Страдање Србкиња у БиХ

Poruka
22.423
Н. Р., Српкиња из Сарајева, рођена 1972. године, истраживачкој екипи Информативног центра Српског сабора дала је следећу

ИЗЈАВУ
Негдје око 22. 5. 1992. године, не могу се тачно сјетити датума, двојица припадника муслиманских оружаних снага - „зелених беретки” су око 16:30 сати упали у наш стан и наредили ми да пођем са њима.У стану су били моји родитељи, али њих нису дирали. Убацили су ме у један цивилни камион у коме су већ биле две дјевојке Српкиње - Т. Н. (рођена 1970. године) и Л. (рођена 1968. године).

Припадници муслиманских оружаних снага - „зелених беретки”, који су ме ухапсили без икаквог налога за хапшење, исто као и те дјевојке, су нас одвезли у бившу касарну Југословенске народне армије „Виктор Бубањ” у Сарајеву, гдје су муслимани формирали логор за Србе. Смјестили су нас у једну мању просторију, у којој смо затекле Српкиње А. С. (рођена 1972. године), Д. К., Ј. и Н., такође дјевојке мојих година. Друге дјевојке су доводили касније. На поду те просторије су били поставлјени душеци и деке, ништа више. Дјевојке које смо затекле су нам рекле да су силоване од стране муслиманских војника и да ће сигурно силовати и нас.

На дан хапшења нису ме дирали. Сутрадан су ме муслимански војници извели на испитивање: питали су ме за неке Србе из Сарајева, за моју родбину - гдје је ко од њих, да ли знам за српске логоре и слично. Нисам знала да им одговорим на питања, па су ме шамарали. Испитивали су ме „Дујо”, „Шапхауз” и Потур Мирсад. Након испитивања су ме вратили у ћелију.

Први пута су ме силовали „Пипица” и Самир Малајхоџић из Сарајева у јуну 1992. године. Њих двојица су ме силовали све време док сам била у логору. Злостављало нас је двадесетак муслиманских војника, али њих неколико би одабирало по једну коју силовали, а остале нису дирали. Силовања су вршили у просторији гдје смо биле смјештене, тако да су друге дјевојке морале гледати. У просторију поред ње, која је била јако мала, изводили су нас и приморавали на орални секс.

http://slobodnasrpska.org/genocid/odbrambenirat/javnekuce/izjavanp.html
 
Kakav ti je ovo link?Necitljivo.
Sto se tice ove potresne ispovesti,ne sumnjam u njenu istinitost,a mislim da je jedini nacin da se pronadju pocinioci i dovedu pred sud,udruzivanje svih zrtava i zajednicka optuznica,precizno sastavljena,sa ciljem da se pocinioci kazne na osnovu dokaza,a ne da se inati slicnim muslimanskim optuzbama i da se "licitira" sa tezinom zlocina.
Zelim im puno srece i brzo zadovoljenje pravde.
 
DB 06:
Kakav ti je ovo link?Necitljivo.
Sto se tice ove potresne ispovesti,ne sumnjam u njenu istinitost,a mislim da je jedini nacin da se pronadju pocinioci i dovedu pred sud,udruzivanje svih zrtava i zajednicka optuznica,precizno sastavljena,sa ciljem da se pocinioci kazne na osnovu dokaza,a ne da se inati slicnim muslimanskim optuzbama i da se "licitira" sa tezinom zlocina.
Zelim im puno srece i brzo zadovoljenje pravde.

Иди на анкоуд па на ЋИРИЛИЦ па означи виндовс - 1251
 

Back
Top