Kompromisi

Pa jel moze to tako uopsteno.Presiroka tema. Kompromis u vezi cega.
I cudno ali se slazem sa bobom. Treba se drzati svog stava. Jer to si ti kao licnost. A sta si ti kada se stalno prilagodjavas necemu. I sta je uopste kompromis? Dakle ili se drzis svoga, ili sagnes glavu i pokoris se ako shvatis da gresis ili ti nema druge. Kompromis je budalastina, iluzija, ne mogu svi vuci biti srecni i ovce na broju. Neko uvek naebe. I kada izgleda da su svi zadovoljni neko ipak zaista nije.
Ne secam se da sam dobila odgovor na temi koliko sati dati. Prozivanje sagovornika i ignorisanje kada ti odgovori. Veoma nezrelo i zalosno.
 
Tuzni_patak:
Ova je tema namenjena za dvoje ili troje ljudi ovde.Ostali će je iskoristiti da se kreativno pokažu, što je ovih dana i smisao na forumu.

Po meni eto, postoje ljudi koji čine mnogo kompromisa, ljudi koji čine malo kompromisa.

Često su nesrećni i jedni i drugi.
Prvima treba ukazati koje kompromise treba činiti , a koje zaobići (to bi trebalo majke i očevi da učine , kad primete da su vaspitali tako svoje dete)
Drugima nema pomoći već sveća i sreća....

Ovo je tema da probudi onu nekolicinu ovde prisutnih koji su spremni za kompromise, da se uozbilje , jer ih je malo , i da ne uporedjuju svoje kriterijume i ponašanje prema ostalima iz okoline ili uopšte iz medija ili čega još...
Oni treba baš ozbiljnije da se "zapričaju" sa psihologijom , sociologijom, da shvate dobro trenutak, i postave se kako treba, tako da ne budu ni trn, ni izrod, a ni žrtva trenutka animalne hijararhije i kreativne samodovoljnosti.

P.S. I bez postova tih ljudi ja sam zadovoljan, samim čitanjem ovog posta.


Ja sam definitivno beskompromisan!

Zato i nemam srece sa ribama, jer vide da me ne mogu vrteti oko malog prsta, pa ne smeju sa mnom.
 
Dark angel heaven-hell:
Pa jel moze to tako uopsteno.Presiroka tema. Kompromis u vezi cega.
I cudno ali se slazem sa bobom. Treba se drzati svog stava. Jer to si ti kao licnost. A sta si ti kada se stalno prilagodjavas necemu. I sta je uopste kompromis? Dakle ili se drzis svoga, ili sagnes glavu i pokoris se ako shvatis da gresis ili ti nema druge. Kompromis je budalastina, iluzija, ne mogu svi vuci biti srecni i ovce na broju. Neko uvek naebe. I kada izgleda da su svi zadovoljni neko ipak zaista nije.
.

[igonorisacu zbog mira u kuci ono o Bobi
ali se i ja slazem napokon sa tobom]

jedan uvek mora da sagne glavu i da pusti drugog, i taj sto je 'sageo ' je onaj koji po mom nema krakter, jebga ali je tako

prema tome ako imas karakter onda ces se i drzati svojih stavova
 
bobba:
[igonorisacu zbog mira u kuci ono o Bobi
ali se i ja slazem napokon sa tobom]

jedan uvek mora da sagne glavu i da pusti drugog, i taj sto je 'sageo ' je onaj koji po mom nema krakter, jebga ali je tako

prema tome ako imas karakter onda ces se i drzati svojih stavova

Potpuno ispravno.;)
 
Ja glasam za kompromise (dal se bese ovde nesto glasa?!).
Beskompromisnost nema veze sa karakterom, vec sa egocentricnoscu- tzv. teskim karakterom!
Treba se drzati svojih stavova, al ne ko pijan plota.
Kompromisi koje sam napravila (ja velika tvrdoglavstina) su mi cesto doneli mnogo vise nego sam moj "karakter".
Naravno, preterani i jednosmerni kompromisi, za bilo kakvu vezu, itekako mogu biti pogubni...i treba znati kad i gde staviti tacku.
 
Gazdarica:
I, sad svi treba da potrce na topic, sa nadom da ce da se nadju meni onih dvoje-troje odabranih, kojima je tema namijenjena... :lol:

Btw. kompromise NE pravim sa emocijama... Ostalo je podlozno dogovoru...

sujeta bwe:D
nisam bas u fazi da pravim kompromise...definitivno nisam medju dvoje-troje:wink:
 
Nacelnik:
Da nema kompromisa vjecito bi vladao rat. Onaj koji nece da odstupi od svojih stavova ide glavom kroz zid.

Pa upravo smo to i rekli, nema rata jer da se slikovito izrazim neko okrene zadnjicu i natrci se.Ili kompromisi ne postoje.
Jer ako su tvoje i moje potrebe po pitanju iste stvari razlicite, ne mozemo mi da zadovoljimo pola tvoje i pola moje potrebe. Neko ce izvisiti i bice nezadovoljan, zarad onog drugog.
 
Dark angel heaven-hell:
Pa upravo smo to i rekli, nema rata jer da se slikovito izrazim neko okrene zadnjicu i natrci se.Ili kompromisi ne postoje.
Jer ako su tvoje i moje potrebe po pitanju iste stvari razlicite, ne mozemo mi da zadovoljimo pola tvoje i pola moje potrebe. Neko ce izvisiti i bice nezadovoljan, zarad onog drugog.
Pa, bas se i ne bih slozila da sve funkcionise po principu da neko nekog yebe...
A sto ne bi uradila nekad nesto zarad nekog drugog, to je bas OK.
 
Uvek je potrebno dvoje.
Potrebno je da obe strane vrše ustupke, od situacije do situacije.
Ako je nečiji karakter "tvrđi", "mekša" strana je u ulozi "omekšivača tvrdog".

Sklona sam komromisnom rešavanju problema, ali ako druga strana počne da
to koristi, postanem veoma neprijatna. Tada se "tvrdi" smanji, hteo on to ili ne.
 
Jer ako su tvoje i moje potrebe po pitanju iste stvari razlicite, ne mozemo mi da zadovoljimo pola tvoje i pola moje potrebe.

Neko ce izvisiti i bice nezadovoljan, zarad onog drugog.

Зашто не?

Ако једна страна буде задовољна, а друга извиси и незадовољна, онда то НИЈЕ КОМПРОМИС!!!

(Знате ли уопште шта значи та реч?)
 
Tuzni_patak:
Ova je tema namenjena za dvoje ili troje ljudi ovde.Ostali će je iskoristiti da se kreativno pokažu, što je ovih dana i smisao na forumu.

Po meni eto, postoje ljudi koji čine mnogo kompromisa, ljudi koji čine malo kompromisa.

Često su nesrećni i jedni i drugi.
Prvima treba ukazati koje kompromise treba činiti , a koje zaobići (to bi trebalo majke i očevi da učine , kad primete da su vaspitali tako svoje dete)
Drugima nema pomoći već sveća i sreća....

Ovo je tema da probudi onu nekolicinu ovde prisutnih koji su spremni za kompromise, da se uozbilje , jer ih je malo , i da ne uporedjuju svoje kriterijume i ponašanje prema ostalima iz okoline ili uopšte iz medija ili čega još...
Oni treba baš ozbiljnije da se "zapričaju" sa psihologijom , sociologijom, da shvate dobro trenutak, i postave se kako treba, tako da ne budu ni trn, ni izrod, a ni žrtva trenutka animalne hijararhije i kreativne samodovoljnosti.

P.S. I bez postova tih ljudi ja sam zadovoljan, samim čitanjem ovog posta.

Lepo si to rekao.
Smisao kompromisa je da stranama koje ucestvuju bude bolje, pa i svima zajedno, a da pritom ne ugrozavaju jedni druge, ni celu "ekipu" i njenu "organizaciju" jer ne mogu svi imati sve
 
SumiTara:
Uvek je potrebno dvoje.
Potrebno je da obe strane vrše ustupke, od situacije do situacije.
Ako je nečiji karakter "tvrđi", "mekša" strana je u ulozi "omekšivača tvrdog".

Sklona sam komromisnom rešavanju problema, ali ako druga strana počne da
to koristi, postanem veoma neprijatna. Tada se "tvrdi" smanji, hteo on to ili ne.

(malo epp: sumitaara - da vam omeksa kara..kter..)
 
Dark angel heaven-hell:
Prenikovala se! :razz:
Ljudi moji,pa shta je ovo.....svi otvaraju nove naloge....
Jaaaaaaaao,sad cu svima da kazem....:mrgreen:
Izvinjavam se zbog skretanja s teme,ja samo svoje"ozbiljno" rekao josh pre ali morao sam da odreagujem,ovo je vazno otkrice!
 

Back
Top