Kako da nastelujem ADSL Combo Modem

Lookeed

Zainteresovan član
Poruka
181
Pozdrav,
Narode posto ode ima vrsnih poznavaoca racunarske tehnike molio bih Vas sve koji imaju potrebno iskustvo da mi malo pomognu oko stelovanja Asus AAM6010EV Combo modema.
Modem koriste tri racunara koji su u lokalnoj mrezi preko 3com-ovog hub-a.Kada se s sva tri racunara izadje na mrezu a jedan od njih nesto skida brzina skidanja nespada ispod 25Kb/s (kazu da je to dobro mada sam ja uplatio paket 256/64) Verovatno su mi spojni putevi do centrale losi!.
E sad bi hteo da vas pitam koristim program Lime Wire 4.12 i s njim kad skidam pojedinacno aplikacije brzina dosta pada. Od cega to zavisi ? Negde procita da za svaki od tih p2p programa treba izvrsiti zasebno stelovanje modema prema programu (sto mi malo cudno) te vas zato pitam dal je to istina i ako je sta mi je ciniti.
Ps.Kad skidam s Lime Wire ostali racunari su iskljuceni tako da oni nemogu usporavatiprotok informacija!
:)
 
Po meni je to normalno.Pazi ja imam SBB lokalnumrezu pa mi to ne utice na protok.Posto ADSL nema lokalnu mrezu izmedju korisnika LimeWire se kaci u sustini na spoljnju mrezu-spoljni net kako god.Naravno da ce smanjiti protok ako si mislio da surfujes dok nesto skidas.E sada za LimeWire i uopste P2P programe - zavisi ti od mnogo faktora brzina..znaci blizina,brzina i broj korisnika koji sheruje neki fajl koji ti skidas.Ako su ti ukljuceni jos i ostali racunari tebi se automatski brzina deli na taj broj racunara (to znas i sam) tako da su ti to faktori koji uticu...a da zaboravih .. ne zaboravimo Telekomove veze i opremu koja moram priznati iz neke price i iskustva drugih ljudi nije bas zahvalna ...Sto se tice samog namestanja u programu ne znam koliko ces sa tim uspeti ubrzati jer su vec sami programi obicno namestni ... ali imas sigurno u nekom Settings ili options - Download i Upload brzinu kao i broj slotova koje dodeljujes za upload.Namesti brzine recimo - download ~30kb/sec ili ~256 kb/sec (ako ima ta opcija) a za upload ~15 kb/sec ili 128 kb/sec (30 i 15 idu zajedno ili 256 i 128 idu zajedno kao par).Za upload slotove stavi bar 5 ili 7.Bitno je da sherujesh sto vishe fajlova !!! Jer sa tim dobijas vecu privelegiju za download.(Sharing folders ilislicna opcija).Eto nadam se da ti je bar malo jasnije...Poz
 
Pozdrav,
Hvala na datim smernicama za stelovanje u okviru samog programa to sam uradio.
Imam jedno mozda malo smesno pitanje : u folderu koji se da na serovanje kako moraju da stoje stvari?
Kod mene je to jedan folder koji kad se otvori sadrzi jos pet sest foldera s razlicitim sadrzajima :Muzika : narodna ; zabavna; strana : domaca ; slike ; spotovi ; zezalice.
e sad svaki od njih ima svoj sadrzaj. Moze li to tako da stoji il trba da bude samo jedan folder u koji je sve nagurano bez ikakvog sortiranja il to nema nikakve veze pa moze ovako il onako?
Sadrzaj Foldera je oko 20gb - i to neznam da l je dosta il treba jos nesto nagurati ?
Hteo bi jos nesto da pitam: Ima li neko ko je probao vise vrsta p2p programa pa da mi preporuci neki ako ima bolji od ovog sto ja koristim jer ja sam probao samo mjega i vidim radi i ko velim sta radi i dok radi nediraj !!!
Pozdrav
:)
 
Nema veze koji su folderi bitno je samo da sherujesh ... 20 gb pa ne znam meni stoji 40 gb tako da sto vise to bolje...Ja koristim Peerweb DC++ i zadovoljan sam ... ima ih raznih DC++ , emule itd.Probaj vise pa sa cime budes zadovoljan to koristi.Pozzz . namestanja su ista u svakom programu...
 

Back
Top