DA SE NE ZABORAVI..........

Kohen

Ističe se
Poruka
2.450
Posto se u Srbiji , kako vidim, vec zaboravilo ko je , i sta je radio , kada je ova zemlja, propala , kao nikada u istoriji , za tako kratko vreme, dako duboko u ponore beznadja..

Za samo 12 godina , cetiri rata, najveca inflacija u istoriji ljudskog roda, bombardovanje najvece svetske vojne alijanse, fakticki gubitak KiM, hiljade raseljenih , izbeglih, pobijenih , ranjenih, invalida, poludelih, osakacenih, pomrlih od cemera.................

Ne ulazim u price kako i zasto, to je samo bilans vladanja nasim zivotima, od strane nekoliko desetina ljudi, od kojih su mnogi i danas veseli i debeli, i ponovo nas vuku u iste dubine, sve nam tepajuci kako smo ludi, a bas nam je bilo lepo.........

Dodacu i ovaj tekst, nije los..........

........."I tako, da skratim, dođem do jednog zaključka da bi Srbija morala da uvede CRNI DAN SEĆANJA, nešto nalik na onome što rade ameri svakog 9.11, gde bi se svakog poslednjeg četvrtka u mesecu čitala imena svih onih koji su nas upropastili (dok ne nađem neku bolju reč). Mi zaboravljamo, a naši u dijaspori ni ne znaju. Bar oni koji su imali sreće da pobegnu na vreme. Ja nisam. Ostao sam. I sada moram da se sećam. Moram, jer se te spodobe vraćaju, zauzimaju medijski prostor, imaju svoje novine, televizije, radija. Sada nam jedan Vučelić drži lekciju o demokratiji, a nemanja Đorđević i Milijana Baletić imaju svoje emisije, Popov brani dostojanstvo novinara, a neki se bogami baškare u svojim jahtam i klinikama, a neki su na sreću u dvorišti, islpod lipe...

Lista je poduža. Ja ću samo da započnem, a bilo bi lepo da mi neko pripomogne da lista bude što kompletnija. Ova lista nije pisana nekim posebnim redom...

OVI SKOTOVI UPROPASTILI NAS I SVE OKO NAS!

DA SE NE ZABORAVI:


Slobodan Milošević rahmetli, Mirko Marjanović rahmetli, (K)radonam Božović, Milorad Vučelić, Milijana Baletić, Uroš Šuvaković, Mila Štula, Goran matić, Dragan Tomić (oba) Hadži Dragan antić, Gorica gajević, Ivan Marković, Milorad Unković, Nada Popović Perišić, Željko Simić, Mihalj Kertes, Borka Vučić, Živadin Jovanović, Radmila Milentijević, Bidža i Raka, Dušan Mitević rahmetli, Milja Vujanović rahmetli, Danilo Ž Marković, Radoš Smiljković, Dušan Čukić, Dafina Milanović, Dragutin Zelenović, Budimir Košutić, Jugoslav kostić, Zoran Lilić, Batrić jovanović, Vukašin jokanović, Buba Morina, Dušan Matković, Zoran Sokolović, Radmilo Bogdanović, Brana Crnčević, Dušanka Đogo, Vlajko stojiljković rahmetli, Mihajlo Marković, Goran Perčević, Dragutin Topić...

DA SE NE ZABORAVI!!!
 
Krupna je rec skotovi,ali treba dodati,da se ne zaboravi:Zoran Djindjic pozivao da nas bombarduju,Milan Panic pustio ustasku bratiju iz zatvora,Vuk Draskovic pozivao u rat i pretio sabljom,dos-ovska vlada rasprodala Srbiju sa bolumentom koja je bila oko i uz njih, pokrala srpski narod,da se ne zaboravi,da smo danas u ekonomskom ropstvu,da se ne zaboravi da raznorazni Svilanovici,C.Jovanovici i ostali hoce da daju KiM,da se ne zaboravi na Kandicku,Verko,Vuco,koje hoce da nas proglase genocidnim,da se ne zaboravi...
 
drbob:
Krupna je rec skotovi,ali treba dodati,da se ne zaboravi:Zoran Djindjic pozivao da nas bombarduju,Milan Panic pustio ustasku bratiju iz zatvora,Vuk Draskovic pozivao u rat i pretio sabljom,dos-ovska vlada rasprodala Srbiju sa bolumentom koja je bila oko i uz njih, pokrala srpski narod,da se ne zaboravi,da smo danas u ekonomskom ropstvu,da se ne zaboravi da raznorazni Svilanovici,C.Jovanovici i ostali hoce da daju KiM,da se ne zaboravi na Kandicku,Verko,Vuco,koje hoce da nas proglase genocidnim,da se ne zaboravi...

Potpisujem. Zato ce Djindjic za mene ostati zlocinac jer je pozivao druge da ubijaju njegov narod da bi on dosao na vlast. Pravi makijavelista spreman da gazi po lesevima da bi stigao do cilja.

Takodje da se ne zaboravi da je su za njega i njegove Legija i ostala zemunska mafija bili "heroji petog oktobra".

Da se ne zaborave Silerova, orgije u silerovoj, bazen , ispijanje viskija, smrkanje kokaina i orgije sa prostitutkama.
 
Jerry Ropero:
Potpisujem. Zato ce Djindjic za mene ostati zlocinac jer je pozivao druge da ubijaju njegov narod da bi on dosao na vlast. Pravi makijavelista spreman da gazi po lesevima da bi stigao do cilja.

Takodje da se ne zaboravi da je su za njega i njegove Legija i ostala zemunska mafija bili "heroji petog oktobra".

Da se ne zaborave Silerova, orgije u silerovoj, bazen , ispijanje viskija, smrkanje kokaina i orgije sa prostitutkama.
da je pozivao to sto ti nabrajas,ne bi ostalo ni saka vas ovde da baljezgate takve ludorije...
 
Jerry Ropero:
Pozivam moderatora da reaguje zbog uvrede ovog ustase al bundyja izrecene celokupnom srpskom narodu.
Evo ti malo o toj "uvredi":
"Ја сам ово дело писо за народ, и народним Сербским језиком", каже у предговору књиге о Карађорђу, штампаној у Бечу 1883. године писац Константин Н. Ненадовић, који не пропусти да се својом пуном титулом потпише: "Краљевине Србске Артиљеријски капетан Прве класе, у пензији". Константин Ненадовић, родом од Ненадовића из Бранковине, пет разреда гимназије завршио је у Крагујевцу, а затим је ,,у војену службу Артиљеријску ступио"

Пун наслов ове биографије Карађорђеве гласи: "Живот и дела великог Ђорђа Петровића, КАРА-ЂОРЂА, Врховног Вожда, ослободиоца и Владара Србије, и живот његови Војвода и јунака. Као градиво за Србску Историју, од 1804 до 1813 и на даље, Сабро написо и издо Константин Н. Ненадовић, Краљев. Срб. Артиљерије Капетан у пензији, са 14 литографисаних слика"


.......Turske vojvode, Muselimi, i Subaše sa njihovim Kabadahijama - momcima - najvećma su nad narodom tiranstvovali i besnili. Nama se ježi telo, i krv vri, u žilama, kad ovo napred tiranstvo Tursko opisati za nuždno držimo. Oni su često i najviše u letnje dane, a naročito u vreme berbe vinograda, najviše u sela na teverič izlazili; gdi su im Seljaci morali ladnike od šume praviti; jelo, i piće im za gostbu bezplatno donositi, gdi su se u jednom selu po nekoliko dana gostili, pa su u drugo selo prelazili. Kod nji moralo je i svo najlepše i najprikladnije ženskinje, mlade, i devojke Srbske iz sela dolaziti, i pri sviranju gajdi i druge muzike u kolu igrati i pevati, i Turski život time naslaždavati. - Od o ti ženskinja bez razlike stanja i mladosti, Turci birali su najbolje i najlepše Srbkinje koje su im se dopadale pa su s njima pod ladnicima, ladovitim grmovima, i lisnatim šumarcima, ležali, valjali se, grljili i javno na sramotu pred Očevima, braćom i Muževima, sa nesrećnim Srbkinjama blud u sred belog dana provodili- Ovakva grozna tiranija Turska po svoj jadnoj Srbiji carstvovala je.
Od sviju tirana koji su u vnutrenosti Srbije živili, najveći tiran bio je Beogradskog Dahije Kučuk-Alije brat, zloglasni Sali-Aga, koga su zbog njegove tiranske nasilnosti prozvali Rudničkim "Bikom". On je sedio u varoši Rudniku i imao je svoj konak; pred konakom imao je ozidan Čardak, ispod koga bila je česma, iz koje šibala je ladna voda. On je naređivo, te su mu svake nedelje dolazile u Grad mlade i devojke, te su kolo igrale pred njegovim Čardakom, na kom je on sedio teveričio, i bludničina na nargile i čibuk pušio, kavu srko, i za sebe birao lepšu i lepšu Srbkinju, te ju je poštenja lišavo. On je naređivo te su mu nesrećne devojke i neveste u kolu, kolale, i pevale gnusne za Srbsko uvo pesme; od koji pesama, početak jedne ovaki je bio:
"Kup' se, ber' se, kolo igra
Da dočeka Sali-Agu,
Sali-Agu, diku našu!
Sad dolazi Sali-Aga,
Sali-Aga, dika naša,
Progovara Sali-Aga:
""Sad mi duša barjam ima,
Kad mi mlada kolo vodi.""
...............
E tako su Turske golje i skitnice dočepavši se vlasti tiranstvovali i ugnjetavali Srbski narod i besčestili Srbske žene, i ćeri. U narodu bio je ugušen duh česti, i duh poštenja, bio je uspavan i umrtvljen; - i to gnusno nasilje gledao je Srbin sa svoim oborenim zemlji očima, i sa prekrštenim na prsima rukama, samo je huko i tajno iz srca uzdiso. Ni je ni pomišljo da se te Turske zaraze, i Saradže, može ikad izbaviti. Trpio je sav narod, i tu kugu snosio, misleći da je takovu Bog na njega na pustio.
No Topolski Junak Gorostasni Kara-Đorđe kog Viševci Junakinjom Maricom porodiše i kog Topola odgaji; budnom svešću drugčije je mislio, da ta tiranija i nasilje nije od Boga nanarod Srbski puštena, da narod satire, besčasti, i opustošava. Pa sa bolom u srcu svom smišljao je kako da narodu pomogne, i da ga iz tog mrtvog sna probudi, da strese kugu sa Naroda, i robstva lance polomi. I tako čuje da će Sali-Aga Rudnički Bik, koji je osim sviju zala, zaveo zase i pravo prve noći Srbkinje da spava s njime, pa onda da se uda; doći u Manastir Voljavču u Teverič, pa smisli bar za tad tog Tiranskog nasilnika, da s duše naroda Srbskog skine, pa, i ustanak pokrene. .........................A evo ti sta Konstantin Nenadovic pise o toj "uvredi"
"Ја сам ово дело писо за народ, и народним Сербским језиком", каже у предговору књиге о Карађорђу, штампаној у Бечу 1883. године писац Константин Н. Ненадовић, који не пропусти да се својом пуном титулом потпише: "Краљевине Србске Артиљеријски капетан Прве класе, у пензији". Константин Ненадовић, родом од Ненадовића из Бранковине, пет разреда гимназије завршио је у Крагујевцу, а затим је ,,у војену службу Артиљеријску ступио"

....
A imas i na podforumu "istorija"topic o pravu prve bracne noci"
PS Ustasa ti je caca bio, verovatno naki JNA oficrcic iz Zagorja na sluzbi u tvojoj rodnoj prciji zato si tako i iskompleksiran jer je poznato da poturice viste vise od samih Turaka.
 
Nije u pravu. Ako su Turci kresali tvoju babu moju znam da nisu jer znam celokupnu istoriju svoje porodice. Nisu barem unazad 350 godina.

Sto se tice toga da smo mi crnji nego izvorni Sloveni to je rezultat dolaska Slovena na Balkan gde su ziveli tada drugi narodi Iliri, Tracani, Dacani, Romeji, Kelti, Avari i mnogi drugi.

Pa Sloveni i nisu pre svega dosli sami na Balkan vec zajedno sa Antima i Avarima .

Dolaskom na Balkan Sloveni su se mesali sa pomenutim narodima i asimilovali ih u sopstvene redove. E naravno kao rezultat toga se desilo ovo sto sam ti ja rekao.
 
da, dolazim iz dzungle i imam samo bele dlanove....
mislim na kosu, oci itd...

@jerry
mesali smo se i sa turcima, kolko hod hoces....druga stvar je sto ti u to ne verujes, ali recimo mozda verujes da su srbi osnovali egipat...
 
DA SE NE ZABORAVI! ZLOCINI ZORANA DJINDJICA

”New York Times???

May 1999
Joint statement of Milo Đukanović and Zoran Djindjic
in ”New York Times???

If the war finishes with signature on peace agreement with the same leadership with Slobodan Milosevic on top, tragedy and violence will continue.

Stability of Yugoslavia is of the main importance because of its geographic position in Balkan and its role in determing stability or instability of its neighbors, Bosnia and Herzegovina, Macedonia and Albania. Up to now, however, international strategy for Yugoslavia has been conducting the crises, while the roots of the crises were being neglected.

http://service.spiegel.de/digas/servlet/find/DID=13398569

Evo komentara nemackog novinara u vezi gornje zajednicke izjave Mila Đukanovića i Zorana Djindjica iz maja 1999 godine:

Klaus Hartmann

Djindjic liebte die Bombe auch, aber diplomatisch
Am 21. Mai 1999 beklagte Zoran Djindjic gegenüber der Nachrichtenagentur Reuters eine ”Strategie des Regimes???, ihn zu beschuldigen, er habe ”die Fortsetzung der Bombardierung gefordert???. Am 25. Mai 1999 stellte ihm die tageszeitung die Frage: ”Fordern Sie vom Westen einen Stopp der Luftangriffe???? Antwort: ”Das ist nicht realistisch???. Tatsächlich war Djindjic schlau genug, die Bombardierung Jugoslawiens durch die Nato nicht offen zu unterstützen, aber - und darauf bezogen sich die Vorwürfe - am 9. Mai 1999 veröffentlichte er gemeinsam mit dem montenegrinischen Präsidenten Milo Đukanović eine Erklärung, in der er die Nato aufforderte, sie dürfe ”keine Vereinbarung??? zum Ende des Krieges ”unterzeichnen, die Milosevic den Erhalt seiner Macht gestattet???. Was sollte dies anderes darstellen als die Aufforderung zur Verlängerung des Krieges?
dieser gerichtet worden. Prüfen wir daher, was und wen wer mit Djindjic verloren hat.

17. Maj 1999 Zoran Djindjic: ”Ako se zivotna situacija naroda u Srbiji pogorsa i ako se unisti energetski sistem države, Milosevic će morati da potpise sve sto zahtevate. (Izrealski list ???Haaerz”)

Цитат:
17. Maj 1999 Zoran Djindjic: ???Jugoslavija se mora bombardovati” (Der Spiegel 20/1999)

26. Maj 1999 Djindjic ponavlja svoj poziv na bombardovanje Jugoslavije i izjavljuje ”Ja sam najomrazenija osoba u Srbiji??? (nemacki dnevnik na ZDF).
 
Ma nismo mi ni bili pod Turcima to je sve ustasko judeomasonska izm,isljotina sa ciljem da se napakosti nebeskom narodu.Doduse ono "prababe" je vise figurativno jer su verovatno bile prababine prababe al da su ****** jesu o tome ima bezbroj podataka.
 

Back
Top