Borilacke vestine...

Ubedljivo najvaznije kod ovog izbora jeste sta hoces da postignes time. Prvo formulisi u svojoj glavi jasan cilj koji hoces da postignes (a samo tada mozda i mozemo da ti damo neki bolji savet preko foruma), i zatim poseti vise klubova. Tako ces najbolje odluciti sta ces trenirati.
 
Iz ovoga sto si ti rekao, suzio si izbor na sledece vestine : kick-box, teakwondo, karate. Sad, kazes da ne volis skokove, jer nisi okretan, a sa druge strane hoces da radis dosta nogama! Pa, ja ne znam nikoga ko nije relativno okretan (za svoju tezinu) a da zna dobro da udara nogama. Takvog stvarno ne znam. Sve se to nauci, tako da nemoj otpisivati sebe prerano. Prednost kick boxa nad ostalim vestinama je u fizickoj pripremi, tekwondoa sto se radi mnogo vise nogama nego rukama, a karatea sto te, ako imas iole ozbiljnog trenera, nauci osnovnim principima motorike, tj insistira se na tehnici najvise (rotacija kukova, kontrakcija, stabilnost na jedno nozi, stavovi bla bla), ali najmanje na fizickoj pripremi. Evo, ovako preko neta ovoliko sam mogao da te posavetujem. Sad obidji sale ovih vestina pa sam odluci, a ja se nadam da sam ti barem ovim nesto pomogao.

P.S. Bacakanje imas u dzudou, sambou, aikidu malo manje, pomalo u rvanju i jiu jitsi.
 
Kick box mi je isuvise peglacki...ne bi da zvuci cudno...ali ne bi bas nesto toliko nasilno...malo vezbe tela ali i uma...ne verujem da je kick-box bas prava stvar za to. Tekvodno mi deluje dosta interesantno...a sta mislis o UECHI-u, to je jedna vrsta karatea?
pozdrav
hvala jos jednom na opsirnom odgovoru
 
Nemoj samo da od vezbanja borilacke vestine predjes samo na vezbanje uma na internet forumu :)

Ja sam karate trenirao toliko godina, pa recimo da je 9, ali sa pauzama je bilo vise. To je doduse, bio onaj najpopularniji stil shoto kan. Ajde ti lepo poseti vise karate sala i barem jednu tekvondo salu, pa sam odluci. O tom stilu karatea nemam pojma, a pravo da ti kazem, sa interneta necu ni da citam, jer tome ne verujem. Nista ne moze da zameni pravo iskustvo. Recimo, stil moze da bude dobar, a trener los itd. Sve to treba da ima veze. Nego, od ponedeljka kreni po salama, proceni gde bi se najbolje snasao, pogledaj kako se trener ophodi prema ucenicima (ovo uopste nije nebitno, mozda je cak i bitnije od same vestine buduci da sve vestine postuju jedne te iste zakone biomehanike), koliko ti izgleda da on zna, da ume da objasni itd. Znaci, iduce nedelje poderi malo patike iduci od sale do sale, pa resi sam. Ako ti se ne svidi ono sto si izabrao, uvek mozes da promenis, tek si na pocetku, niko te katancima nece vezati samo za jednu vestinu. Dosta se filozofiralo :)
 
Nema veze da li si ti okretan ili nisi, sta god da je u pitanju.Sve ces to vremenom steci a najbitnije ti je da ti se to sto pocnes svidi.Evo na primer ja treniram Rvanje,pre nego sto sam video kako to izgleda nije mi padalo napamet,ali posle 2-3 nedelje nisam ni pomisljao da prestanem da ga treniram.Tako i ti obidji vise sala pa i one za koje mislis da nisu dobre, pa ces tek onda moci da odlucis sta ti najvise odgovara.
 
Evo sta mi pada napamet...znaci ne bih voleo neko bacankanje..to bi trebalo da je aikido,zar ne,da nema nekih skokova,posto nisam bas okretan? Zatim...da se dosta koriste noge...da se dosta radi na fizickoj spremi...(trcanje,trbusnjaci,sklekovi)..da mogu sam to da vezbam...recimo to bi bilo to...
A sta mislite o... jedan moj drug to trenira...
http://www.uechikarate-oka.com/

pazi druze...da volis bacanje,onda bi ti bilo lako.Borilacka vestina za koju treba najveca sprema je Rvanje,i jako je korisno.Ali posto ti to neces onda je vec teze.Sa takvim uslovima najbolje bi bilo da treniras Kick-box.U Taekwondo-u ima vrlo malo udaranja sa rukama,u karateu vrlo malo sa nogama,a u kick-boxu su zastupljena oba.A to sto si rekao za okretnost,to nije tacno.znam iz licnog primera.Sve se moze poboljsati pa i okretnost.
 

Back
Top