testovi za utvrdjivanje trudnoce

srna nata:
Po mom iskustvu "gramem +" 100% tacan vec posle 5-6 dana od zacetka. Jednostavan za upotrebu (iz urina) Ginekolozi smatraju merodavnim samo rezultat Beta HCG iz krvi.

ja sam pre dva dana koristila gramem plus i rezultat je negativan.....ali ja jos ne dobija i zato ludim.....zato i pitam mkoliko su tacni i pouzdani. mada mi je apotekarka rekla da taj test nikada do sada nije promasio.....hvala.
 
a koliko dana ti kasni odnosno da li ti kasni ili si test uradila pre očekivane menstruacije? Svi hcg testovi mogu biti lažno negativni, zavisi kog dana ciklusa su radjeni, neke žene imaju kasniju ovulaciju pa samim tim i kasniju transplataciju ali nikada nisu lažno pozitivni odnosno ako ti je rekao da nisi trudna može se desiti da jesi ali ako pokaže da je trudnoća tu onda je trudnoća sigurno tu. Mnoge žene koje su radile hcg testove a nosile blizance imale su negativan rezultat testa. Mirka je u pravu, uradi betu i sve će biti jasno. Pozdrav i srećno
 
devojcurak:
ja sam pre dva dana koristila gramem plus i rezultat je negativan.....ali ja jos ne dobija i zato ludim.....zato i pitam mkoliko su tacni i pouzdani. mada mi je apotekarka rekla da taj test nikada do sada nije promasio.....hvala.


ovako ja sam trebala da dobijem 15. avgusta, a test sam uradila 18. avgusta i bio je negativan! znaci tada mi je kasnilo......
 
И, сад ћеш 10 тестова да пробаш???
Па ако су 2 теста рекла да ниси трудна, онда ниси!!!
Постоји толико других разлога за кашњење менструације, а један од њих је управо нервирање око тога!
 
pa budi bez brige verovatno nisi trudna.Ako si trebala da dobiješ 15. znači da ti je ovulacija bila 02.Implantacija je 9 dana od ovjulacije, znači 11 avgusta.Obziroma da si test radila 18. i negaivan je što je i drugi potvrdio gotovo da sam sigurna da nisi trudna. E sad postoji problem ako kojim slučajem nemaš redovne cikluse odnosno ako su duži od 28 dana onda je moguće da je ovulacija bila kasnije pa samim tim i transplatacija pa i netačnost testova.Ako si baš toliko nestrpljiva i nervozna onda danas na betu i javi nam se.
 
maša:
pa budi bez brige verovatno nisi trudna.Ako si trebala da dobiješ 15. znači da ti je ovulacija bila 02.Implantacija je 9 dana od ovjulacije, znači 11 avgusta.Obziroma da si test radila 18. i negaivan je što je i drugi potvrdio gotovo da sam sigurna da nisi trudna. E sad postoji problem ako kojim slučajem nemaš redovne cikluse odnosno ako su duži od 28 dana onda je moguće da je ovulacija bila kasnije pa samim tim i transplatacija pa i netačnost testova.Ako si baš toliko nestrpljiva i nervozna onda danas na betu i javi nam se.


poslednji ciklus je bio 15.07........sada sam trebala da dobijem 15. 08., prvi test sam uradila 18.08. a drugi 20.08.....inace ciklusi su mi duzi od 28 dana........znaju da budu i do 42 dana.....a ta "nezgoda sa deckom se dogodila" 22.07....znaci dan, dva posle menstuacije....
ne verujem ipak su ta dva testa radjena kada mi je cikklus kasnio.......ne znam!!!!!!!
 
Ako danas ne odes u labaratoriju i uradis test iz krvi ja cu te naci i UBITI!!!
6.gif

Ne kukaj vise i ne tripuj se nego trci da vadis krv i da zavrsis sa tim..
I sledeci put..znas sta treba...Nisi mala...
 
Потпуно капирам какав је то осећај када БАШ бринеш што ти касни .... али врло често и то може да направи "кочницу" за добијање менструације ... једино решење је да коначно одеш у лабораторију и разрешиш своје дилеме. Остало су ти други рекли.
 
devojcurak:
poslednji ciklus je bio 15.07........sada sam trebala da dobijem 15. 08., prvi test sam uradila 18.08. a drugi 20.08.....inace ciklusi su mi duzi od 28 dana........znaju da budu i do 42 dana.....a ta "nezgoda sa deckom se dogodila" 22.07....znaci dan, dva posle menstuacije....
ne verujem ipak su ta dva testa radjena kada mi je cikklus kasnio.......ne znam!!!!!!!


Па ако иначе зна да касни и по две недеље...чему онда фрка и 100 тестова?:roll:
 
barbed wire:
Upravo zbog ovakvih trauma koje je prosla verovatno svaka zena/devojka bar jednom, mene zivo interesuje odakle nekom hrabrosti da i dalje igra lutriju i upraznjava sex bez zastite?


nije bio seks bez zastite nego nezgoda sa istom............


ok je ljudi, hvala svima sto su ucestvovali u ovoj diskusiji, bila sam i kod ginekologa i radjen mi je pregled, sve je ok....ali smo morali ciklus da izazovemo.......hvala jos jednom svima......


a panika je protekla jer sam ranije imala neku cistu koja bas i nije bila za zezanje pa kad se sve skupi eto zeni haosa u glavi.......opet hvala svima...........
 
E pa devojčurak čestitam na ne trudnoći :) Ja sam koristila Baby rapid dok smo pokušavali nekoliko puta i kad je pokazao trudnoću u subotu uveče, odmah u pon. sam otišla i zamislite koliko je bila mala kad dr. nije mogla da vidi na uz, ali posle nekog vremena ga je snimila. Znači pouzdan u jako maloj trudnoći.
 
a poslije koliko dana,poslije rizicnog odnosa beta hcg moze dati rezultat na trudnocu? ja sam poslije 6 dana od rizicnog odnosa izvadila betu, i rezultat je negativan, a jos menstruaciju nisam dobila. vec 5 dana mi kasni. da li je moguce da sam trudna, i pored negativnog testa iz krvi?
 

Back
Top