NASA izgubila snimke setnje po Mesecu????

Ne verujem i to je subjektivno. Ne treba mi dokaz za to, posto ni sam snimak nije narociti dokaz. Smatram da je "setnja po Mesecu" vrhunac hladnoratovske histerije.

Niti podrzavam teorije zavere niti verujem u to, ali za laziranje te setnjice svakako postoji motiv.

Mislim da su se covek ipak spustio na mesec, samo se to dogodilo nekoliko godina kasnije.
 
Obersturmfuehrer:
doba hladnog rata, takodje moze biti motiv za pobedu u toj trci.

Naravno, ali uzmi u obzir taj vrli trenutak kada su se oni "spustili" na Mesec. Rusi su tada vodili u svemirskim istrazivanjima, pa poslali su i prvog coveka u svemir. Ameri su pre toga imali niz neuspenih lansiranja i zaostajali su za SSSR-om.

Uostalom, to je bilo i vreme krize na Kubi. U sustini, Ameri su uvek znali da laziraju stvari pa zaista ne vidim zasto bi bili posteni u to vreme. Po mom skromnom misljenju, covek tada nije hodao po Mesecu vec je to ucinjeno nekoliko godina kasnije.

E sada, teorije zavere su teorije zavere... Gledao sam i onaj film koji opovrgava tvrdnju da su ljudi tada bili na Mesec. Mislim, ima tu par zanimljivih argumenata ali ima i krajnjih gluposti.
 
Ja mislim da su Ameri ipak bili na Mesecu. Prvo, zato sto je bilo nekoliko misija, mislim od Apola 11 preko neuspelog Apola 13 pa Apola 14... (nisam siguran u ove brojeve), ali drugi argument koji me navodi na tvrdnju da su bili na Mesecu je taj sto bi Rusi to demantovali da je sve lazirano, jer verovatno i danas budno prate jedni druge (ovo "verovatno" se odnosi na kosmicke programe).
 
Da su bili na Mesecu ne bi smelo da bude nikakve sumnje. Takav poduhvat je gotovo nemoguće inscenirati, pogotovu što je sve unapred bilo bombasto najavljeno tako da su i kamere i "oči" i uši celoga sveta bili uključeni. Ja sam gledao TV prenos. Sećam se da sam tada bio na letovanju u Sumartinu na Braču a da sam prenos, sa mnogim turistima gledao u subotičkom odmaralištu. Jun 1968.(nadam se da se ne varam oko datuma)
 
Ja se secam i velicanstvenog doceka Amstronga, Oldrina i ?(zaboravio sam mu ime) na ulicama Beograda kada su razdragano prosli u otvorenom automobilu kroz gust spalir naroda koji je klicao. (Nemoj da je neko ovo shvatio kao moj dokaz da su i bili na Mesecu iako sam ja ubedjen da su bili).
 
Pozdrav svima,
sto se mene tice, nisam siguran ni za jedno ni da su bili ni da nisu. Samo mi je palo na pamet cinjenica da je Rusija bila dovoljno razvijena tehnoloski i mogla je da prati sletanje na mesec sa zemlje, mogla je da prati samo lansiranje i putanju letelice izvan atmosfere i kretanju do meseca i nazad. Ono sto me interesuje je to zasto onda Rusija se jos tada nije javila o tom laziranju i o svemu tome? Zasto bi precutala tako nesto a mogla je da bude u toku svega toga i sa tehnoloske strane mislim da nije bilo nacina da se rusi prevare. Dakle zasto bi Rusi precutali njihovo laziranje?
 
v.v.ilic:
Za rasudjivanje treba imati argumente i obrazložiti razloge. Nije mi jasan u ovome sex. A ni video trake, jer ne znam odakle bi se hvatala scenografija.

Na vrlo perfidan nacin druge sagovornike nazivas nerazumnim! Mislim da su Cesi malo finiji narod pa ne znam od koga si to naucio!

Ja sam rekao da ne verujem da su se oni tamo tada zaista i spustili. To je moje subjektivno misljenje. Mislim da je snimak jedno obicno sranjce. Ceo svemirski program tog doba je bio nista drugo do hladnoratovska histerija!

Pretpostavljam da ce slicno biti i sa Marsom, cim pocnu da se utrkuju sa Kinom.
 

Back
Top