The Doors-kult koji traje

zivot je cudo

Početnik
Poruka
23
Legendarni Jim Morrison i The Doors,Band koji je ostavio neizbrisiv trag i svojom muzikom i svojim tekstovima,istrazivenje druge strane i odbacivanje svega ovozemaljskog,Sta mislite o njima,njihovim tekstovima,nepravednom zapostavljanju ostalih clanova i kultu Jima Morrisona koji traje vec 35-god nesmanjenom zestinom.Doors-e ili obozavate ili nevolite sredine nema.Mnogo je misterioznih stvari vezano za band i Morrisona i cesto se pojavi po neki novi podatak.Fanovi i ostali javite se
 
Lagaću ako kažem da ih volim,slušam par stvari i to je to.Slažem se da je njihova muzika obeležila jedno vreme kao i sama grupa.Siguran sam da i danas postoje ljudi koji ih se vrlo rado sećaju i uživaju u njihovoj muzici.
 
Lizard King : o ) ......ja sam se pržio na Doorse u osnovnoj. JIM je studirao na UCLA, ćale mu je bio admiral mornarice. Jao, sad sam se setio, a kako pamtim? was doing time in the universal mind.
I was feeling fine./I was turning keys, I was setting people free/ I was doing all right/ Then you came along With a suitcase and a song
Turned my head around.
Now I'm so alone
Just looking for a home
In every place I see.
I'm the freedom man
That's how lucky I am.

:LOL:

A ONO jezivo > maaaajko, želim da te..
 
Moj suprug bi mogao naširoko i nadugačko o Vratima i Morisonu. Ti su mu vrhunac...
Ja-o njima znam onoliko koliko mi je to bilo potrebno za "tečnu konverzaciju" pre mnogo godina , kad smo se još zabavljali (eto, sad sam otkrila malu caku na koju devojke 'vataju poštene momke!).
Kad me oženio, većinu stvari zaboravila. .. ;) Pozz
 
pa misim beatlesi...dosta je toga...previshe reko bi...

al da su - jesu krem...

ono shto je super smeshno je...kako su svi odushevljeni a da ne znaju shta je chovek mislio rekavshi lizard king...i sad ako se iscimash oko cele priche mozhda i saznash...al muzika se i ne pravi da bi se neko cimo...dakle shta nekom laiq znachi lizard king?...shta kao izlezhavash se na suncu zabole te rektum za zhivotne probleme?...khm..
 
The Doors su možda i najbolji produkt psihodelije šezdesetih. Morison je bio dobar pjesnik i savršeni frontmen, bar dok nije preduboko zaglavio u alkohol i drogu, ali je volio mistifikaciju (uticaj romantičara: Bodler i sl). Recimo, nije želio da govori o porodici, govorio je da su poginuli, onda, onaj incident na autoputu sa indijanskom porodicom, niko ko je, navodno, tada bio s njim ne sjeća se da se to ikad dogodilo...
E da, Spanish Caravan, nije on ni napisao, kao ni neke druge poznate pjesme.
Ipak, takvu harizmu niko više nije imao.
 
Sjajan bend. Kao klinac sam ih dosta slušao, fantastična poezija i Jim kao prava harizma i do današnjih dana.
Mada iskreno govoreći tih godina sam se više pržio na Led Zeppelin.
A sada posle svega kada se sve to nekako isfiltriralo u meni, definitivno ostaje Pink Floyd forever.
 
marina.c:
Moj suprug bi mogao naširoko i nadugačko o Vratima i Morisonu. Ti su mu vrhunac...
Ja-o njima znam onoliko koliko mi je to bilo potrebno za "tečnu konverzaciju" pre mnogo godina , kad smo se još zabavljali (eto, sad sam otkrila malu caku na koju devojke 'vataju poštene momke!).
Kad me oženio, većinu stvari zaboravila. .. ;) Pozz
Upoznaj me sa suprugom
 
Mislim da je svojim tekstovima uspeo da dopre u samu srz bica,strahove,tugu,srecu,ljubav,bol i da sva ta njegova smesana osecanja pokazuje bez imalo maskiranosti,u principu je nesebicno pokazivo ono sto bi svako drugi pokusao da sakrije,cak mi se cini da se ponosio svojom nesigurnoscu i uplasenoscu.Pokazao je da je samo covek.Kvalitet njegove poezije besmisleno je i komentarisati cista desetka.Ostali zanemareni clanovi su vrlo bitni u celoj prici,ekipa odlicnih muzicara(malo ko ce se sloziti)dala je Doorsima taj prepoznatljiv smek u kombinaciji sa Morisonm rodila se legenda koja traje i trajace jos dugo posle nas.

Raymond Daniel Manzerak-keyboards
Robbie Kriger-guitar-lirycs
John Densmoore-drums
James Douglas Morrison-Jimm Morrison-vocals-lirycs and poet
 
Nemam nameru da osporavam ono sto su Doors-i postigli i granice koje su pomerili. Mislim da nije stvar samo u njihovom muzickom kvalitetu vec u neverovatnoj kolicini sexipila koju je Morison zracio. Inace nemam obicaj da balavim pred slikama zgodnih frajera ali ko je imao priliku da gleda snimak njihovog koncerta zna o cemu pricam. Dakle, Morison je za sve zasluzan...
 
zivot je cudo:
Nije stavar u tome sto je Jim bio lep(a bio je)nego sta je hteo da kaze,prikazo je coveka u svoj svojoj ogoljenosti,uplasenog,besnog,mucitelja,pobednika,gubitnika...
Slazem se, ali mislim da to nisu mogli da provale svi koji su ih obozavali, slusali... Neki(e) su u njemu videli samo dobrog frajera... Zato su Doorsi postigli toliku popularnost, priznaces da to ipak nije muzika koja je dovoljno prihvatljiva za siroke mase...
 
pikax:
Mojo Risin :D je pisao dobre tekstove, muzika koju su svirali je bila jedinstvena....i definitivno jesu kultni bend.Volim da ih slusam.
Interesantno, tekst pesme koja ih je proslavila nije napisao Jim...:D
Tako je svi koji nesto znaju o Doorsima znaju da je Light my fire napisao Kriger,onaj mali stidljivi gitarista,na expou 90-te bio je gost Steveu Vai-u i Satrianiu pa sad nek neko kaze da je ona samo vrteo tri akorda i ako jeste radio je to jako dobro,jeste li gledali "Spanish caravan"uzivo kakav rad prstiju haaaaaa?Po meni odlican gitarista a nije hvato na buku i distorziju Marsshala onog vremena
 
pikax:
Mojo Risin :D je pisao dobre tekstove, muzika koju su svirali je bila jedinstvena....i definitivno jesu kultni bend.Volim da ih slusam.
Interesantno, tekst pesme koja ih je proslavila nije napisao Jim...:D
Uvek mora dati privuche paznju neshto sladunjavo :) pa i Azri na prvom singlu bila pesma A shta da radim!Mora da se privuche novac bez koga nema nishta kao shto kaze pesma The changelling od sada ja mislim vec mitske grupe The doors!
 

Back
Top