VATERPOLO EP u Beogradu!!!

vlada_susa

Primećen član
Poruka
737
Mislim da su vaterpolisti sportisti koji su nas ubedljivo najvise zaduzili, stoga ispostujmo ih bar ovako na forumu za sve sto su uradili pre svega za SRPSKI NAROD....

Mi smo u vaterpolu kao Brazil u fudbalu, jer sem njih niko u nijednom sportu nema toliko vrhunskih igraca: Ikodinovic, Vujasinovic, Sefik, Sapic, Trbojevic, Udovicic i naravno dva najtalentovanija igraca na svetu Filipovica i Prlainovica...

Uskoro, 1.septembra pocinje EP u Beogradu gde ce verujem uz veliku podrsku Srba stici do 3 uzastopne titule prvaka Evrope, i potvrditi da su ubedljivo najdominantnija sportska selekcija na svetu!!!
 
Istina je da je "SCG" najveci favorit za titulu,pogotovo sto se igra u BG,ali ne treba zaboraviti i Madjare. Hrvati su potpuno pali i ne mogu uraditi nista znacajnije. Italijani imaju mocan tim ali su standardno los kolektiv. Spanci su nezgodni ali se dobro poznajemo sa njima tako da iznenadjenja nema.

Zelim Srbiji sve najbolje,barem dok ne dodju dueli sa CG ;)
 
Dobro ono 16-6 slozices se nije realno. Licno mi je Vlado Gojkovic rekao da su se oni predali od 10tog minuta ,jednostavno su stali. Upravo je tu i Prlainovic da svoj prvi gol za rep.

Za primjetiti je da je sada Srbija vecifavorit za osvajanje EP. nego sto je bila SCG na svetskom prvenstvu u Montrealu. Neko bi rekao da je Srbija napredovala,ali mislim da je u stvari opsti pad popularnosti vaterpola u svetu uzrok takvog stanja :cry: Lose je da takav sport,mozda i jednini pravi "muski sport" uz rukomet pomalo tone.
 
Smenu genereacija je samo Hrvatska napravila. Moze se i na taj nacin posmatrati,ali to ceka i Srbiju i to vrlo brzo,tako da ce rep. da cini sadasnja ekipa Partizana. Ne kazem ima talenata ali to je daleko od onih koji su nastajali pocetko 90tih i koje jos uvjek imamo;
Vujasa Savica Sapica Cirica Ikodinovica Sefika Trbojevica Jelenica. Realno samo dva igraca imaju potencijal ovih nabrojanih to su Prla" i Filip.


Jedva cekam 2008 od tada nastupaju mecevi S-CG
Mislim da ce to biti pravi uzitak,dve iste skole.
 
Da budem iskren,jedino zbog vaterpola mi je zao shto smo se razdvojili...tek shto smo dobili jednog Zlokovica koji je mozda trenutno i najbolji centar sveta a onda razlaz..ali shta je tu je....
Odvajanjem CG Hrvati su i definitivno ispushili na duze staze shto se medalje tiiche,jer nastaje josh jedna jacha reprezentacija.....ali to je njihov problem.
Mi i samostalni bar na ovom takmichenju smo prvi favoriti i van toga shto smo domacini.....jednostavno imamo najveci kvalitet,od Crnogoraca fale samo 3 igraca da smo eventualno i ovaj poslednji put bili zajedno:Zlokovic,Jokic i Janovic......Radic je drugi golman i mozda bi i onako bila data prednost mladjem Pjetlovicu kao zameni za Shefika a isto vazi i za Gojkovica u odnosu na Filipovica,Prlainovica.
CG ce imati respektabilnu ekipu u bducnosti:Zlokovic,Gojkovic,Janovic,Jokic,Radic,Ivovic.....josh ako se npr.vrati i Uskokovic(ne znam da li je zavrshio karijeru)..on je neshto prichao da jedva ceka da se stvori CG reprezentacija.....mislim da smo mi ipak jachi jer imamo shiru bazu ali videcemo.....
Cak i da ne osvojimo ovo prvenstvo ne treba im zameriti posle ovoliko medalja zadnjih godina.
 
Pazi jednu vrlo zanimljivu stvar: U mladjim kategorijama (scg) je unistavala sve protivnike,jedino je Hrvatska Madjarska i po malo Italija mogla da parira,mada i tu smo ih sili po 5,6razike. Sta se sad desava: Juniorska reprezentacija Srbije je sada pre par sedmica osvojila EP,ali ne vise tako glatko kao sto je to bio slucaj sa SCG (ne kazem da se bez CG igraca ne moze,ali je svakako teze) Primer madjari nemaju talente kao mi u S i CG ali imaju daleko jacu ligu koja pomaze tim igracima da brze sazrevaju,i ponovo ce Madjari biti sila kao sto je to slucaj sad. Sad imamo vrlo slabu ligu,i pitanje kako ce igraci da sazrevaju ako nema protiv koga da igraju.

Nije isto kad u ligi imas Primorca Jadrana i Partizana ili samo Partizana. :!:
Ja bih zaista volio da Srbija i Crna Gora resavaju pitanje osvajaca zlatnih medalja u buducnosti,ali nikada ne bih volio da se pravi rivalitet i mrznja kao sto je to bilo izmedju SCG i Hrvatske. :(
Nadam se da nece!
 
winston:
Pazi jednu vrlo zanimljivu stvar: U mladjim kategorijama (scg) je unistavala sve protivnike,jedino je Hrvatska Madjarska i po malo Italija mogla da parira,mada i tu smo ih sili po 5,6razike. Sta se sad desava: Juniorska reprezentacija Srbije je sada pre par sedmica osvojila EP,ali ne vise tako glatko kao sto je to bio slucaj sa SCG (ne kazem da se bez CG igraca ne moze,ali je svakako teze) Primer madjari nemaju talente kao mi u S i CG ali imaju daleko jacu ligu koja pomaze tim igracima da brze sazrevaju,i ponovo ce Madjari biti sila kao sto je to slucaj sad. Sad imamo vrlo slabu ligu,i pitanje kako ce igraci da sazrevaju ako nema protiv koga da igraju.

Nije isto kad u ligi imas Primorca Jadrana i Partizana ili samo Partizana. :!:
Ja bih zaista volio da Srbija i Crna Gora resavaju pitanje osvajaca zlatnih medalja u buducnosti,ali nikada ne bih volio da se pravi rivalitet i mrznja kao sto je to bilo izmedju SCG i Hrvatske. :(
Nadam se da nece!


Stoji to sta kazes... Mada ja se vise cujem glasine da ce se stvoriti zajednicka liga Srbije i Crne Gore. Koliko je to tacno ne znam, jer sada kada sam u Kalifornije dosta(nazalost) slabije pratim domaca desavanja.
Cak cujem da je moguca zajednicka liga i sa Hrvatskom, sto bi smatram bio fenomenalan potez...
Iskreno 'ebe mi se za svu politiku i iskonstruisanu mrznju dokle god to pomaze nasem vaterpolu.
 
Srbija i Mađarska po običaju glavni favoriti, Hrvatska sa ovako mladom ekipom teško će proći i grupu, a polufinale će biti veliki uspjeh. Nadam se da će sve proći korektno i sportski.
Mislim da će nakon vašeg odvajanja Srbija zadržati mjesto u vrhu, ali Crna Gora teško. Doduše, vaterpolo im je jedina šansa...
 
Car Zg:
Srbija i Mađarska po običaju glavni favoriti, Hrvatska sa ovako mladom ekipom teško će proći i grupu, a polufinale će biti veliki uspjeh. Nadam se da će sve proći korektno i sportski.
Mislim da će nakon vašeg odvajanja Srbija zadržati mjesto u vrhu, ali Crna Gora teško. Doduše, vaterpolo im je jedina šansa...
Mmogi nisu upoznati sa Vaterpolo"realnoscu" u CG.
Ima u CG mnogo vise vaterpolo kvaliteta nego sto se misli.
C.Gori je to jedini sport,ali ima veliki potencijal.
 

Back
Top