NALOG SA NEBA?

SURbel

Buduća legenda
Poruka
36.557
Ajde malo i da se zabavimo :D

***
Nalog sa neba
Đuro BILBIJA, 19. avgust 2006

Moto novog amerikanizma je: SAD su zemlja izabranog naroda, a same su - produžena ruka Božijeg proviđenja.

Stvari su već stigle dotle da se Džordž Buš Mlađi nimalo ne ustručava da tvrdi: «Verujem da Bog hoće da ja budem predsednik Amerike. Ja sam produžena ruka Proviđenja i uveren sam da je Amerika volja Božija. Mi smo blagoslovena zemlja koja svet treba da učini boljim».

Mnogi ozbiljni amerikanolozi procenjuju da je Buš po drugi put osvojio Belu kuću ponajviše zahvaljujući glasovima 60-70 miliona američkih takozvanih jevanđeljskih hrišćana. Jer, i statistika pokazuje: da je 80 odsto svih belih jevanđelskih protestanata, koji čine trećinu američke nacije, glasalo 2004. za Buša. A da čak 46 odsto njih sebe smatra - kao i sam Buš - «ponovo rođenim». I da, poput njega, veruju da su sreli Hrista i da su na zemlji sa zadatkom da «rade za Božije delo u Božijoj zemlji» (Americi).

Paradoks istorije je što je većina jevanđelskih protestanata - na kojima počiva bušizam - koncentrisana u 22 južnjačke, nekada secesionističke države bivše Konfederacije.
Ali, Pat Robertson, osnivač njihove moćne Hrišćanske koalicije, ne govori slučajno bezmalo Bušovim glasom: «Nikada neće biti svetskog mira dok dom Boga i narod Božiji (Amerika) ne preuzmu ulogu vođe na čelu sveta. Dok širom planete ne budu oborene tlačiteljske diktature i režimi odani Satani».

Predsednik vašingtonskog Instituta za studije o demokratiji, Alfred Roš, ovako objašnjava zašto je aktuelni američki lider napravio dobar izbor: «Buš Stariji je odbio da se poveže sa religioznom desnicom i zbog toga nije bio ponovo izabran za predsednika SAD. Njegov sin nije napravio tu grešku. Rezulat je: vlast u SAD danas umnogome počiva na hrišćanskom integrizmu i osobenom protestantskom fundamentalizmu, pa u Americi poslednjih godina politika propoveda religiju, a religija, koja čini okosnicu američke ideologije, propoveda politiku».

Bez preterivanja se može reći: religija je (u) u SAD odvojena od države, ali je srasla sa vlašću i služi američkom kapitalu kod kuće, a američkom imperijalizmu u svetu. Očigledno je očigledno i ne vredi ga prikrivati.
I u ovome se, dakako, u SAD vidi «Prst Božiji». Američki ambasador u Londonu Rejmond Sajc, bez imalo zazora, zaključuje:
- Nije uspela jedina konkurentska ideja - marksizam. Bog je sišao na zemlju i, na naše ogromno zadovoljstvo, rekao: «Evo Dobrih i evo Rđavih».
Čitaj: Bog se zauvek opredelio za Ameriku, Bog se čovečanstvu obraća preko Amerike. Drugim rečima - Bog je ljudski rod i Zemlju poverio Americi.

Retki su između Njujorka i Los Anđelesa oni koji sumnjaju da upravo ovo nije najpoželjniji i večiti red stvari. Retki, ali ipak postoje.

Dobitnik nobelove nagrade za ekonomiju, Robert Solou,već je upozorio sunarodnike:
- Kako vreme prolazi, sve su manje verodostojne tvrdnje da je sam Bog želeo da Amerikanci za sva vremena budu bogatiji, nego ostalo čovečanstvo».

A pisac Norman Majler je generalno (ali najviše povodom agresije na Irak) opomenuo Buša:
- U trenucima kada verujemo da smo najbliže Boga, možda upravo tada pomažemo - đavolu.


PRETHODNICI

I pre Džordža Buša Mlađeg bilo je američkih predsednika koji su bili uvereni da je Bog njihovoj zemlji poverio posebnu misiju na Zemlji.

Dvajt Ajzenhauer je u svoje vreme uzviknuo: «Nama je sudbina dodelila ulogu da upravljamo drugima».

A Ričard Nikson se uopšte nije libio da izgovori: «Bog hoće da Amerika rukovodi svetom».


JEVANĐELISTI

Jevanđelskih hrišćana bilo je u SAD 1940. godine jedva oko četiri miliona, a računa se da ih danas u svetu ima oko 500.000 (od ukupno dve milijarde svih hrišćana) i da raspolažu desetinama hiljada verskih hramova.

Profesor teologije na Harvardskom univerzitetu Harvej Koks, autor knjige «Povratak Boga», prognozira: «Svaki drugi hrišćanin će 2050. godine biti - jevanđeljski vernik».

***
http://www.novosti.co.yu/code/navig...t=92861&search=nalog sa neba&datum=2006-08-21

***

Sta mislite, jel' ovo za smejanje ili za - plakanje? Ili nesto trece? :shock: :twisted:
 
Одлична тема СУРбел, и уопште није за смејање, нажалост, мрзи ме сад да пишем о јеванђелистима - али у принципу ово што Американце "хвата" зове се: верско лудило., а време ће показати да је понашање каубоја за ПЛАКАЊЕ.
 
tema bi stvarno mogla da bude odlicna...i ozbiljna,ako se ne zadrzish samo na tom textu...
busha u principu ne gotivim,njihova ratobornost je izvitoperila neke extra dobre postavke americke politike...ali,mi cemo tek za nekih 20-30 godina moci da procenimo koliko je dobrog a koliko zlog bilo u tome...
ameri veruju da imaju posebnu ulogu,vezanu kako za hriscanske tako i za slobodarske i demokratske ideale...iako su prvo bili izolacionisti,svetska zbivanja su ih ubacila u globalnu igru,vishe nego sama njihova zelja da budu neki svetionici,"predvodnici od boga" i sl.
ako gledash ameriku kroz istoriju,ona je imala tokom nje ulogu predvodnika i kreatora slobodnog sveta vishe nego druge zemlje u istom vremenu.od nachela i sitema na kojima je zasnovana,pa dalje...koliko god mi kenyali o tome,sjedinjene drzave su odluchile 1.svetski rat i stvorile kolektivnu bezbednost,pa odluchujuce porazile nacizam u drugom svetskom ratu. znachi 2 svetska rata i svetske klanice,izvorno sa evropskog tla je reshila amerika.hladni rat nije morao da se dogodi u tom obliku,da nije bilo pocetnog staljinovog manevrisanja.u svakom sluchaju,posto se i to desilo,stvorila je sistem koji je omoguchio da se boljsevizam,kao tada najveca posast ne proshiri po celom svetu. danas bi mozda i mi kao i pola sveta radili u kolhozima ili kako se vec zovu da nije bilo usa protivteze.
sama zapadna evropa je trazila od sad-a da se angazuju u odbrani demokratije u evropi tada...u medjuvrenu su mutirali malo u svojim ulogama,i zayebali par puta,recimo u vijetnamu sa preterivanjem...oni sad malo tripuju sa tim glupim zvakama o misiji od boga i slicnim sranyima..ne znam da li bash mogu tako da misle o sebi,ali definitivno bi,u realnoj politici bilo gore da nije bilo njihove uloge u mnogim svetskim dogadjanjima...negde bi i bilo bolje..e sad,ovo je najbanalnije,ali globalno, trvdim da bi drugachiji svet,bez sad&zapad vodjstva bio josh gori,jer su ljudske politike zle:neutral:...moje misljenje ..
 
~Petar~:
... sjedinjene drzave su odluchile 1.svetski rat i stvorile kolektivnu bezbednost,pa odluchujuce porazile nacizam u drugom svetskom ratu. znachi 2 svetska rata i svetske klanice,izvorno sa evropskog tla je reshila amerika...

je li, to si procitao u cuvenom istoriografskom zborniku UN "kol ov djuti" tom dva, ili u velelepnom dokumentarnom filmu "bradrz in armz", rolna broj jedan?

manje gledaj bbc i cnn. i history channel. verujem da verujes u to sto pricas, ali postoji i neka granica posle koje neistina postaje neukusna.
 
JABUCHILO:
je li, to si procitao u cuvenom istoriografskom zborniku UN "kol ov djuti" tom dva, ili u velelepnom dokumentarnom filmu "bradrz in armz", rolna broj jedan?

manje gledaj bbc i cnn. i history channel. verujem da verujes u to sto pricas, ali postoji i neka granica posle koje neistina postaje neukusna.

jel' to os da se ja zagrcnem od ranog jutra....:D:D:D:D:D
 
JABUCHILO:
je li, to si procitao u cuvenom istoriografskom zborniku UN "kol ov djuti" tom dva, ili u velelepnom dokumentarnom filmu "bradrz in armz", rolna broj jedan?

manje gledaj bbc i cnn. i history channel. verujem da verujes u to sto pricas, ali postoji i neka granica posle koje neistina postaje neukusna.

u "kol of djutiju" imas i Ruse, ovaj...Sovjete, nemoj odma' da se osecas ugrozenim...
 
Ako, neka misle.
Ti što tako misle smatraju da muslimani ne treba da postoje, a to se odnosi na one u Bosni i na Kosovu i misle da je greška i idiotluk što su napali Hrišćane 1999.

Dakle, neka i dalje misle da su izabrani i nama je to u korist.
 
Sta reci o vodjama nacije kojima je glavni biznis rat, jer kako oni vole da kazu "We are in war business"! Naciji koja ima 30.000 firmi koje direkto rade za vojsku i jos 100.000 firmi koje indirektno rade za vojsku!

Da bi obezbedila kontinuitet u poslu Amerika se bavi generisanjem kriza, stvaranjem protivnika!

Na tu temu ima zanimljiv film na Googlu "9/11 True story", vredi pogledati!

Zapitajte se ko je bio Sadam Husein pre zaostravanja odnosa sa Amerikom, General Aidid (Somalija) je imao oficirski cin u Britanskim specijalnim jedinicama, Bin Laden i njegove veze sa CIA, na kraju krajeva i Milosevic je bio bankar u Americi i svima je zajednicko da odjednom odlepe i pocnu da kontriraju Americi i onda Amerika toboze mora vojno da intervenise! Slucajnost ili nesto vise?

Da bi sve to opravdali u ocima svoje nacije, ili bar u ocima vernika, najbolji nacin je upavo taj da se rat blagoslovi i da mu se da sveti karakter, za dobrobit covecanstva a po nalogu sa neba!
 
Текст сам прочитао јуче у Вечерњим новостима. Али то није први пут да Вечерње пишу о томе. Пре два-три месеца да је био интервјуисан проф. др Мирољуб Јефтић који је изнео нека своја занимљива размишљања у вези хришћанског фундаментализма у САД.

На жалост, не могу да пронађем текст на њиховом сајту.
 
JABUCHILO:
bas to - "imas i" ruse (pa jos) ovaj, sovjete... a sto bih se ja osecao ugrozenim?

sta "bas to"?
predstavljene su kampanje iz tri ugla koji su navise uticali na pobedu u ratu...
mnogima je ruska, sa razlogom, najzanimljivija kampanja...
ne znam sto bi se osecao ugrozenim...mozda "bas zato"
 
Jos jedan crnogorski isprdak kao i njegov sef Manjo Vukotic koji su zahvaljujuci svojim udbaskim vezama zauzeli visoke pozicije u Beogradskim medijima i jos ih drze .Djuro je mesecima pre referenduma drvio protiv suverenista pa kad je izduvao sada se bacio na otkrivanje globalnih teorija zavere i americkim ustrojstvom posto je valjda kod nas sve bajno i sjajno pa da se malo posvetimo americkim problemima.Tacno je da je Bush idiot i konzervativac ali ta religijska odrednica ipak nije presudna jer je u americkom slucaju krupan kapital i njegovo povecavaje tj. moc novca presudna a ovi religiozni ispadi su takodje u funkciji istog.
 

Back
Top