Veze Odraslih Ljudi

Betty

Elita
Poruka
21.481
...čini mi se da prestaju da f-cionišu kad partneri počnu da žive "odvojene živote"....kad izgube navike da zajedno ležu, ustaju, jedu, idu u posete i na party-je...
Kako doskočiti raskoraku? Šta vi činite, imate li strpljenja, kako se nosite sa - otuđenošću?
 
mislim da se ljud(ov)i natripuju da su odrasli... e tu dolazi do komplikacija... kada se oboje natripuju da su vel'ki, dolazi do problema...
raskoraku doskachem tako shto sam mali... pa sam ondaK simpatichan... osim, kad' naletim na ljud(ov)e, koji ne vole male ljude... marim ja za take...
mada, partneri koji zive odvojene zivote i nisu partneri... to je vishe kao neka simbioza... ljudi se mire sa svachim... uvek moze bit' i gore...
 
Da, i meni se cini da se ljudi tako otudjuju... i emotivno jedno od drugog. Takve stvari ne bi trebalo dozvoliti ... a ako smo dozvolili znaci da nismo dorasli vezi ili nismo dovoljno zainteresovani da ostvarimo nesto ozbiljno sa partnerom.
 
Betty:
...čini mi se da prestaju da f-cionišu kad partneri počnu da žive "odvojene živote"....kad izgube navike da zajedno ležu, ustaju, jedu, idu u posete i na party-je...
Kako doskočiti raskoraku? Šta vi činite, imate li strpljenja, kako se nosite sa - otuđenošću?

Naravno da su veze osetljive i da pucaju kada partneri pocnu da zive "odvojene zivote". Pa ta veza je i pocela zato sto su zeleli da budu ZAJEDNO, to je smisao njihove veze. Ne moraju partneri sve da rade zajedno, ali mogu da imaju nekoliko svojih ZAJEDNICKIH gotovo ritualnih navika. Ipak to vredi samo ako je spontano i obostrano inace je besmisleno i gusi.

Nista se ne desava preko noci. To je suptilna stvar i mora da se neguje, cuva i gradi.

Ja najvise verujem u opusteni razgovor, bez ometanja sa strane (tv, telefon i sl) Nas ritual je vecernja setnja (gotovo svako vece). Pricamo o desavanjima tokom dana, planovima, komentarisemo nase drage ( :mrgreen: ). Ta nasa "tura" traje oko sat i po. Osim toga ima tu jos mnogo sitnica kojima se pokazuje naklonost.

Mozda ovo nekome deluje infantilno, ali mislim da je potrebno. U svakom slucaju uzivamo :P.
 
pa u svemu je potreban balans tako kaze teorija, a u praksi je najbolje da radis ono sto ti se radi, pa makar se svi cudili i pricali ti iza ledja! :D ne opterecivati se pravilima vezanim za forme i konvencije i za to kako to svi rade, jer onda nema otudjenja i skrivanja, nego zivis svoj zivot onako kako ti se zivi!

a opet moguce je da se ljudi ohlade kad prodje neka zaljubljenost koja traje par godina, pa se onda postavlja pitanje da li tu osobu stvarno volis i da li zelis da sa njom provedes zivot..
 
Ja sam razmisljala na tu temu...
I zakljucila:
Veze kao veze imaju temelj u razumevanju. Daklen bitno je partnera prepoznati. Nekog prepoznajes glavom i fantasticno odgovara intelektualno, nekog prepoznajes srcem i odgovara ti sto bi se po narodski reklo dusom... i naravno nekog prepoznajes negde dole oko stomaka i odgovara fizicki.. E sad za dobru vezu kod odraslih ljudi valjda vazno uklopiti sve.... ali po mojoj proceni nekako je i skoro nemoguce....
Potrebno se dobro organizirati i imati tajnu.
To je to. Ima neka tajna veza da neka javna potraje.
Ali otkricu to kad budem velika
 
Ono što volite da radite zajedno (šta god to bilo: ispijanje kafe, šetnja, pranje sudova, lenčarenje ispred televizora, planinarenje...) radite zajedno i gledajte da se ti vaši mali rituali ne izgube, npr volimo da pijemo kafu zajedno, ali ne stignemo jer stalno nešto trčimo...ali ako on pije gorču, a ona slađu ne treba praviti kompromis sa srednjom kafom :lol: bolje se malo pomučiti, pa da svako pije onakvu kakvu najviše voli :lol: Naravno postoje i aktivnosti koje ne uključuju partnera, nije ni potrebno biti non-stop zajedno. Nije bitno da li ima više zajedničkih ili odvojenih aktivnosti, dok god ima i jednih i drugih dobro je, nema veze ako je brojčano malo aktivnosti koje zajedno radite, važno je da zajedničko vreme što lepše provedete, da uživate jedno u drugome.
 
a jel se nekad prepadnete da je nešto već umrlo u vezi, ali da, eto, gurajući pod tepih probleme, niste stigli to da primetite? To je taj "efekat otuđenosti" - ne znaš više šta je ....a znaš da nije good enough.

Doduše, za vezu je potrebno dvoje. Kako može čovek sam da bude - i u vezi? Jedino ako mu je veza virtualna :lol:
 
Betty:
a jel se nekad prepadnete da je nešto već umrlo u vezi, ali da, eto, gurajući pod tepih probleme, niste stigli to da primetite? To je taj "efekat otuđenosti" - ne znaš više šta je ....a znaš da nije good enough.
Da, i to je sasvim normalno. Zadremaju ljudi kad je tako sve ok, kao mlaka voda, ali uvek je moguce povratiti stari sjaj, ako se nista radikalno nije desilo i poremetilo sklad.
 
Cini mi se da je stos u obracanju vece paznje na partnera, ali na neki neupadljiv nacin. Pazljivije ga slusati, pitati o desavanjima na poslu i PAZLJIVO to saslusati (nisam mnogo za ovo talentovana, ali valjda ima nade :roll: ), neki osmeh vise, neki nezni ili bezobrazni sms, sve kao i obicno, ali malo naglasenije. Samo ga treba podsetiti na ono u sta se zaljubio.

Ne verujem u razgovore koji lice na saslusanja "Eto sta ja sve za tebe cinim i trudim se, a ti meni tako :?:" . Ne verujem u razgovore o ljubavi- to funkcionise drugacije, na emocionalnom planu i nesvesno. Znam neke slucajeve gde su se ljudi rastali zato sto je jedna strana insistirala na paznji i neznosti ( :roll: )
 
Betty:
a jel se nekad prepadnete da je nešto već umrlo u vezi, ali da, eto, gurajući pod tepih probleme, niste stigli to da primetite? To je taj "efekat otuđenosti" - ne znaš više šta je ....a znaš da nije good enough.

Doduše, za vezu je potrebno dvoje. Kako može čovek sam da bude - i u vezi? Jedino ako mu je veza virtualna :lol:
To je samo mali znak da treba da se pređe na sledeći level. ;)
Veza je kao živo biće, ima potrebu da se upgrade-uje.
sun.gif
 
Uf, pa, ne znam sta mi je sad pa pisem bas na ovu temu...nisam u braku koji je primerak standardnog. Moj muz i ja smo zbog posla razdvojeni po 10-15 dana u mesecu. Tako je jos od perioda kada smo se zabavljali. Ne primecujem da smo se nesto vise otudjili za ovih 7 godina braka... doduse, velika spona nam je i dete. A bavimo se potpuno razlicitim poslovima, cak imamo i vrlo malo zajednickih prijatelja...i nikad mi nije doneo kafu u krevet. Joj, mozda bolje da batalim dalju analizu- ko zna, mozda do kraja posta promenim misljenje o otudjenosti u svom braku!?
 
Свако!
Ма то је њихов мали заједнички ритуал којим почињу дан. Како год да се журе, они увек прво заједно попију кафу, па онда свако на своје радне задатке.....

Свако је имао своје преокупације, мама је градила пословну и политичку каријеру (чврсто са обе ноге на земљи), тата је писао књиге, свирао, компоновао...(увек негде у облацима)....али су увек имали неке мале ритуале и тренутке посвећености породици и једно другоме.
То је најстабилнији брак који сам икад видела.
 
Sto sam sanjala skoro jedan san. Dobila ja nagradno putovanje u Japan sa sve iskakanjem iz aviona padobranom, sve to za dve osobe. I onda smo skocili, zajedno, pod jednim padobranom, zagrljeni.
Nista nisam romanticnije sanjala u svom zivotu. :-)

Ima veze sa temom! :lol:
 
divlja:
Sto sam sanjala skoro jedan san. Dobila ja nagradno putovanje u Japan sa sve iskakanjem iz aviona padobranom, sve to za dve osobe. I onda smo skocili, zajedno, pod jednim padobranom, zagrljeni.
Nista nisam romanticnije sanjala u svom zivotu. :-)

Ima veze sa temom! :lol:

i jel se otvorio padobran?:))))))))
 

Back
Top