Kompromisi

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Ova je tema namenjena za dvoje ili troje ljudi ovde.Ostali će je iskoristiti da se kreativno pokažu, što je ovih dana i smisao na forumu.

Po meni eto, postoje ljudi koji čine mnogo kompromisa, ljudi koji čine malo kompromisa.

Često su nesrećni i jedni i drugi.
Prvima treba ukazati koje kompromise treba činiti , a koje zaobići (to bi trebalo majke i očevi da učine , kad primete da su vaspitali tako svoje dete)
Drugima nema pomoći već sveća i sreća....

Ovo je tema da probudi onu nekolicinu ovde prisutnih koji su spremni za kompromise, da se uozbilje , jer ih je malo , i da ne uporedjuju svoje kriterijume i ponašanje prema ostalima iz okoline ili uopšte iz medija ili čega još...
Oni treba baš ozbiljnije da se "zapričaju" sa psihologijom , sociologijom, da shvate dobro trenutak, i postave se kako treba, tako da ne budu ni trn, ni izrod, a ni žrtva trenutka animalne hijararhije i kreativne samodovoljnosti.

P.S. I bez postova tih ljudi ja sam zadovoljan, samim čitanjem ovog posta.
 
Hm,bezkompromisan,surov,realan...
Ne spadam ni u jednu od ove dve kategorije...
Hm,pa šta tražim ja onda na ovoj temi?
Nemam pojma,dosadno mi je,nisam otišao na posao...
Nema veze.
Patak,pozdrav.
Neću kvariti temu.
 
Pa ja mislim da spadam u drugu grupu.....to je valjda i stvar NEinteligencije.....samo ne znam koji su neinteligentni,oni koji ih prave ili oni koji teze da se ne mire...mislim da na kraju svi moramo da prihvatimo kompromis oko apolutno svega vaznog u zivotu,a sve ostalo je pravdanje i samoobmana.Yebiga,life *****.
 
pravim kompromise onda kad vidim smisao u tome, ne mislim samo na sopstveni ako su u pitanju odnosi, ali vidish ja tu rec nikad ne koristim niti vidim stvari na taj nachin, pre to zovem prihvatanjem kad vec ne mogu da razumem.... ako sam potrefila temu... ali mi se desava da oteram sve u k...., sta ocete bre vishe!
 
Tuzni_patak:
Ova je tema namenjena za dvoje ili troje ljudi ovde.Ostali će je iskoristiti da se kreativno pokažu, što je ovih dana i smisao na forumu.

Po meni eto, postoje ljudi koji čine mnogo kompromisa, ljudi koji čine malo kompromisa.
Hm. Podela koju pravim u tom smislu je drugacija...Postoje ljudi koji kompromise prave sa stvarima i u situacijama u kojima to treba raditi, i oni drugi.
Koji prave kompromise tamo gde nikako ne treba,
odustajuci tako, polako ali zauvek, od sebe. :(

P.S. Ako nisam medju tih dvoje-troje ljudi kojima je tema namenjena - izvinjavam se. :D
 
Kompromis: Upasti na temu ili ne...

Upasti: zajebancija se nastavlja, mardi grass i samba rumaba ca ca ca!
Ne: zajebavam se na nekoj drugoj temi samba rumba ca ca ca...

Ponekad se kompromisi odnose samo na druge ljude, dok ne uticu direktno na nas. To zavisi samo od nase dobre volje, ega i karaktera (od viska odnosno manjka istih)...
 
Kompromis kao kompromis spram zivota....to je po meni jedina vazna kategorija a sve ono ostalo u smislu usaglashavanja dva ega,chija ce biti poslednja,cipele ili fudbal....i ostale gluposti,stvar je inteligencije i zdravog razuma dvoje ljudi.
Kompromis spram zivota je spushtanje praga zeljenog u okvir mogueg,time se naravno,spushtaju i kriterijumi.....prodaja nemoguce srece za ostvarljivo zadovoljstvo,ali tako je uvek.
 
I, sad svi treba da potrce na topic, sa nadom da ce da se nadju meni onih dvoje-troje odabranih, kojima je tema namijenjena... :lol:

Btw. kompromise NE pravim sa emocijama... Ostalo je podlozno dogovoru...
 
po meni ne valja tamo gde treba puno kompromisa......tu nešto ne štima......
do određene mere moraju, naravno, svi da se prilagođavaju...ali, samo do neke mere koja ih kao ličnosti ne menja, već samo usklađuje ili možda čini još boljim....
i slažem se za ljubav.......tu nema kompromisa.......
 
"Ne volim pompromis
on ni jedno strani ne donosi spas
dajem vam 5 minuta fore
a onda...dodajem gas"

...dobro,nije bas tako,ali...kompromis je vrlo nestabilna kategorija,za mene barem. Ono sto sam hteo danas,sutra verovatno necu hteti...dogovor otpada. Hehehehehehe!!! :D:D
 
Tuzni_patak:
Prvima treba ukazati koje kompromise treba činiti , a koje zaobići (to bi trebalo majke i očevi da učine , kad primete da su vaspitali tako svoje dete)
Drugima nema pomoći već sveća i sreća....


.

kad god sam pravila kompromise uvek sa ga na*ebala
pa sam ti sad zakljuci kako se to isplati uopste
treba se drzati svojih stavova
 

Back
Top