FROJD..........

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

shaddow

Iskusan
Poruka
5.155
Koliko znate o Frojdu? Koliko znate o psihoanalizi? Šta mislite o tome?

freud.JPG
 
Јел ово испитно питање? Треба сад да пишемо есеје о њему? Да преписујемо његову биографију?

Дај неко конкретније питање.
 
Ja znam da nije voleo Srbe - pa ni ja ne volim njega .... a uostalom - manje,vise - sve njegove tehnike su zastarele ili su toliko evoluirale da vise ne lice na ono sto je on `teo....Mnogo mi bilo odvratno sto je cak i mazenje bebe i mame objasnjavao seksualnim porivima...On je bio boles`an ako mene pitas....
 
Lafče:
Ja znam da nije voleo Srbe - pa ni ja ne volim njega .... a uostalom - manje,vise - sve njegove tehnike su zastarele ili su toliko evoluirale da vise ne lice na ono sto je on `teo....Mnogo mi bilo odvratno sto je cak i mazenje bebe i mame objasnjavao seksualnim porivima...On je bio boles`an ako mene pitas....


na to u vezi mame i bebe jos nisam naisla iako prilicno ucim.... care to enlighten me ?
 
Da nije Junga ne bi bilo ni Myers-Briggs Type Indicator-a (proud INFJ)

Ali da se vratimo na temu,od Freud-a mi se najvise svidjaju radovi o mehanizmima odbrane, instinkta zivota i smrti, naravno i teorije o stadijumima razvoja su nezaobilazne ali njih vecina osoba izdvaja kao nesto nenormalno....
 
Frojdova teorija da umetnici svoje sexualne nagone ispoljavaju tj.izrazavaju stvaranjem dela je veoma interesantna i istinita. Njegova psihoanaliza mita o Edipu je fascinantna!!

u svima nama postoji mali Frojd...;)
 
da ali je vecina kulturu smatrala kao prepreku za ispoljavanje sexualnih nagona, pa su tu energiju ispoljavali stvaranjem...a umetnost im je bila neka vrsta terapije, kako za njih tako i za ljubitelje umetnosti.:)
 
Čika koji je dilovao kokain po Jevropi, i to PRIJATELJIMA :lol: Hihihihi...šta je to za njega, malo ubistvo među prijateljima...leka radi :mrgreen:
Ma lud. J amislim da je bio zgodan. Ili je tako mislio (i pisao) o sebi...sve te gospoje....:lol:


O njegovoj teoriji Erosa i Tanatosa - previše jednostavno. Kome je do Erosa, bolje da čita Platona :)
Omaške u govoru i pisanju su ok. Baš baš ok :lol:
 
Evo da malo konkretizujemo temu. Jedan od osnovnih postulata Frojdove teorije jeste shvatanje da je najveći deo čovekovog psihičkog života nesvestan. On je i postavio čuvenu metaforu o "ledenom bregu", pri čemu je samo mali deo iznad vode (svestan), a najveći deo ispod vode (nesvestan).

Šta mislite o tome? Da li nama ustvari gospodari nesvesno, da li ono utiče i u kojoj meri na naše postupke? Da li su omaške u govoru, koje je pomenula Betty slučajne ili ipak imaju svoj razlog u nesvesnom? Da li vam se nekada desilo da ste hteli da kažete jedno, a izleti vam sasvim nešto drugo, kao slučajno?
 
Imaju, samo je izgrešio oko procenata :P Mislim da ne bi smelo, kako on tvrdi, da bude 20 % iznad ...treba najviše 20 % d abude ISPOD površine svesti :idea: A idealno je ništa sakriveno, sem onoga što se stvara. Odakle bi se onda stvaralo :roll: E, to je pitanje. Inner life mora da postoji, ali bolje kad je osvešćen.

(a, a? :lol: )
 
e pa i to pitanje ti je nesvesno sebe :lol:

Ko može da procenjuje non stop sebe i svoje misli i još i ponašanje da li je u skladu sa motivima pa još u interakciji sa drugima...opusti se bwe, šta sadž, ko nema šta da krije nema čega da se stidi :D

Jel ti nešto kriješ? :)
 
Niko ne može non stop da procenjuje sebe. To bi bilo zaista opterećujuće. Govorim o tome da su mnogi ljudi potpuno nesvesni određenih motiva koji ih nagone na određena ponašanja. Veruju da gospodare sobom, a ustvari nesvesni deo psihe gospodari njima.

Prosto su zarobljeni rešavanjem nekog svog konflikta koji ih muči odavno, a da toga uopšte nisu svesni. Pri tome koriste druge ljude kao sredstvo da olakšaju taj svoj unutrašnji konflikt.
 
Betty:
pa dobro, pa to je fakat...šta reći na to? Pitaš koliko smo samosvesni? Ja recimo verujem da vrlo dobro gospodarim sobom. Ali nisam kontrol-freak, čemu to ? :lol:

Naravno da nisi. Preterana potreba za kontrolom (svog ili tuđeg ponašanja) ukazuje na određeni prihički poremećaj.

Ma ne Betty, ne mislim ja da čovek baš uvek mora sam sebe da analizira. :)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top