Bolovanje posle porodiljskog pomoc

Procedura je sledeca: Vas pedijatar morao bi da zna da Vam 5to do detalja objasni, uglavnom on Vas salje u nekakvu instituciju u Tirshovoj ulici (kao na primer gradski zavod za....ili vec kako se to zove), odatle komisija salje Vasu dokumentaciju (pedijatar ce Vam reci sta treba da podnesete, kolko se secam fotokopiju knjizice zdravstvene deteta, kao i svu propratnu medicinsku dokumentaciju o lecenju deteta od lekara specijaliste koji dete vodi sa predlogom da je potrebno majci produziti bolovanje zbog potrebne nege i brige o detetu), zatim se sva ta dokumentacija salje nadleznom domu zdravlja a to je dom zdravlja opstine na kojoj Vam je firma u kojoj radite (ako radite u Zemunu onda DZ Zemun, na primer), u tom DZ postoji komisija koja ima 4 clana i ukoliko postoje indikacije za produzenje bolovanja, mozete dobiti od mesec do 6 meseci ili godinu dana, zavisi od tezine problema koje dete ima. Pozdrav
 
E ja to upravo jurim...Minimun sto prolazi je hipotonija i hipertonija, dakle kod fizijatra po izvestaj. Ali tesko ce i to proci na komisiji, ako dete dodeje i hoda ili puzi. Ovaj moj je lenstina, pa mozda i upali:mrgreen:
inace, ima dobrih i losih komisija. Najgore su Stari grad , Savski venac i Novi Beograd.
Papiri se predaju oko dve nedelje pre istke bolovanja, pa te posle par dana zovu na komisiju i prduzavaju prvi put od 2-3 meseca. MNOGO je poostreno sve to. Znam iz iskustva drugarica....Masovno odbijaju, pa kome upali...Prolaze i papiri od neurologa.
 
Zer nisi vec pisala da ste ga nesto vodili kod fizijatra?
Ponesi i papire da ste bili u bolnici za urinarnu, ja sam imala papire iz bolnice za sasvim desetu stvar pa su i to pogledali. Mojoj drugarici su pre nekih mesec dana dali 6 meseci sto me je nacisto slogiralo, doduse ne znam na kojoj opstini, nismo se posle cule.
Moje iskustvo je da prvi put daju svima, vec sam pisala to ovde na temi za Maslachak. I ona je na istoj opstini kao i ja i prvi put je dobila bez problema.
 
Nekad bilo da daju svima...Sad masovno odbijaju. Pre neki dan bila jedna mama na Zvezdari. Osam pre nje odbili, a nju pustili eto tako, a dete hoda...bila poslednja, pa kao ajde da nekog puste! Moja drugarica je jedva dobila dva meseca, a mesecima isli na vezbe, a drugu su odbili za isto.
Svi mi kazu da urinarne ne konstatuju. A on imao s 3 meseca, a posle sve u redu. Bio je donedavno na profilaxi. Jedino da zamolim njegovog nefrologa da mi da predlog, pa cisto da prilozim:think:
Isli smo pre neki dan u Sokobanjsku gde nije lepo ispisala, a jutros u Tirsovu. Iz Tirsove cu da predam izvestaj.
 
Poshto mi je ideja da produzzim porodiljsko propala, skroz na skroz (od sutra vishe nisam na bolovanju nego na godishnjem), sad me interesuje sledece: ako uzmam bolovanje od ginekologa, pa onda od pedijatra, pa onda od lekara opshte prakse, pa ako josh neko mozze da da - jel mozze to sve da se spaja, da se ne vracam na posao ni na dan/dva, a da ne idem na komisiju, poshto ce to biti malo na mene, malo na dete, pa opet na mene, a sve razlichiti razlozi shta nam fali? I koji josh dr ima pravo da pishe bolovanje?
 
I ja se to raspitujem, Lazy...
Znam da pedijatar moze samo 15 dana, pa ide neka mala komisija,a tako je valjda i kod opsteg, pa sve zavisi da li su oni u tim komisijama...I ja bih volela da mi neko to razjasni...
Meni pedijatar rekla da moze 15 dana. A ginekolog moze mesec, kazu...
 
Ja sam to koristila, ali sam prekidala sa po dve nedelje godisnjeg.
Angi mi smo u istom DZ, od pedijatra sam dobila 2 nedelje, onda sam isla na komisiju koja je u Medicini rada, to su lekari koji su odande, tj. nemaju veze sa nasim DZ, i od njih dobila jos 2 nedelje (tj. napisali da sam u nadleznosti pedijatra iz dz pa sam morala da se vratim tamo ali je onda zena na osnovu tog njihovog mogla da da jos 2 nedelje, inace sama ne moze). Onda sam bila 2 nedelje na odmoru od prosle godine, pa od lekara opste prakse, opet u nasem DZ sam dobila mesec dana bez ikakve komisije. Ginekologa nisam probala jer imam neke svoje slobodne dane koje sada trosim i uskoro cu poceti da radim.
 
Poshto mi je ideja da produzzim porodiljsko propala, skroz na skroz (od sutra vishe nisam na bolovanju nego na godishnjem), sad me interesuje sledece: ako uzmam bolovanje od ginekologa, pa onda od pedijatra, pa onda od lekara opshte prakse, pa ako josh neko mozze da da - jel mozze to sve da se spaja, da se ne vracam na posao ni na dan/dva, a da ne idem na komisiju, poshto ce to biti malo na mene, malo na dete, pa opet na mene, a sve razlichiti razlozi shta nam fali? I koji josh dr ima pravo da pishe bolovanje?

Imas opcije pedijatar, ginekolog, lekar opste prakse, a ja sam pravila prekide izmedju po dve nedelje.
 
ja se nadam da ce meni produziti bolovanje..doduse imam jos vremena krajem maja istice porodiljsko,posle idem na odmor od nekih 22 radna danaod prosle godine pa onda sam mislila da idem na komisiju dete treba na operaciju testisa d ide a imamo i iz sokobanjske od 2 meseca da idemo na vezbice ...sta mislite koliko bi mogli da mi daju na sve to produzetak?e onda imam odmor od ove godine pa cu onda lepo bolovanje kod moje opste prakse a posle cu videti da odem kod ginekologa naravno moracu na komisiju da idem treba da skidam nesto laserski pa videcemo ja se nadam da necu raditi bar do decembra...sta vi mislite?
 

Back
Top