Internet je ubio klinku

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Breaking. Benjamin

Aktivan član
Poruka
1.442
Kada sam bio mali, shto nije bilo tako davno, devojcice su bile drugacije.
Normalno su se oblachile, pod time podrazumevam da su lichile na decu.
Normalno su se i ponashale, uzimajuci u obzir losh tv program i dnevnik2, i sav taj rat i to sranje, kapetana dragana, arkana, slobu i kompaniju...

Pre neki dan pricham sa tipom u teretani, neshto neobavezno, samo naklapamo izmedju serija, on kazhe : 'covece da si video jednu ribicu, kako se obukla jbt, ako ima 15 dobro je ali sise shtrche, dupe plache da ga tuchesh... da se tako neka obukla u moje vreme (kada je on bio mali, shto je negde oko 80-tih) pa neko bi je silovao'
morao sam da se slozim.
Klinci danas vise po igraonama, iz dosade, iz trenda, zbog devojaka, nisu se mnogo promenili.
Klinceze danas... shetaju se gotovo obnazhene, izazivachki, agresivno, jebozovno.
Nadrkavaju, hrane se, igraju se...
Moc je uvek zanimljiva, ne? Pa jeste ako je ti primenjujesh.

..da li je mozda net doprineo toj agresivnijoj seksualnosti i njenom isticanju, guranju ljudima u ochi. Stava: 'hej, ja imam sise, vidi'
Devojchica sedne za komp, pochne da chata, iskoristi nick zenskog pola, illi napishe neshto shto natera da pomislish da je zensko sa druge strane, sasvim naivno, ona je ipak zenskog pola, zasto ne bi napisala nick zenskog pola?
1000 tipova je startuje, prichaju, ona otkrije da ima neku nadmoch nad njima, da ima neshto shto oni zele, neshto shto ce ih naterati na svakakve gluposti...oni joj govore stvari, ona to upija i uchi, pravi biblioteku.
Ona postaje pasivnija, sigurnija, tromija, gladnija, umornija, lazno iskusnija, ona zeli primeniti svoju moc, igrati se sa njom.
1000 tipova kasnije, ona jeste virtualna-zenka, ugrozeni primerak koji traze svi ovisnici net-a, bilo kog godishta da su.
Ona vise nije klinka.
I onda izadje na ulicu obuchena u neshto sasvim usko, i taksista udari u drvo, peshak propadne u kanalizacioni otvor, kamiondzija pregazi neku babu
Ovo ponashanje u mladih sisica, poshto nema smisla da ih zovem devojchice, nisam primetio pre eksplozije mirca u svom gradu. Otada sam svaki treci dan slushao priche o onom tamo tipu od 26 koji izlazi sa petnaestogodisnjakinjom. Sada je malo mirnije, manija je izgubila zalet.
Ali baba je ipak mrtva....
 
Odlican tekst, Breaking.

Nije kritika, vec samo mali dodatak: mozda bi bilo dobro da si se osvrnuo i na pitanje "zasto takva agresivnost 'prolazi' kod drugog pola?". Naime, ako neka izbaci grudi (video sam tako nesto u svom gradu bas pre par dana i rastuzio se uz pomisao: zar nema ovo dete nista drugo da ponudi do tih grudi?), i na to padne gomila klinaca (taksista udari u banderu) mozda je kriv taj koga te grudi uzbudjuju, pa mu je i drago kad tako sta vidi. Meni nije.
 
A sta to ''dete'' ima drugo da ponudi kada raste i obitava u okruzenju prostakluka, neukusa i haosa?! Obicno umisle da su pitaj boga sta. K'o klinac se secam kada su na spitali sta bi voleo/la da budes, klinke su govorile: ''Pevacica"! Sve je to posledica degradacije i opsteg bunila u kojem je drustvo. Deca koja jos ni sline ne znaju da obrisu zuje po diskotekama, parkovima napijajuci se i stekajuci se uz starije likove. Klinke se pale na najvece gluposti, na prostakluk i slicne stvari. Normalno je da se na neki nacin naglasavaju grudi i guza, ali svako preterano ''eksploatisanje'' istoga je mizerno.
 
Tesko da net ima veze sa tim, ja bih pre okrivila Pink. :mrgreen:

I tesko da to dete zna zasto se tako obuklo, devojcice u tim godinama nemaju toliko razvijenu svest o svojoj seksualnosti. Pre bih rekla da je u pitanju puko podrazavanje nesretnih idola, po principu "da se obucem kao one i bicu popularna".
 
Ako tip od 26 izlazi sa devojchicom od 15 onda je on pedofil i nema veze kako se klinka obukla.....problem je obrnut naglavacke-kakvo je to drushtvo u kome se normalnim smatra neko kome je dete od 15 sexualno privlachno(a da nije njen vrshnjak)?Net nije kriv za nashe drustvo,krivi smo mi....njegovi korisinici.
Ja nisam za zabrane u tom smislu.....dok su mladi,vecina ljudi luta i po pitanju ukusa i stila..vremenom sve dodje na svoje,svako vreme nosi svoj neukus i uvek ima onih,nazalost u manjini koji se nikada ne povode ko ovce za vecinom u diktiranim trendovima,zivotnim tendencijama..itd.,ma koliko godina imali.Neki su shuplji i sa 20 i sa 50 a neki i sa 15 imaju mere i ukusa.


Divlja..svidja mi se ova tvoja slika:)...nekako svezije,prirodnije delujesh na njoj:)....ne nabudzeno:lol:
 
Kada devojci izrastu grudi neko ce ih primetiti.
nije vazno da li je njena svest o seksualnosti razvijena, ona ima sve sto joj je potrebno, a njena drugarica je vec probala.
Ovo ide na ruku meni i tebi i tebi momce, male sisice, mlade jedre, slatke.
izdrzavaju ih roditelji, po ceo dan su u shkoli, nemash mnogo obaveza, njoj je dovoljno kul i to shto izlazi sa starijim tipom i ceo njen razred zna.
Ona se trenira, ona se uvezbava, ona zna da se mladost moze naplatiti.

ne pricam o njoj, ona postoji oduvek.
Pricam o virtualnoj dragani, ona nije bila takva, ona ne zna za te stvari, ona postane neka druga prilikom izloznosti net-u.
Mediji rade u jednom smeru, ona posmatra i ona uci. Net je dvosmeran, postoji interakcija, postoji sistem ucenja na sopstvenim greshkama. Net je licniji.
Net ti pokaze unutarnje stanje necijeg uma, net je govor bez govora.
Hiljadu napisanih reci od hiljadu razlicitih ljudi veliko je mesto za nauk.
Ona nije bila takva, ona je takva postala kada je chatovala sa mikom_81_23cm, koji joj je pricao kako bi joj lizao bradavice i uterivao mishka, njoj, malenoj.
Neka odbije miku, neka zakljuci da je kreten, sresce josh 98 od 100 ljudi koji ce biti klase mika na mircu koji ce joj pricati slicnu pricu.
Pre ili kasnije zakljucice da su svi muskarci kreteni i da im je stalo samo do toga da je pojebu, sto i nije tako daleko od istine.
Zgadice joj se mike, sresce nekog mega cool, mega_cool-a, on nece biti kao mike, on ce biti fin, on ce joj govoriti lepe stvari, on ce biti taj koji je opasan.
Mika je prost, jednostavan, mika hvata sisu kada sisu ugleda, cool je pokvaren, podao i ima planove.
Ona ga nece prozreti.
Njeno lazno iskustvo ce joj doci glave.
A onda ce kasnije postati ona, ona iz prethodne price koja shvata da se mladost moze naplatiti, i da ima savrseno dobrih razloga za to.
 
Ja ne znam stvarno koji procenat petnaestogodisnjaka u Srbiji visi na netu, pa cak i da ima slucajeva koje nabrajas, ne mogu da pokriju ni 5%. A veruj mi, deca idu u skolu gola, to je vec masovna pojava. Tesko da svi imaju komp ili ako ga imaju da ih zanima, pa cak i net.
 
divlja:
Ja ne znam stvarno koji procenat petnaestogodisnjaka u Srbiji visi na netu, pa cak i da ima slucajeva koje nabrajas, ne mogu da pokriju ni 5%. A veruj mi, deca idu u skolu gola, to je vec masovna pojava. Tesko da svi imaju komp ili ako ga imaju da ih zanima, pa cak i net.

Jao divljice :), ne budi naivna, ne pricam ovo zato shto budalim i nemam shta drugo raditi...
dobro, ne pricham ovo samo zbog toga ;)
 
Nije sve u netu i mirc-u. Koliko ja poznajem "onih" koje za net praktično nisu ni čule... Ima tu i tv-a, muzike, nametnutih ideala koji govore šta žensko treba da bude. Da ne pričamo o teen serijama u kojima uloge petnaestogodišnjaka imaju glumci između dvadeset i trideset godina starosti. Pa pogledajte samo reklame koje nam se svakodnevno vrte pred očima. Kad god se pojavljuje porodica, predstavljena je kao ideal jednog patrijarhalnog sistema. A tek muziče ikone... Poruka koja se šalje devojčicama je da je njihovo telo jedino što vredi i što im daje značaj... Ne možemo se ograničiti samo na uticaj neta i chat-a... Cela naša "kultura" zasniva se na pogrešnim uzorima...
 
Opet, ne pricham o tome, meni je stalo do klinke iz mog grada.
Ona je vazna.
Telo vredi, zensko telo vredi, nemoj sebe lagati.
Ne postoji lepsha stvar jednom mushkarcu od zenskog tela.
Bombardovani smo slikama, idejama, zeljama. Reklamom uticu na nashu podsvest.

Ako si dobra riba eto tvoje karte da odesh iz ove shume i ostvarish se, ne kao tvoja mama koju tvoj tata tuche i nipodashtava. Ako odigrash karte pazljivo.
 
Enfroz2891.:
Ako tip od 26 izlazi sa devojchicom od 15 onda je on pedofil i nema veze kako se klinka obukla.....problem je obrnut naglavacke-kakvo je to drushtvo u kome se normalnim smatra neko kome je dete od 15 sexualno privlachno(a da nije njen vrshnjak)?

nemojte me zasmejavati :lol: Za vas je verovatno roman Lolita vrh perverzije...:mrgreen:

Kako bwe ne treba devojčica da bude privlačna sa 15h??? :lol: A kad da bude? Da čeka punoletstvo, a pre toga ko Virgina da se umotava oko grudi? Pa normalno da se seksualnos istražuje i putem neta, ali ne zaustavlja se saobraćaj zbog toga što se četuje poceo dan :lol:

btw. net je medij, kakve veze ima sa estradom, ne znam, ne vršljam tudi....reklame takođe, ako su vam reklame krive, vi ste idioti. I basta, ne zamenjujte teze - SVAKO JE SAM ODGOVORAN ZA SVOJ STIL i svoje postupke u životu. Nije kriv ni medij ni oglasni prostor ni Vlada Srbije ni ...ni komšija ni njegova krava. Preuzmite više tu odgovornost, ili što bi se reklo narodski "progutajte tu žabu" :P
 
Vilom da vidim devojku koja je seksipilna,ali koja zna da svoju seksipilnost izrazi ono sto kazu sa stilom...Ne mora ona da pokaze svoje sise,ja ih svejedno vidim...Takvih devojaka je danas mnogo,bez ukusa,bez ikakvih normi...Ali ovim ja uopste ne napadam zenski pol,da niko to i ne pomisli,vec je to jednostavno istina,kao sto je istina da su 2 i 2 =4...Prvo sto se upitam kad vidim te devojke(15 god,grudi na izvolte...) jeste:,,Gde ti je tata?''
 
nije da nije peverzno....ali mislim :lol: Nije to toliko ni strašno? :? Možda sam ja preterala.....ne znam, ali dobro se sećam da sam sa 14 godina imala tipa koji je imao 22 :lol: I jeste bila perverzija :lol: A nije bilo neta ni u najavi :P
 
Pa ja ne znam shta je bilo u glavi tom od 22...ako je znao koliko imash godina.....ne osudjujem,al po meni ako prichamo o hm....vishe od drzanje za ruke&sladoled,to je iskorishjcavanje od strane tog tipa.....ili sam ja mnogo naivan?:lol:
 
Betty:
btw. net je medij, kakve veze ima sa estradom, ne znam, ne vršljam tudi....reklame takođe, ako su vam reklame krive, vi ste idioti. I basta, ne zamenjujte teze - SVAKO JE SAM ODGOVORAN ZA SVOJ STIL i svoje postupke u životu. Nije kriv ni medij ni oglasni prostor ni Vlada Srbije ni ...ni komšija ni njegova krava. Preuzmite više tu odgovornost, ili što bi se reklo narodski "progutajte tu žabu" :P
Slazem se, samo sto bih ovde podvukla kao presudnu odgovornost roditelja tih devojcica.
Uvek je bilo otpora od strane dece (i mi smo bili petnaestogodisnjaci :rolleyes: ), ali je roditelj odgovoran za to kako mu dete izgleda. Roditelj finansira to odevanje, roditelj vidi (ili bi trebalo da vidi) kako deca izlaze ili se vracaju i ako nemaju dovoljno autoriteta da kontrolisu situaciju onda je krivica njihova. Ima bezbroj mogucnosti da devojka od 15g. izgleda i moderno i privlacno i lepo, a da ne deluje vulgarno.

Sto se tice devojcica, njih razumem potpuno. I mi smo zelele da se dopadamo (zelimo i sada naravno :mrgreen: ). Za njih je totalna novost da privlace toliku paznju (odjednom vise nisu deca), uzivaju u tome i naravno ne kapiraju sta to sve podrazumeva. Uzori su uvek bili svakakvi, pa ipak ne izaberu svi isto.

Iskreno, zao mi je te dece...
 
slušaj, gurmanci, nisi mi nikad bila majka, a da jesi znala bi da se NA NEKU decu ne može uticati, barem ne kao roditelj :lol:
NIJE roditelj odgovoran, osim ako nije stipsa pa mu dete ide kojekakvo. :idea:

mizzo..za mene je i dalje novost da privlačim pažnju :)
 
divlja:
Ja ne znam stvarno koji procenat petnaestogodisnjaka u Srbiji visi na netu, pa cak i da ima slucajeva koje nabrajas, ne mogu da pokriju ni 5%. A veruj mi, deca idu u skolu gola, to je vec masovna pojava. Tesko da svi imaju komp ili ako ga imaju da ih zanima, pa cak i net.

Недавно прочитала: само 13% укупног становништва у Србији зна да користи интернет!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top