa strahom, samo strahom, ali čitavog ljudskog roda. Svetu tad nije bila potrebna nesposobna, nego pametna generacija, jer i nesposoban, ma koliko nesposoban bio, ume da napravi veliku glupost. A glupost je u tom času bila opasan luksuz.

E, onda (posle kubanske krize), kada je svet video da atomska neće da pukne tako lako i tako brzo, i da neće biti planetarnog pakovanja kofera, onda je nestalo i straha. Kada je (u Kambodžama i Vijetnamima) video da se i dalje može sasvim lepo ratovati i ubijati na parče, a da nam niko raketom nosačem neće s neba sručiti Armagedon na glavu, svet je odahnuo i nastavio po svome.
A deca? Nove generacije? Ma, ko šmirgla decu, pustimo ih da rastu, pa kako izrastu, ne mogu nam ništa. Ako se i budu ubijali, ubijaće se po malim, ograničenim ratovima, a to su vatrice, iskrice, lako se gase. Važno da velikog požara više ne bude.

E, to ti je, moj bundevice, vesela pričica o "izuzetnoj" generaciji 60-tih. Zato se i ovde u bivšoj Jugi, na ovoj tačkici na karti sveta, ta generacija nije tako lako i tako rado uhvatila u ludo, samoubilačko kolo kneževa.
Taj se pelcer besa, arogancije, samoživosti...Uostalom šta ti nabrajam ja, nabrajaj sam - na nas iz baby boom ne hvata tako lako, jer nama je čekićem i oštrim dletom i u mozak i u srce urezana poruka upozorenja - da je svako ubistvo samo prvi korak na putu do samoubistva.
 
Dovla:
Uvek me je interesovalo kako se slucajna trudnoca desava nevencanim parovima... jos nisam cuo da je neko bio u braku i da im se omaklo... da li se to ne desava ili ovi jednostavno nece da priznaju???


Zato sto devojke cesto zlouptrebe bebu da obrlate tipa, da ih ozeni. To je jednostavno, tako da EN MOZEMO reci da im se omaklo....

E a u brakiu se omakne, ja sam cuo da se to desilo. I to ljudi imali 3 dece i deca vec ono odrasla i njima se omakne... I sta ce sada ajde da ne prekidaju tudnocu bilo im zao, i kod ono... Rodi blizance!! :D:D:D
 

Back
Top