Dajte dobar proxy server za Windows OS

bojan p:
Na kom nivou ti treba kontrola bandwidth-a: ukupan, korisnik, ...?


Na nivou Windows Servera 2003, kao platforme na kojoj bi radio. Ili eventualno Linux Fedora Core3.
Dakle bandwidth kontrola na nivou grupe korisnika, ako je moguce, i naravno proxy.
Nasao sam dosta softvera, ali nisam uspeo da ih "legalizujem". :lol:
Recimo nesto na foru GateWall... ili CCProxy-a... ako je moguce...
 
Ne nisam, netreba mi, tako da nisam toliko ni koristio takve stvari. Mislim da imam jedan na kompu za te stvari. Imam dosta podataka skoro pola terabita. Tako da treba mi vremena da sve prechachkam.

PS: Zasto bi koristio proxy sa bandwith-om na serveru. Nevidim poentu u tome. Al ajde.
 
The Legolas:
Ne nisam, netreba mi, tako da nisam toliko ni koristio takve stvari. Mislim da imam jedan na kompu za te stvari. Imam dosta podataka skoro pola terabita. Tako da treba mi vremena da sve prechachkam.

PS: Zasto bi koristio proxy sa bandwith-om na serveru. Nevidim poentu u tome. Al ajde.


Vrlo jednostavno, zelim d aostavim prostora za jedan racunar koji komunicira sa SQL bazom, on dakle treba da ima vise "prostora" na mrezi od ostalih racunara sa kojih ponekad krene download i koji mi tu komunikaciju sa bazom nacisto blokira. To je sto se tice bandwidtha.
A sto se tice proxy-a, on je tu da olaksa krstarenje WEB-om, sto bi mi dodatno pomoglo da ustetim siroti bandwidth.
Kapiras...? ;)
 
nikodim:
Vrlo jednostavno, zelim d aostavim prostora za jedan racunar koji komunicira sa SQL bazom, on dakle treba da ima vise "prostora" na mrezi od ostalih racunara sa kojih ponekad krene download i koji mi tu komunikaciju sa bazom nacisto blokira. To je sto se tice bandwidtha.
A sto se tice proxy-a, on je tu da olaksa krstarenje WEB-om, sto bi mi dodatno pomoglo da ustetim siroti bandwidth.
Kapiras...? ;)
Jasno je šta hoćeš, ali zar nemaš to na firewall-u?
Jedino ako ti korisnici surfuju po lokalu i to totalno napuni bandwidth, mada mi nije jasno šta bi to mogli da rade u lokalu?
 
bojan p:
Jasno je šta hoćeš, ali zar nemaš to na firewall-u?
Jedino ako ti korisnici surfuju po lokalu i to totalno napuni bandwidth, mada mi nije jasno šta bi to mogli da rade u lokalu?


Na firewallu nemam to... koristim Linux firewall tj. IPtables koji mi radi pod Fedorom3.
Poenta je da se za komunikaciju sa pomenutom bazom koristi javni internet (naravno preko IPSec-a). Taj javni link je kao i svaki u ovoj zemlji zakupljen od telekoma i ima svoja ogranicenja... nadam se da je jasnije. Nisam blesav da na 100mbps karticama zavrcem bandwidth u LAN-u... cemu to...
 
nikodim:
Na firewallu nemam to... koristim Linux firewall tj. IPtables koji mi radi pod Fedorom3.
Poenta je da se za komunikaciju sa pomenutom bazom koristi javni internet (naravno preko IPSec-a). Taj javni link je kao i svaki u ovoj zemlji zakupljen od telekoma i ima svoja ogranicenja... nadam se da je jasnije. Nisam blesav da na 100mbps karticama zavrcem bandwidth u LAN-u... cemu to...
Zato sam i pitao šta se tu dešava. Sada je sve jasno IPtables na Linux i treba ti bandwidth limiter za taj isti Linux.
 
The Legolas:
Chekaj chekaj. Nisi me razumeo. Koliko si od Telekoma dobio javnih ip adresa kada ste kupili internet. Dakle spoljasnjih adresa, razumes. Ovih 600 ip adresa su ti korisnici u intranetu right ?


Tih 600 IP adresa su nestosto nema nikakve veze sa onim sto je meni potrebno. Internet se ne kupuje, znas i sam... Zakupljuje se link...
Za IP adrese se obratis IANA-i i kupis koliko ti je potrebno. Pogledaj na netu, tj. na nihovom sajtu imas objasnjeno sve sto bi te moglo zanimati. ;)
 

Back
Top