Razlozi usamljenosti

1976!

Iskusan
Poruka
5.110
Svedoci smo usamljenosti,te moderne bolesti čovečanstva.O njoj se pisalo mnogo,ali ipak...Pored silnih filmova,serija,romana,saveta,pritisaka,akcija i sličnog-stalno vidimo da muškarci sede sami u kafićima,devojke takođe.
Starosna struktura nema bitan uticaj na pomenutu situaciju.Pitam: zašto smo usamljeni i šta stoji na putu našoj sreći?Koje su barijere između nas?
 
1976!:
Svedoci smo usamljenosti,te moderne bolesti čovečanstva.O njoj se pisalo mnogo,ali ipak...Pored silnih filmova,serija,romana,saveta,pritisaka,akcija i sličnog-stalno vidimo da muškarci sede sami u kafićima,devojke takođe.
Starosna struktura nema bitan uticaj na pomenutu situaciju.Pitam: zašto smo usamljeni i šta stoji na putu našoj sreći?Koje su barijere između nas?
Nepoverenje.
 
Covece,meni usamljenost vrlo cesto toliko prija i odgovara da to nije normalno.
Cak mi se desava da pocnem da histerisem kada neko samnom provodi malo vise vremena,u kuci npr.
Po sistemu,hocu da se druzim samo kada meni to odgovara.
Ako neko uopste kapira sta sam hteo da kazem. hehehehe!
 
PLESsitnihDEMONA:
Covece,meni usamljenost vrlo cesto toliko prija i odgovara da to nije normalno.
Cak mi se desava da pocnem da histerisem kada neko samnom provodi malo vise vremena,u kuci npr.
Po sistemu,hocu da se druzim samo kada meni to odgovara.
Ako neko uopste kapira sta sam hteo da kazem. hehehehe!
Ja te potpuno kapiram .. i samoj mi usamljenost ponekad prija .. meni na primer prija da ostanem par dana sama kuci kao sto sam sad... jednostavno covek ima faze kada pozeli da bude sam .. a sto se druge usmljenosti tice mislim da najvise potice od nepoverenja i razocaranosti bar je u mom slucaju tako
 
PLESsitnihDEMONA:
Covece,meni usamljenost vrlo cesto toliko prija i odgovara da to nije normalno.
Cak mi se desava da pocnem da histerisem kada neko samnom provodi malo vise vremena,u kuci npr.
Po sistemu,hocu da se druzim samo kada meni to odgovara.
Ako neko uopste kapira sta sam hteo da kazem. hehehehe!

Ja te potpuno kapiram, i isto se osecam. Mada ,,histerisanje" mi deluje kao prejaka rec, ja bi stavio ,,smori me do bola".
 
Najveci problem su ti filmovi, serije i ostali saveti koji su toliko nestvarni. Ljudi su nespremni na vezu, na napor koji to iziskuje. Misle da ce sve ici lako, a na prvu teskocu se povlace. Nas problem nije usamljenost, mi mozemo da budemo usamljeni, nas problem je biti u vezi. Isuvise smo sebicni da bi bili u vezi
 
Mene su skoro svi ljudi prestali da poznaju od kad sam uveo granice ljudima. Dakle umesto da drugi budu meni pre mene ja sam prvi, ne visim vise na ofingeru, zna se sta se moze samnom sta se ne moze. Jednostavno sam postavio granice drugima. A to se vecini nije svidelo. To su bile moje radikalne promene.
 
AcaBg82:
Mene su skoro svi ljudi prestali da poznaju od kad sam uveo granice ljudima. Dakle umesto da drugi budu meni pre mene ja sam prvi, ne visim vise na ofingeru, zna se sta se moze samnom sta se ne moze. Jednostavno sam postavio granice drugima. A to se vecini nije svidelo. To su bile moje radikalne promene.

A zasto si uveo granice?
 
brick5:
A zasto si uveo granice?

Znas sta je granica. To je otprilike "Koliko mozes da me cimas?"
Dakle ranije je bilo "E mozes li da mi uradis ovo?" i ja uradim bez obzira na mene, na moje obaveze, na moje ispite. Sada prvo postavim sebe dakle imam li ja vremena i uslova, da li imam neke prece obaveze pa ako nemam i ako naravno zelim onda ucinim uslugu. Dakle nema vise vucaranja za nos i iskoriscavanja. Dakle ja i moje obaveze smo na prvom mestu. naravno nikad se ne izivljavam nego imam realne granice.
 
AcaBg82:
Znas sta je granica. To je otprilike "Koliko mozes da me cimas?"
Dakle ranije je bilo "E mozes li da mi uradis ovo?" i ja uradim bez obzira na mene, na moje obaveze, na moje ispite. Sada prvo postavim sebe dakle imam li ja vremena i uslova, da li imam neke prece obaveze pa ako nemam i ako naravno zelim onda ucinim uslugu. Dakle nema vise vucaranja za nos i iskoriscavanja. Dakle ja i moje obaveze smo na prvom mestu. naravno nikad se ne izivljavam nego imam realne granice.

mmmmmmmm
Kako si ti to suptilno rekao postavio sam granice. Hoces da kazes da te smorila okolina preteranim cimanjem i da si se ti trudio da svima udovoljis dok ti nije pukao film i oterao ih u ..... i meni se to desilo.
 
ivyboring:
Cekaj ne razumem. Mislim razumem zasto si uveo granice, ali ti mislis da su se ljudi odvojili od tebe zato sto neces da im cinis usluge?
Onda moras pod hitno da menjas drustvo, a o devojkama da ne govorimo!

Zato sto su ljudi takvi kad im pruzis prst oni oce saku kad im pruzis saku oni oce ruku figurativno receno. Kada jedom pokazes da mogu da te iskoriscavaju onda se posle tesko od toga odvikunu. U glavnom u kompletne promene sam usao vodjen strucnjakom (psihologom) i bio sam upozoren koje su posledice dakle sta gubim sta dobijam u zivotu. Dakle od pocetka sam znao u sta ulazim i sta ce da se desi.
 
AcaBg82:
Znas sta je granica. To je otprilike "Koliko mozes da me cimas?"
Dakle ranije je bilo "E mozes li da mi uradis ovo?" i ja uradim bez obzira na mene, na moje obaveze, na moje ispite. Sada prvo postavim sebe dakle imam li ja vremena i uslova, da li imam neke prece obaveze pa ako nemam i ako naravno zelim onda ucinim uslugu. Dakle nema vise vucaranja za nos i iskoriscavanja. Dakle ja i moje obaveze smo na prvom mestu. naravno nikad se ne izivljavam nego imam realne granice.
I kod mene je isto tako .. jednostavno treba da postoji neka granica ...
 
AcaBg82:
Zato sto su ljudi takvi kad im pruzis prst oni oce saku kad im pruzis saku oni oce ruku figurativno receno. Kada jedom pokazes da mogu da te iskoriscavaju onda se posle tesko od toga odvikunu. U glavnom u kompletne promene sam usao vodjen strucnjakom (psihologom) i bio sam upozoren koje su posledice dakle sta gubim sta dobijam u zivotu. Dakle od pocetka sam znao u sta ulazim i sta ce da se desi.

Aco potpuno te razumem i podrzavam u ovom slucaju.
Sa obzirom da je tema razlozi usamljenosti, ja cu da navedem konkretne razloge
moje trenutne usamljenosti
1. Smorila me bivsa zena.
2.Smorila me bivsa ljubavnica
3. Smorila me bivsa devojka
4.Smorila me sadasnja devojka pa je i ona bivsa.
I sad sedim ispred monitora, cirkam pelinkovac, i tipcem po dugmici, i do ja...... mi je.
 
A 99% njih se vise ni rodjendana ne seti.
Kada malo bolje razmislim svakog bi okrenuo telefonom i napickarao ali me boli *****.
U mojoj kuci su pravljene zurke i lumperajke o mom trosku samo takve, i uvek me bolelo dupe koliko kosta, imao sam , i mogao sam da priustim da i meni i drugima bude lepo.
Sad tek shvatam koja sam bio budala.
 
1976!:
Svedoci smo usamljenosti,te moderne bolesti čovečanstva.O njoj se pisalo mnogo,ali ipak...Pored silnih filmova,serija,romana,saveta,pritisaka,akcija i sličnog-stalno vidimo da muškarci sede sami u kafićima,devojke takođe.
Starosna struktura nema bitan uticaj na pomenutu situaciju.Pitam: zašto smo usamljeni i šta stoji na putu našoj sreći?Koje su barijere između nas?

Nemati dovoljno obaveza, pogresna percepcija sebe i sveta oko sebe, panican strah od samog sebe i ostajanja sam sa sobom i tako svasta nesto.
Ne znam kako moze neko da bude zaista usamljen, pogledaj koliko je ljudi oko tebe. To ne znaci da sa svima imas duboke bliske kontakte, ali ti ljudi su i dalje tu u tvom zivotu na ovaj ili onaj nacin. Makar sve sveo na porodicu i par prijatelja to je daleko od usamljenosti. Nekako mi je tesko da shvatim da postoji covek koji nema ni jednog jedinog prijatelja. Vise je to necije trenutno emotivno stanje, od koga ne vidis ljude oko sebe, sto ne znace da oni ne postoje. Jedino ostaje ta iskonska potreba u svima nama da pronadjemo svoju srodnu dusu, cime opet covek ne treba da bude opsednut. Moze to nekom biti i najvaznija stvar u zivotu ali i dalje nije jedina. Covek treba da ispuni svoj zivot, ruzno je koliko nekad svi mi ne vidimo tolike lepe stvari oko nas, a veoma uvredjujuce za ljude oko nas koji nas vole a mi razmazeno kukamo kako smo usamljeni.
 
AcaBg82:
Zato sto su ljudi takvi kad im pruzis prst oni oce saku kad im pruzis saku oni oce ruku figurativno receno. Kada jedom pokazes da mogu da te iskoriscavaju onda se posle tesko od toga odvikunu. U glavnom u kompletne promene sam usao vodjen strucnjakom (psihologom) i bio sam upozoren koje su posledice dakle sta gubim sta dobijam u zivotu. Dakle od pocetka sam znao u sta ulazim i sta ce da se desi.


To sto si mislio da je jedino sto imas da pruzis bilo kojoj drugoj osobi, mogucnost da te iskoriscava i sto nisi vrednovao sebe je ipak najvise tvoj problem a ne ljudi oko tebe. Svaka osoba (pa cak i neko kao sto je Aca :) sigurno ima bar nesto sto ce ljudi ceniti.
 
brick5:
Aco potpuno te razumem i podrzavam u ovom slucaju.
Sa obzirom da je tema razlozi usamljenosti, ja cu da navedem konkretne razloge
moje trenutne usamljenosti
1. Smorila me bivsa zena.
2.Smorila me bivsa ljubavnica
3. Smorila me bivsa devojka
4.Smorila me sadasnja devojka pa je i ona bivsa.
I sad sedim ispred monitora, cirkam pelinkovac, i tipcem po dugmici, i do ja...... mi je.


Ovo jako cool zvuci, sa sve pelinkovcem, kada te potpuno svi smore :)
 
1976!:
Svedoci smo usamljenosti,te moderne bolesti čovečanstva.O njoj se pisalo mnogo,ali ipak...Pored silnih filmova,serija,romana,saveta,pritisaka,akcija i sličnog-stalno vidimo da muškarci sede sami u kafićima,devojke takođe.
Starosna struktura nema bitan uticaj na pomenutu situaciju.Pitam: zašto smo usamljeni i šta stoji na putu našoj sreći?Koje su barijere između nas?


Razloga ima dosta. Najveci je zato sto tipovi nemaju kesha koliko zene ocekuju. Sve vole princa na belom konju koji se beli ko rafaelo kugla.
A taj princ zenu asocira na bezbrizan zivot s puno para i bez rada. Princ koji je resio sve njene muke.
Lenjost je gora od zalosti.
 

Back
Top