FROJD..........

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
freud.jpg
 
Frojd je inteligencija nad inteligencijom, i ma koliko da "J(u)angovci" pokushavaju to da ospore - zna se ko je bio prvi....
Shto se ove teze da je mrzeo Srbe tiche - Boze moj, smatrao je chovek da smo narod koji poseduje "izuzetnu drskost i prkos" (no, 'ajmo to da svedemo na onu nashu magichnu rech - inat)...
Sve u svemu, Frojd je, za mene, neverovatna lichnost, jaka, inteligentna, osoba koja je mogla da jedno obichno putovanje vozom pretvori u 100%tno tachnu analizu svog saputnika; osoba koja je prishla najblize objashnjenju snova; osoba koja je mozda i prva objasnila zashto nervni poremecaji imaju tako mnogo veze sa bubrezima...
Lichno, najvishe volim 'Psihopatologiju svakodnevnog zivota' ali i 'Tumachenje snova' , mada su i dokumentarci o Frojdu izuzetni..... ;)
 
Xopop:
Frojd je inteligencija nad inteligencijom, i ma koliko da "J(u)angovci" pokushavaju to da ospore - zna se ko je bio prvi....
Shto se ove teze da je mrzeo Srbe tiche - Boze moj, smatrao je chovek da smo narod koji poseduje "izuzetnu drskost i prkos" (no, 'ajmo to da svedemo na onu nashu magichnu rech - inat)...
Sve u svemu, Frojd je, za mene, neverovatna lichnost, jaka, inteligentna, osoba koja je mogla da jedno obichno putovanje vozom pretvori u 100%tno tachnu analizu svog saputnika; osoba koja je prishla najblize objashnjenju snova; osoba koja je mozda i prva objasnila zashto nervni poremecaji imaju tako mnogo veze sa bubrezima...
Lichno, najvishe volim 'Psihopatologiju svakodnevnog zivota' ali i 'Tumachenje snova' , mada su i dokumentarci o Frojdu izuzetni..... ;)
Slazem se,ali ipak taj sukob izmedju jungovaca i frojdovaca i nije tako veliki,ipak je Jung bio Frojdov ucenik...Tacno je da su se razisli,ali se nisu posvadjali na noz i krv...Ima danas nekih koji ponistvaju rad ili jednog ili drugog,ali to je sve kratkog daha... ;)
 
hop hop nema pojma
zar vam nije frojd nekako suvise banalan....kako bwe tako sve kod njega falusoidno :lol: U svari, teze mu i nisu loshe, ai to sto od drveca niej video shumu, to ga cini freakom. A freakovi su out.
 
Interesantno mi je da se ovde Frojdu suprotstavlja isključivo Jung. Interesantno mi je ko je uopšte spomenuo Junga? Ako već poredimo Frojda sa drugim autorima, zašto ga onda ne bismo poredili sa Adlerom, Karen Hornaj, Fromom i drugima? Zašto poređenje samo sa Jungom?
 
shaddow:
Evo da malo konkretizujemo temu. Jedan od osnovnih postulata Frojdove teorije jeste shvatanje da je najveći deo čovekovog psihičkog života nesvestan. On je i postavio čuvenu metaforu o "ledenom bregu", pri čemu je samo mali deo iznad vode (svestan), a najveći deo ispod vode (nesvestan).

Šta mislite o tome? Da li nama ustvari gospodari nesvesno, da li ono utiče i u kojoj meri na naše postupke? Da li su omaške u govoru, koje je pomenula Betty slučajne ili ipak imaju svoj razlog u nesvesnom? Da li vam se nekada desilo da ste hteli da kažete jedno, a izleti vam sasvim nešto drugo, kao slučajno?
Na ovoj sada sličici izgledaš stariji.
Konačno si konkretizovao temu.
U ovo što si naveo ne treba sumnjati. Kamo sreće da je 20% svesno. Prvo, mnoge funkcije i procesi su regulisani od strane podsvesti. Zamisli da razmišljaš o tome da treba da udahneš i izdahneš (znaš vic o plavuši kod frizera koja ne sme da skine vokmen sa ušiju), regulišeš rad srca i ostale mnogobrojne procese. Čitaš knjigu i ne razmišljaš kako se koje slovo čita već o značenju onoga što čitaš. Voziš i razgovaraš sa nekim i razmišljaš o nečemu drugom. Odlučivanje je u ogromnoj meri (O.V.O.L.I.K.O)podložno potsvesnim uticajima, (emocijama, nagonima, refleksima...)
Čovek je NESVESNO BIĆE ne zato što je Frojd to rekao, već zato što je to tako.
Upućujem vas na knjigu - EMOCIONALNA INTELIGENCIJA.
I yebite se.
 
shaddow:
Interesantno mi je da se ovde Frojdu suprotstavlja isključivo Jung. Interesantno mi je ko je uopšte spomenuo Junga? Ako već poredimo Frojda sa drugim autorima, zašto ga onda ne bismo poredili sa Adlerom, Karen Hornaj, Fromom i drugima? Zašto poređenje samo sa Jungom?
Ovo poređenje i suprotstavljanje raznih imena koji su se bavili psihologijom nema veze.
Savremena psihologija je otišla dalje i nešto prihvata, a nešto odbija od raznih autora. Razni autori se ne cene po onome što možda nije ispravno u njihovim teotijama, već po onome što su dali, što je prihvaćeno ili što je potstaklo dalji razvoj. I za ono što je vredno, recimo kod Frojda, mora mu se odati priznanje i to ne može biti pripisano nekome drugome u zaslugu. Seksualnost jeste važna kod čoveka, samo je Frojd malo prenaglasio. Treba imati u vidu da je Frojd napravio ogroman pomak u psihologiji. Naravno ide se dalje. Ne može se ostati samo na Frojdu ako želite da upoznate savremenu psihologiju.
Ako već serete o pojedinim naučnicima, navedite neko svoje delo i uspeh kako bi smo mogli da odredimo visinu sa koje se obraćate.
A, je l' sam ovo lepo rek'o?
 
FREUD’S LETTER TO JUNG

131expl.jpg



Your allegation that I treat my followers as patients is demonstrably untrue. . . . It is a convention among us analysts that none of us need feel ashamed of his own neurosis. But one [meaning Jung] who while behaving abnormally keeps shouting that he is normal gives ground for the suspicion that he lacks insight into his illness. Accordingly, I propose that we abandon our personal relations entirely.

Sigmund Freud, 1913
 
Ti si bwe zaljubljenik u Frojda.
Da nemaš možda i toalet papir koji je Frojd koristio?
Da li je u to vreme bilo toalet papira? Čime su u to vreme brisali dupe?
Eto o čemu ja razmišljam. Šta li bi Frojd na to rekao?

Alo Bett! Šta je sad ovo. Praznoslovlje, degutantno, simpatično...?
Volim tvoje komentare.

Shaddow?

Jel vam delujem usamljeno, kad ovako tražim sagovornike?
Jel vam je žao? Jel hoćete da mi odgovorite? :|
 
klara_m:
Šta bi sad pisao čika Frojd posle svakonoćnih bahanalija po splavovima,
a tek VIP žurke zatvorenog tipa
a tek tajlanđanke i tajlandci i njihove masaže:lol:
Pisao bi da je to način da se isprazni energija ID-a.
Klarče... pile malo, radoznalo.
Šta ti misliš, šta bi čika Frojd pisao? :D
Jesi li učestvovala u nečemu od ovoga što pominješ? :wink:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top