Razlozi usamljenosti

Kaa:
Grnjh...@`76 - ako tvoj nik ima imalo veze sa godinom proizvodnje - onda mi zaista pripadne muka od onog sto pises...Proziveo si pola zivota i sad kukas o usamljenosti - `ebote - ljudi u najboljim godinama koji jos uvek nisu emotivno odrasli ne izazivaju mi sazaljenje nego gadjenje...`Oces da prekines usamljenost - pa aktiviraj se `ebote - ustani od `ebenog kompa...Ako vec cenis da je gomila napolju takvih kao ti - nadji ih i pomozi im...ili su ti noge i muda atrofirali u medjuvremenu?

Nije to bas tako kako ti mislis. Ljudi obicno ne prihvataju takve likove. Socijalne grupe se formiraju mnogo ranije i manje vise ostaju iste, postoje neka pretapanja. Ali kada neko ko je sam pokusa da se ubaci u neko drustvo obicno prodje neslavno, sto je najvise izrazeno u Srbiji. Ljudi jedva docekaju nekog za zajebanciju i na kome ce da se izive.
 
Kaa:
Grnjh...@`76 - ako tvoj nik ima imalo veze sa godinom proizvodnje - onda mi zaista pripadne muka od onog sto pises...Proziveo si pola zivota i sad kukas o usamljenosti - `ebote - ljudi u najboljim godinama koji jos uvek nisu emotivno odrasli ne izazivaju mi sazaljenje nego gadjenje...`Oces da prekines usamljenost - pa aktiviraj se `ebote - ustani od `ebenog kompa...Ako vec cenis da je gomila napolju takvih kao ti - nadji ih i pomozi im...ili su ti noge i muda atrofirali u medjuvremenu?
Neću se svađati sa tobom.Ako te ovo zamara-imaš obilje tema okolo.Zašto li tebe ovo toliko iritira?Možda je Frojd u pravu kada kaže da naj žešće osuđujemo one tuđe mane koje kod sebe prepoznajemo?Šta ti "Opaka Faco" tražiš ispred kompa-i to subotom i nedeljom,u večernjim satima?Zar nisi u provodu.....?Beh....
 
Pa poznato je da ljudi tog godišta imaju obaveze.
Kad završe obaveze onda imaju nešto drugo.
I tako se nekad napravi vreme i za druženje.
Medjutim , to su ili umrtvljene dogovorene seanse ispijanja i ogovaranja, ili retki breakout sa takodje nekim usamljenim ili ne muškarcem.

Mene često telefonom zovu takvi ljudi i pitaju kad ćemo u provod ili kad ćemo opet u provod.
I šta im reći.
Kad ih pozoveš na neku žurku koja je to veče oni kažu treba im 1 dan ranije reći da bi usaglasili obaveze.
Posle par poziva koji se uvek isto završavaju, umoran, zauzet, odsutan, treba unapred 1-3 dana naglasiti , shvatiš da im ne možeš pomoći.

Druga grupa su pak oni koji se nakaleme dok ne nadju "rupu".
Tj dodješ im kao provodadžija.To nije strašno , ako ih provališ na početku , inače ako počne druženje onda stvarni cilj - kad se ostvari, to pokvari utisak....

Treća grupa su gospoda.To su oni , koji su sa manje para nego što su navikli u svom detinjstvu, ili nekom periodu, pa zbog toga izbegavaju da izlaze. Kad izadju , onda insistiraju na punom novčanom utisku, tj punoj proceduri. Ja i kad nemam , opet se zabavljam i izlazim...Nikad se ne zna šta i gde može nešto lepo i zanimljivo da se desi , i ne treba ti lova za ulaz na sva zanimljiva mesta (u Beogradu, a još pogotovu u unutrašnjosti) samo ti treba nos i dobar pristup. Tako da onda ovakvima ja ne mogu da pariram, bilo je nekad da sam mogao , ali nije svaki dan isti.

Nema toga mnogo jer se sa tim ne da lako izboriti, ali ima izolovanja starijih osoba (27-35, kao i 35-45, a posebno preko 45).
Izolovanje je efektno , jednoglasno , razumljivo, prećutno,uniseks.

-snobizam mnogo čini da se ljudi osame..."pa bože" zar sad u ovim godinama da to činim, ili sad kad radim da to činim...vežite sebe , pa će vas i drugi vezati....

-seda kosa u tragovima takodje progovori umesto vas i pretvori vas u perverznjaka, ili zaludjenjaka
(znam te ljude, prosede za 2 meseca, prosto ne verujem kad ih vidim da su to stvarno oni)

-žena preko 33 je već otpisana za radjanje , na ovim našim prostorima.Kakvi su doktori , to je i najpametnije.
-muškarac preko 39 je otpisan za pravljenje beba, jer mu treba uz normalnu razliku neka preko 33 , što povlači no baby,baby.

-forum i internet čuda čine.
sticajem okolnosti znam dosta devojaka koji su chat, forum i icq korisnici i to redovni.
I interesantno mi je da sam za sve njih ružan.To opravdano ukazuje i za vas.
A opet u kafićima, klubovima, šetalištima, splavovima, na ulici , mnoge mnogo bolje i lepše(po standardnim kriterijumima i devojke normalnijih stavova smatraju da sam nekima lep, nekima prelep, nekima običan , ali stasit i prijatan.
Tako ispada da fizički (one iz RL su gledale i videle samo fizički deo i eventualno veštinu komunikacije) bez duhovnog , mnogo blaže ocenjuju one kojima je u startu to vrlo važno, dok one kojima je to nevažno (ali su kao oduševljene drugim kvalitetima) zamišljaju Hemfrija Bogarta Apolona ili ko zna koga ...Ovo sam ispričao da bi bilo jasnije zašto je bitno ne ispustiti nit komunikacije i druženja sa RL i u RL. To ne znači biti svakodnevno sa ljudima, to znači postojati privatno za te ljude u svakom trenutku. I ovo još nije prijateljstvo , ali je poznanstvo koje vodi nečem što razbija usamljenost.
 
1976!:
Neću se svađati sa tobom.Ako te ovo zamara-imaš obilje tema okolo.Zašto li tebe ovo toliko iritira?Možda je Frojd u pravu kada kaže da naj žešće osuđujemo one tuđe mane koje kod sebe prepoznajemo?Šta ti "Opaka Faco" tražiš ispred kompa-i to subotom i nedeljom,u večernjim satima?Zar nisi u provodu.....?Beh....
...Beh...ja ne kukam da sam usamljen - :| :idea: ... & ne trazim "humane" preko foruma - a u pravu si - zesce me iritiras - koga boli tuki za tvoju depresiju - i drugi je imaju pa izadju na kraj sa njom...ali ne,ti si kao pravo "musko" odlucio da slinis ovde...
 
ne osecam se usamljeno ma ni trunku, ali mislim da bi razlog zasto se neko oseca usamljeno je to sto nije pronasao ljude sa slicnim afinitetima i interesima kao sto on/ona imaju. naprimer, ako neko voli sport, vrlo je realno da ce na stadionu/teretani/kladionici (na kraju krajeva) sresti nekoga sa kime ce moci da zapocne razgovor. i tamo gde izlazis, kada postanes "regular" videces da nema ni u od usamljenosti vise ;)
 
Ja jesam usamljen ali ko shto reche Patak ne zanima me zahto,mozda i znam ali me ne zanima....a i shta se ovog postavljacha teme tiche moja usamljenost?
Shta,kao svet bi bio pun cvetica i leptirica samo da nismo usamljeni?
Bolje usamljen nego u loshem drushtvu.
 
tako je, to i ja kazem, misim ovo zadnje... tako sam ja bila u losem drustvu i drogirala se i onda prestala ali morala sve kontakte da prekinem i onde se zdruzila sa ljudima sa faksa-strebosima koji su daleko zanimljiviji iako mi ne veruju drugi ljudi da je to moguce i tako... frozen druzi se sa mnom!
 
pa ja te ljude zovem streberima... ima debila naravno, kao i svuda, ali je vecina stvarno ok... a imam koleginicu, upisala faks sa 45, odrasto joj sin, razvela se i bila je usamljena i zavrsila pre svih nas, ****** mu kevu... a da je vidish, izgleda ko da ima 30, stopila se sa nama, eto, ljudi se snadju...
 

Back
Top