West Ham United F.C.

komse...koe se desava sa stadion...ja nisam bas tolko upucen u situaciju///

Sagradjen je novi Olimpijski stadion u Londonu za igre ovog leta. Stadion ima kapacitet od 80.000 (mada sam cuo da ce ga redukovati na 60.000) i sagradjen je kao arena,tacnije razlikuje se od tipicnih engleskih stadiona Nalazi se u Njuhamu,teritoriji West Hama...Da stadion posle igara ne bi prosto zvrjao odlucili su da ga daju nekom na koriscenje. Javili su se Spursi i WH. WH je prvobitno dobio,al povuklu su se ( ne znam zasto)...
 
Sagradjen je novi Olimpijski stadion u Londonu za igre ovog leta. Stadion ima kapacitet od 80.000 (mada sam cuo da ce ga redukovati na 60.000) i sagradjen je kao arena,tacnije razlikuje se od tipicnih engleskih stadiona Nalazi se u Njuhamu,teritoriji West Hama...Da stadion posle igara ne bi prosto zvrjao odlucili su da ga daju nekom na koriscenje. Javili su se Spursi i WH. WH je prvobitno dobio,al povuklu su se ( ne znam zasto)...

Ja bih bio za da se tamo preselimo... ali samo pod uslovom da ne menjamo ime...treba kao da se zovemo Straford....
ludo bi bilo da zbog 25.000 mesta menjamo ime, stadion , istoriju, sve...
 
Nije bilo nikakvog pomena da bi menjali ime, ako se presele na Olimpijski stadion, da razjasnimo odmah.
U prvom bidovanju, Hameri su uspeli da istisnu Sparse, jer Hameri imaju nekoliko puta vecu bazu navijaca od Sparsa i realno stadion se nalazi na podrucju Istocnog Londona, 4 milje daleko od Apton parka, Hameri su trebali odmah posle Olimpijade da zaigraju na novom stadionu. Sparsi su ulozili zalbu ali ga opet izduvali. Pominjalo se da ce da podnesu predlog za samostalnu istragu i reviziju resenja, ali navodno odustaju zato sto su im ponudjene subvencije za izgradnju novog stadiona i uz uslov da West Ham predje na novi stadion tek od 2014
To se sve izdesavalo pre nego sto su Hameri ispali u Cempionsip, i u medjuvremenu potvrdjeno je da bi trebalo da pocnu da igraju utakmice tamo tek od 2014
Ali onda se pojavila buva da je gradonacelnik Londona, Boris Dzonson pristalica Hamera i da je od Salivena i Golda dobio znacajnu donaciju da lobira na strani West Hema, zatim se javljaju i predstavnici Lejton Orijenta ciji se ''Matchroom Stadium'' nalazi svega 1.5 milja od Olimpijskog stadiona, i smatrajuci da bi Hameri mogli da im oduzmu veliki broj navijaca i pripoje u svoje redove, sto bi ih dovelo do bankrota, a i Sparsi okrecu curak i apliciraju da se izvrsi revizija odluke donete u korist Hamera, i u oktobru prosle godine, od svega ostade veliko nista. Zvanicnici rekose da stadion nece nikome dodeljivati i da ce biti nakon Olimpijskih igara obrazovan tender za zakup stadiona na nekoliko godina.
Nezvanicno West Hem je opet aplicirao za stadion pocev od januara ove godine zajedno sa jos 16 zainteresovanih strana, tender i pregovori bi trebali da se obave u maju ove godine.
 
west ham utd 1933.jpg


Чекићари 1933.
 

Back
Top