Pomoc za Linux

Postoji par UNIX komandi koje formatiraju disk iz LINUX-a.Mozes da koristis i LINUX-ov fdisk, madjutim, ako ne zelis da i dalje radis pod LINUX-om, zaboravi sve ovo, instaliraj Partition Magic (8) pod Windows-om i resi se particija iz Linux-a ili ih jednostavno konvertuj.Videces, lak je za rukovanje.
Pozdrav!
 
Pa nisam siguran da bi Partition magic umeo da procita sve moguce fajl sisteme na kojima linux radi, znam da ranije verzije su brljavile kada je u pitanju bio ext3. U svakom slucaju ono sto ja savetujem je da sa fdisk-om iz linuxa obrise svoje linux particije. i onda taj prazan prostor nekako preko partition magica ili ukoliko si bio stavljao mandrake tamo isto ima nesto sto po izgledu i funkcionalnosti radi isto sto i PM.

Sve u svemu ako mene pitas ja bi mu dao jos jednu sansu. Evo ja recimo ne mogu da se vratim na windows vise jer mi fali funkcionalnost kakvu ovde mogu da imam, pa se ja radije drzim unixolikih OS-ova i GNU alata :)
 
Partition Magic cita (i upravlja) sa gotovo svim particijama i fajl sistemima koji postoje na ovom svetu... Medjutim, to kosta, i to ne malo... Za tako banalne operacije, fdisk je zakon... Zasto bacati bespotrebno novac...
 
Ljudin ima jedan problem a to je ovako Linux mi nije prepoznao Graficku krtu a nema drivera za nju na netu(ipak je ja imam 3 godine) pa nece da mi digne linux do kraja,a jos malo pa kupujem nove delove za komp pa ce valjda upaliti da instaliram ponovo i jel se Linux instalira pod root-om tj jel to ovaj znak / ili \
 

Back
Top