Pitanje za ginekologa

  • Začetnik teme Zabrinuta
  • Datum pokretanja
Фемисан А као основну компоненту има биљку Вирак за који се зна да регулише менструални циклус. Посебно ако постоје крварења ван менструалног циклуса.
Повећава ниво прогестерона па самим тим спречава крварење. Многи гинеколози га препоручују.

Фемисан Б је за жене које улазе у менопаузу или су већ изгубиле циклус.

Hvala.

Nijedan nema negativne posledice?
Da li je potrebno prvo proveriti razinu hormona ili ne?
 
Bila sam pre nedelju dana kod ginekologa privatno, i papa je II grupa, a sekret IIIb. Doktorka je rekla da nema razloga za brigu, da je to normalno za seksualno aktivne zene i da se ne leci. Procitala sam svasta na internetu i ne znam sta je pametno raditi, ostaviti to tako ili ici na jos neke analize na svoju ruku?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zdravo svima. U svojoj 23 godini sam na pregldu saznala da imam policistične jajnike. Nisam bila redovana za preglede, što nije ni malo pohvalno. Pojavila sam se kada sam počela da gubim bitku sa bubuljicama na licu i masnom kožm (u pubertetu nisam imala problem), bubuljice su mi uglavom izlazile u području brade i čela. I primetila sam da i ako sam pazila šta jedem i redovno vežbam da se gojim. Evo veće 6 godina pijem tablete midijana i sve se regulisalo.
 
Izvini na greškama u kucanju. Kako sam počela da pijem tablete, lice mi se očistilo i ja sam počela da mršavim. Nakon dve godine korišćenja tableta, jer sam se osećala dobro, napravila sam pauzu i opet mi je lice buknulo i menstruacija izostala taj mesec, krenula sam opet da ih pijem i sve se regulisalo opet. Možda ti moje iskustvo može pomoći. Pozdrav.
 
Bila sam pre nedelju dana kod ginekologa privatno, i papa je II grupa, a sekret IIIb. Doktorka je rekla da nema razloga za brigu, da je to normalno za seksualno aktivne zene i da se ne leci. Procitala sam svasta na internetu i ne znam sta je pametno raditi, ostaviti to tako ili ici na jos neke analize na svoju ruku?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Докторка ти је добро рекла.
 
Imam 17 ipo godina. Nakon nezasticenog spolnog odnosa popila sam tabletu ellaone. Nakon nedelju dana, ponovo sam imala nezasticeni odnos. Otisla sam u apoteku i rekli su mi da ta tableta stiti od trudnoce mjesec dana i da ne moram popiti novu. Menstruacija mi kasni 4 dana, zabrinuta sam. Da li tableta zaista stiti od trudnoce u periodu od mjesec dana?
 
Bila sam juce kod ginekologa, imam kandidu i posle terapije i Doktorka je odbila da mi radi PAPA test, rečeno mi je da imam ranicu i neke resice na ulasku u grlić materice i da to treba da se ukloni. Sta su te resice? Da li treba prvo da očistim kandidu pre skidanja tih resica ?
 
Kako je u vašim domovima zdravlja?Kod nas maloletne osobe sa 16,17 moraju da idu uz pratnju jednog od roditelja,ili nekog ko je punoletan.Što me strašno iritira.Nemam tako otvoren odnos ,niti želim da kažem mami da bih želela na pregled.Uzgred,napravila sam spisak stvari koje bi trebalo da znam pre prve posete ginekologu.Imajte na umu da pišem iz perspektive tinejdžerke koja nikada do sad nije bila na ginekološkom pregledu i koja je devica.Ako negde pogrešim ili ako bi ste nešto dodali,molim vas napišite.

-oprati se vodom i blagim sapunom(nikako sa nekim mirišljavim šamponom koji ima mnogo hemikalija)
-ginekologu nije bitno da li su vaše stidne dlačice obrijane/izdepilirane ili ne
-najbolje je obući suknju ili haljinu,kako ne bi ste ostale skroz gole(ovo važi za one malo stidljivije,ko ima više iskustva verujem da vam ovo ne predstavlja nikakav problem)
-pre samog pregleda,vi i vaš ginekolog porazgovaraćete.Tako da ako vas išta zanima, možete zapisati na papir da ne bi ste od treme zaboravile neka važna pitanja.On će vas pitati kada ste prvi put dobile menstruacija,kada je bio zadnji put,koliko traje,kakvi su simptomi(mislim na to da li je obilna,boli vas stomak,imate mučninu,nesvestice),da li imate bilo kakvih čudnih simptoma u poslednje vreme.I naravno da li ste seksualno aktivne.
-nevinim devojka PAPA test neće biti radjen,ultrazvuk jajnika hoće i pregled kroz analni otvor.(za ovo me ispravite ako grešim)
-najčešće su nedoumice da li ginekolog može da primeti da se zadovoljavate.Ne može to da primeti.Nekome je himen prirodno rastegljiviji ili je u toku života slučajno pukao.

Od prilike to su neke teze koje sam zapisala,i koje vam mogu pomoći.
 
Drage moje (predpostavljam da su ovde uglavnom dame), unapred OGROMNO HALA, ako neko moze da me posavetuje ili podeli licno iskustvo. Nista neuobicajeno, imam obilne menstruacije, miomatoznu matericu i gvozdje na donjoj granici. Uzimala sam Ferrum Sandoz (mislim da se nekad zvao Ferrum lek), tablete za zvakanje, po tri meseca, ali cim prestanem da pijem, gvozdje mi se srolja. Trazila sam uput kod hematologa i gastroenterologa da ispitam:
- da li ima nekih poremecaja zbog cega je otezana absorbcija gvozdja,
- da li uzimam odgovarajuci preparat,
- da li treba da se radi FOBT test (pregled stolice na sitna krvarenja u digestivnom traktu koja iako mala vremoenom mogu dovesti do gubitka gvozdja)

U svrhu smanjenja krvarenja prepisane su mi kontraceptivne pilule Janin, od kojih sam ja postala toliko anksiozna i razdrazljiva, vec posle 6 pilule, a prva menstruacija koju sam dobila je bila duplo jace od uobicajeno jake i trajala je deset dana, a i sledeca je bila obilna. Ginekolpg mi je ukinuo pilule vec posle tih 6 dana. Preporuceno mi je i da rodim dete, jer nisam radjala, ali meni je totalni nonsens da radjam dete da bih smanjila krvarenja. Mirena u mom slucaju nije preporucljiva. Bila sam na akupunkturi, kod lekara kojeg poznajem vise od 10 godina. Rezultata je bilo, ali je jako sporo islo, lekar je rekao da je sve individualno, da ne zeli da mi uzima novac, da mora da mi kaze istinu, a sto je meni potpuno prihvatljivo i od akupunkture sam odustala uglavnom zbog cene koja je meni nedostizna na duge staze.

Elem, ne zelim samo da se bavim pijenjem gvozdja, jer odlivom krvi ne gubi se samo gvozdje. Trazim neke cajeve, bilo sta, nekoga sa iskustvom ko je uspeo da regulise ovakav problem, ako moze da mi pomogne. Na trzistu postoji toliko preparata protiv neurednih menstruacija, mioma, obilnih krvarenja i sl., raznih travara, ALI JA NIKADA NISAM UPOZNALA NEKOG ILI CULA DA JE NEKA ZENA UZ POMOC NEKIH CAJEVA ILI PREPARATA USPELA DA SMANJI OBILNA KRVARENJA. Ako postoji bilo ko sa licnim iskustvom, molim, da ne kazem preklinjem da mi pomogne.
Hvala
Ja imam iste probleme i ginekolog mi je prepisao kapi Metil ergometrin. Pomogle su i znatno mi smanjile obim krvarenja, medjutim, posle nekog vremena mi nije bilo dobro od njih (imam problema sa krvnim pritiskom) pa sam morala prestati sa uzimanjem.
 
Skoro data. Treba da krenem da je pijem od prvog dana ciklusa. Ciklusi redovni, na 26 dana, rraju po dva/tri dana. Imam 31god..
Moj savet ti je da posetiš još nekog ginekologa. PCOS je dijagnoza koja zahteva brojne simptome, od prevasodno neredovnih ciklusa, pojačane maljavosti, bubuljica....čim mi prijavljuješ IR, ta tvoja dg. mi je diskutabilna.
Anti-bebi pilule ne čine previše tu, niti će dati efekat.
Od kad imaš dg IR?
 
Drage moje... Imam pitanje... Prosli mesec sam zaboravila da popijem 2 tablete pilula Novinete... Bogu hvala bi sve ok... Sada u decembru zaboravih jednu da popijem.. I negde na ne znam kojoj tableti... To vece vidim krv na wc papiru... Nisam dobila ali se desavalo povremeno da kad se obrisem .. Vidim rozikaste tragove na papiru.... Dal to moze da se desi ako se tako za redom dva meseca zaborave popiti pilule. Bih kod gin on rece od stresa.... UZ je ok... Nije mi radio Kolposkopija.... Bukvalno je bacio pogled... Cackao onim štapićem i kao ok....
 
Drage moje... Imam pitanje... Prosli mesec sam zaboravila da popijem 2 tablete pilula Novinete... Bogu hvala bi sve ok... Sada u decembru zaboravih jednu da popijem.. I negde na ne znam kojoj tableti... To vece vidim krv na wc papiru... Nisam dobila ali se desavalo povremeno da kad se obrisem .. Vidim rozikaste tragove na papiru.... Dal to moze da se desi ako se tako za redom dva meseca zaborave popiti pilule. Bih kod gin on rece od stresa.... UZ je ok... Nije mi radio Kolposkopija.... Bukvalno je bacio pogled... Cackao onim štapićem i kao ok....
Ko je na nati-bebi pilulama, može da krvari, i najčešće krvari, zbog značajno istanjenog endometrijuma, ne zato što si zaboravila da popiješ koju tabletu.
Istanjenje sluzokože je posledica izostanka prirodnog ciklusa u materici jer ovulacija izostaje, a jajnik ''zaspe'' za stvaranje progesterona koji će dovesti do značajnijeg zadebljanja sluzokože. Dakle, zadebljanje izostane, rast sluzokože i krvnih sudova se ne prati i onda tako curne malo krvi s vremena na vreme.
 
Ko je na nati-bebi pilulama, može da krvari, i najčešće krvari, zbog značajno istanjenog endometrijuma, ne zato što si zaboravila da popiješ koju tabletu.
Istanjenje sluzokože je posledica izostanka prirodnog ciklusa u materici jer ovulacija izostaje, a jajnik ''zaspe'' za stvaranje progesterona koji će dovesti do značajnijeg zadebljanja sluzokože. Dakle, zadebljanje izostane, rast sluzokože i krvnih sudova se ne prati i onda tako curne malo krvi s vremena na vreme.
Hvala na odgovoru.... I ginekolog mi je rekao da je materica sta njena zbog tableta! On je jako protiv njih... Ali su pilule meni pomogle em zbog obilnih i dugih ciklusa... Em zbog malenog mioma (mada oni miom od 8mm ne smatraju miomom)... On se nije promenio vec par godina zbog toga... I ja sada nisam pametna sta da radim.. Ovaj dr je protiv pilula... Moja draga dr koja je na bolovanju je za... I ja nemam pojma sta mi je ciniti. Moja dr ce poceti da radi tek od februara😔😔😔
 
Hvala na odgovoru.... I ginekolog mi je rekao da je materica sta njena zbog tableta! On je jako protiv njih... Ali su pilule meni pomogle em zbog obilnih i dugih ciklusa... Em zbog malenog mioma (mada oni miom od 8mm ne smatraju miomom)... On se nije promenio vec par godina zbog toga... I ja sada nisam pametna sta da radim.. Ovaj dr je protiv pilula... Moja draga dr koja je na bolovanju je za... I ja nemam pojma sta mi je ciniti. Moja dr ce poceti da radi tek od februara😔😔😔
Sve je ok, one pomognu, ali neki maksimum pijenja, po nekom mom iskustvu, je do 2-3 godine, posebno ako nisi rađala decu.
Tako da razloga za brigu nemaš, ako nisi osoba sa kontraindikacijama za pijenje pilula.
 

Back
Top