Pitanje za ginekologa

  • Začetnik teme Zabrinuta
  • Datum pokretanja
stavljaj 10 do 15 dana tu mast kao tampone ili je rastopi pa sa malom spricom ubaci i odlezis desetak minuta,a kasnije tampone od kefira
kad se rijesis te napasti onda jednom mjesecno 3 do 5 dana stavljaj kokosovu mast i kefir naizmjenicno,najbolje tako jos jedno sest mjeseci do godine
 
delovace vam kao zajebancija ali nije. vaginalna kandida se uspesno suzbija vaginalnim ispiranjem acidofilnim jogurtom. provereno.

zasto bi delovalo kao sala, pa radi isti posao kao i vaginalete sa lakobacilima i kreme sa mlecnim kiselinama, samo sto je zeznutije za primenu, mnogo je lakse vaginelata svake noci i gotovo
druga fora je sto neke marke jogurta varaju pa stavljaju razne dodatke u jogrut, moze se desiti da gurnes vise skroba nego mlecne kiseline unutra

- - - - - - - - - -

Sta uzrokuje poremecaj promene ciklusa kod zene?
Meni evo vec treci put zaredom menstruacija stize 21- 23 dana i za razliku od prethodnih ova je bas bolna.
Cak sam i buskopan popila. :(
Inace pre mi je ciklus bio u pravilnim razmacima izmedju 28-30 dana.

moraces kod gin, ne moze napamet ovako da se ispaljuju dijagnoze, moze da bude svasta ili nista, bezveze da te neko plasi nagadjanjem
prvo da ti uradi ultrazvuk pa onda da proverite hormone
 
Ne znam da li je ova tema jos uvijek aktuelna, ali da pitam cisto zbog iskustva: naime, kasni mi menstruacija 10-ak dana.. prije nego sto sam rodila dijete, bila je neredovna, ali nakon trudnoce se stabilizovala i dolazila uvijek na vrijeme. Ovaj put neobicno dugo kasni, radila sam test na trudnocu i bio je negativan..drugih zdravstvenih problema nemam.. jedino sto se desilo u zadnje vrijeme je da sam presla iz dnevne smjene da radim iskljucivo nocnu (med.sestra).. da li bi to mogao da bude razlog?
 
...ja kao lajk totalni mislim da bi t omogao biti problem, jer se ceo bioritam remeti nespavanjem u vreme koje je tome namenjano...pa organizam pati, ali nadam se da ce ti se to
vremenom ustaliti i normalizovati....
 
Posle dve godine borbe sa "kandidom", desilo se nešto sasvim drugačije.
Stanje je u poslednjih mesec dana postalo neizdrživo, ginekolog je iz proste nemoći na to što kandida ne reaguje na postojeće lekove, dijetu i sve njene savete, odlučila da odradi nekih 5 briseva, kontrolu krvne slike, stolicu na parazite i gljivice, urinokulturu...
Dobivši rezultate sa zabezeknula što nije ni malo prijatno jer žena ima tridesetak godina iskustva.
Ispostavilo se da je zapaćena stafilokoka koja je povremeno aktivirala i kandidu. Naravno...udarna doza antibiotika, bila je dovoljna da reši problem.
Ovo pišem da bi žene koje kao ja misle da imaju kandidu, ipak proverile i neke druge stvari, jer ta kandida može biti simptom nečeg drugog.
 
ako imaš problem sa kandidom obavezno mlečno i slatko izbaci
mada vrv ti je to i gin. rekao
moja drugarica je imala problem sa tim i tek kada je potpuno izbacila ovo uspela je da se reši

- - - - - - - - - -

i pij čajeve
zeleni, kopriva i sl.
menjaj
 
Poštovani, pijem Primolut Nor tablete već 5 dana kako bih izostavila menstruaciju. Pošto ih prvi put koristim doktor mi je prepisao 7 dana po 2x1. Međutim danas sam imala jake bolove u desnom jajniku i osećaj kao da sam dobila, što se i desilo kada sam došla kući, ima malo krvi na ulošku. Da li mi ove tablete ne odgovaraju ili se to ponekad dešava i prestaće? Hvala unapred.
 
Niti jedan lijek neće isto djelovati na svaku osobu, pa tako i u slučaju ovih ženskih problema. Od prirodnih imaš mnogo njih na izbor, možeš isprobati i vidjeti što ti najbolje djeluje. http://www.ludakrava.com/zdravlje/bijelo-pranje-simptomi-i-lijecenje/
Problemi sa gljivcama ili bakterijama se teško rješavaju, posebno prirodnim putem. Antibiotici ih uklanjaju dosta bolje ali nisu ni oni 100% uspješni, pogotovo na duže staze, ako se osoba i nakon izlječenja ne pazi.
 
Ne mogu da citam sve postove, da li neko moze da mi preporuci dobrog ginekologa u Beogradu. Nesto su mi sumnjivo nasli na grlicu materice, cak su predlozili da mi sve odstrane. Nisam bas toliko matora (1975god) pa mi to zvuci zastrasujuce iako imam dvoje dece.
Hocu privatno da idem.
Hvala vam unapred
 
Drage dame, meni treba vase iskustvo posto sam ginekologa vec posetila. Imam 33god. Pre prvog porodjaja sam imala neredovan ciklus. Stabilizovao se odmah nakon porodjaja ali je uvek trajao 5-7 dana. Dvoje dece sam rodila prirodnim putem spaljivala ranicu pre 5god. Ne osecam nikakve tegobe i sve mi je ok osim sto mi menstruacija traje jako kratko, svega 3 dana i nije uopste obilno krvarenje. Posetila ginekologa i rekao mi je da mi je uredan nalaz da su svi rezultati odlicni i da mi je uzrok stres i klimatski faktor sto je meni malo cudno. Vec drugi ciklus tako. Ima li neka od vas slicnih iskustva?
 
imam 50 godina,menstruaciju nemam vec dve godine,inace je pocela da izostaje sa 40g,pre tri nedelje radjen redovan pregled,kolposkopija,papanikolau je u redu,poslala me je na ultra zvuk,utvdjeno povecan endometrijum,zadebljanje 11,5 i nesto rece tri,poslali me na dopler, dopler jos nije radjen, uplasena sam jer 96 mi je radjena konizacija cin tri papa bila 3 itd,imam bolove u karlici i donjem delu stomaka,a i krsta me cesto bole,svakako cu uskoro ynati sta je ali bi htela da mi kayete vase misljenje nadam se da nije opet karcinom.
 
Da li ima efekta piti taj FEMISAN A ili B, nekoliko prijateljica preko 40 mi rekle da su počele piti?
Je l treba da žena ima neke simptome ili bez obzira na stanje može to (i treba) da se koristi?

Hvala unapred

Фемисан А као основну компоненту има биљку Вирак за који се зна да регулише менструални циклус. Посебно ако постоје крварења ван менструалног циклуса.
Повећава ниво прогестерона па самим тим спречава крварење. Многи гинеколози га препоручују.

Фемисан Б је за жене које улазе у менопаузу или су већ изгубиле циклус.
 

Back
Top