ulepsani Zajecar

insomnia...

Početnik
Poruka
44
Po prirodi posla, ziveo sam u Zajecaru i pre pet godina ostisao iz njega. Proslog meseca sam prolazio i vidim da je grad osvetljen, ulepsan, ima trzni centar, bilborde... Mislite li da je to samo "sminka" ili je stvarno bolje ziveti u Zajecaru? :?:
 
Zajecar jeste lep i sve je cistiji...puno se radi,desava,zivahno je...Nesreca je u tome sto privreda tone i stagnira i sta vredi taj sjaj kada ce ga brzo zaseniti socijalni slucajevi,nemastina,beda,sirotinja....
 
Jeste. Medjutim, ako krene dobro u ovoj zemlji (budimo malo i optimisti) sigurno ce i Zajecaru i zajecarcima biti bolje. Nego, primetio sam da muskarci mnogo vole da ogovaraju. Ko tetke..!Sad je ovo neka druga tema, ali je zajecarski forum prilicno mrtav, pa dajem sebi slobodu da te pitam da li se i tebi cini da su muskarci u ZA poprilicne ogovaruse???
 
elendil:
Zajecar jeste lep i sve je cistiji...puno se radi,desava,zivahno je...Nesreca je u tome sto privreda tone i stagnira i sta vredi taj sjaj kada ce ga brzo zaseniti socijalni slucajevi,nemastina,beda,sirotinja....

U potpunosti ovo podržavam, jeste da je malo sređen, osvetljen i sl. i daje utisak da se bolje živi ali kada malo zagrebeš dublje i dalje je ona ista sirotinja a čak ima i nove. Privreda je u kolapsu a solidno žive jedino oni koji su na državni "jaslama".
 
To nije razlog za ocajanje...ja s klincem sednem kod Cradaka-ponesem si pivo i sokic u rancic...Nije najvaznije sta ko IMA vec sta ko Jeste...Nije najbogatiji onaj ko najvise ima-vec onaj kojem najmanje treba...
 
elendil:
To nije razlog za ocajanje...ja s klincem sednem kod Cradaka-ponesem si pivo i sokic u rancic...Nije najvaznije sta ko IMA vec sta ko Jeste...Nije najbogatiji onaj ko najvise ima-vec onaj kojem najmanje treba...

Delimično se slažem stobom, ali netreba se zadovoljavati sitnicama uvek treba težiti nečem boljem tj. višem.
 
cau-cau:
Delimično se slažem stobom, ali netreba se zadovoljavati sitnicama uvek treba težiti nečem boljem tj. višem.


Slazem se da uvek treba teziti necem boljem tj.visem, ali zar nije lakse srecu traziti u malim stvarima, jer s obzirom na vreme u kojem zivimo to je jedini nacin da makar zavaramo sebe da smo iole srecni...
A Zajecar jeste iz dana u dan sve lepsi i lepsi, ali nazalost to je samo fasada...ljudi su ostali isti...kad bismo nekako njih mogli da tako slatko nasminkamo kao nas lepi grad...gde bi nasoj sreci bio kraj....
 
ko kaze da nema zajecarskih foruma? ima ih ali vi izgleda to ne znate... zajecar je lep grad i jeste cistiji ali imam neki utisak da ce da zapadne u veliki minus jer predsednik uzima kredite koji se odplacuju vise od njegovog mandata pa ce posle sve to da otplacuju gradjani
 
Zaista ste u pravu,pa nesto se desava a mozda ce nas povuci taj autoput od Paracina preko Zajecara do Kalafata u Bugarskoj,tamo se vec radi most preko Dunava za Rumuniju....Zajecar ce biti prestonica Euroregiona koji zahvata povrsinu skoro kao Crna gora...A nijedan politicar nikada ne moze biti iznad neke progresivne ideje a ni u suprotnosti sa interesima Evropske unije....Bice bolje,samo da PRIVREDA zazivi,a i to MORA doci na red...
 
elendil:
Biciklom...sjajno!!!
Da, kad god imam vremena provozam se do Zaječara (uglavnom nedeljom)... posedim malo sa drugarima koliko da predahnem i vraćam se.
Da je grad uređeniji nego ranije, jeste. Samo kad bi došao neobavezno pa da malo prošetam i razgledam... uglavnom dolazim u žurbi i nikad ne uspevam da vidim novine detaljnije. Voleo bi da se i naš grad tako malo podmladi ali kod nas to praktikuju samo pred izbore tj. kad neko primeti da mu preti opasnost da izgubi na izborima ili ako je nekome mnogo stalo da dobije na njima, onda se sete da treba ulice da se asvaltiraju, objekti da se rekonstruišu i t.d. čim prođu izbori onda imaju preća posla tako da ovde građani (verujem) mole Boga da dođu izbori jer se jedino tada nešto radi.
 
Ja sam u nedelju bio bajsom do Miniceva,prosle nedelje sam kupio bijanki road bike pa da se malo s njim izvozim...inace pored njega imam i GT i Polar viper,bicikli su moja strast...Nedostaje mi samo jedan dobra DH bajk ali ima vremena...Kada ponovo dolazis javi se da popijemo kafu ili pivo...Pozdrav El
 
elendil:
Ja sam u nedelju bio bajsom do Miniceva,prosle nedelje sam kupio bijanki road bike pa da se malo s njim izvozim...inace pored njega imam i GT i Polar viper,bicikli su moja strast...Nedostaje mi samo jedan dobra DH bajk ali ima vremena...
Ja imam neki krš Peugeot... kažem krš jer je rekreativni-daleko je od profi :grin: ali mi završava posao... inače za sezonu izvozim i po 7.000 km :wink: Ove sam sezone dosta slabo vozio: jedva da imam 2.000 km ali se iskreno nadam da ću sledeće biti aktivniji.
elendil:
Kada ponovo dolazis javi se da popijemo kafu ili pivo...Pozdrav El
Smatraću ovo srdačnom dobrodošlicom :razz: čujemo se... Pozz!
 

Back
Top