Povezivanje racunara

Treba ti neki specijalan program, pa si rešio da to očas posla isprogramiraš?!

Imaš meni Pretraga, izabereš Napredno Pretraživanje ako hoćeš, uneseš u polje ključne reči "Windows XP share" u listi Tražite u forumima označi "Kompjuteri i Internet" i pritsni dgme "Traži sada". Dalje ćeš valjda moći i sam.

Off topic:
U dilemi sam da li da se ubijem sada ili odmah posle ovakvih pitanja :(
 
aj da ne budemo smaraci...
kupi 2 mrezne karte (ako ploce nemaju integrisane), kupi onoliko metara kabla koliko ti je potrebno, a treba ti crossover mrezni kabl, i to je to..
mrezne su jeftine, kao i kablovi....
 
Covek rece da ih je vec povezao kablovima? Dakle hardverski deo je verovatno uradio.
Njega interesuje kao da napravi konekciju. Sta tacno pod time podrazumeva, morace sam da objasni (pregled direktorija na drugom racunaru, startovanje programa sa drugog racunara, medjusobno prebacivanje fajlova) - da ne gledam u bob....
 
Šta ste navrli s zavarivanjem. Gdje čovjek da nađe aparat? A tek elektrode? Pa onda, limovi tanki, lako se propali i ništa od dobre veze.
Uspješno povezivanje može se napraviti i selotejpom. Uzmeš onaj široki kolut, primakneš kućišta pa opleti okolo.
U nedostatku istok, korisno je i parče kanapa, samo ako je dovoljno dugo.
 
codemaker:
Covek rece da ih je vec povezao kablovima? Dakle hardverski deo je verovatno uradio.
Njega interesuje kao da napravi konekciju. Sta tacno pod time podrazumeva, morace sam da objasni (pregled direktorija na drugom racunaru, startovanje programa sa drugog racunara, medjusobno prebacivanje fajlova) - da ne gledam u bob....

Takodje neka dopuni svoj problem odgovorima.

Koliko rachunara je u mrezi.
Da li je to samo Intranet ili ce ti rachunari ici i na internet.
Da li ima vec mrezne kartice u svome PCI slotu ili ima integrisane u plochi (ili ukoliko nema a interesuje ga i to gde moze da kupi opremu za povezivanje)
Da li ce koristiti statichke ip adrese (192.168.1.5 i tako dalje), ili ce koristiti dinamchke (dobijene od APIPE).


Sto detaljnije opise problem i postavi vise (normalnih) pitanja, dobice vise odgovora.
Offtopic: Nije mi samo jasno zasto postavi ovo u (programiranje).
 

Back
Top