problem sa povezivanjem Nokije 3120 sa PC

zlig0r

Obećava
Poruka
54
poz! imam mali problem!
kupio sam pre 4 dana usb data kabe za moju nokiju 3120 (iako jedino shto pishe na kablu je "FOR NOK 7210/7250" no lik koji mi je prodao kaze da moze i za moj), kineske sumnjive proizvodnje, sa sve diskom sa drajverom...instlirao,restartovao, instalirao zadnji oficijani nokijin pc suite, ushteko kabel nazad u uzb, chulo se ono "tng" shto bi zachilo da je prepoznao kabel i tu sve staje...dalje nishta! PC suite ne prepoznaje ni jedan konektovan telefon...aninstalirao to, instalirao Oxygent, ista stvar! aninstalirao to, instalirao mobimb, isto....niko ne konta da mi je prikachen fon na kabel!
U Device menager-u mi kabel konta kao "Prolific USB-to-Serial Comm Port (COM9)"...
probao sam sve moguce drajvere koje sam nashao na netu i uvek mi tako prepozna kabel i uvek mi ne prepozna telefon....
jel zna neko neshto o ovome, jel ima pomoci ili da odem da se nachestitam mile nove godine u shop i uzmem drugi kabel?
 
Vec sam ti odgovorio na jednom drugom forumu ali ajde,pogledaj da ti nije dao neki neodgovarajuci kabal,to For Nokia 7210/7250 pise mozda na kartonu,na kablu treba da pise DKU-5 jer mi se cini da je taj kaba za seriju 3 Nokie i neke iz serije 6 i 7,pa ako nije onda ces mozda morati da menjas!Ako pak nista ne pise na kablu (na USB delu) onda ga obavezno vrati,ko zna koji si krs dobio!
Pozdrav 8)
 

Back
Top