DA LI NEKO IMA DOBAR RECEPT ZA LAZANJE?

sjenka:
ja ti dadoh na pp. a ti ne rece da li si probala i da li ti je uspjelo...
javi, ne budi.... hahaha


Ej,Sjenka,pa nije mi nista stiglo od tebe na pp sem ponude...ozbiljno...pa sigurno bih pokusala na tvoj nacin,ja obozavam domace umotvorine.... ;)
Baka me je ucila da kuvam,jos kao klinku,a znas kako je sa bakama...prstohvat ovoga,malo onoga,pod rukom brasna.... :lol: Posalji mi ponovo,ako te ne mrzi!
I hvala puno!
 
Dakle recepti o kojima sam ja pričao mogu da se nađu na pakovanjima. Vino (i jedno i drugo) ide u bolonjeze sos, može da se doda i sjeckani peršun i sl. ja ga probavam i dodajem sastojke koje imam dok mi se ne dopadne. Ove lazanje što se ne kuvaju jesu lakše za rad, ali sigurno imaju neke aditive, sigurno bi bili najbolje napraviti svježe tijesto, ali bez one mašinice za rezance mislim da bi bila gnjavaža, i za bešamel (ja ne stavljam muškatni oraščić jer ga ne volim) i za podmazivanje treba koristiti maslac, ja stavim lazanje, pa bešamel, pa lazanje, pa bolonjeze, i zadnji red prelijem bešamelom da ne bude pretvrdo sa gornje strane, pa onda nabacim sir (nije loša varijanta ubacicti 2-3 vrste sira kao na picu znači parmezan i sl.) Ja nikako ne stavljam kečap već osim sos paradajza eventualno svježi paradajz ili pelate itd, u bešamel biber i tako može se eksperimentisati pogotovo što bešamel ublaži dosta, pa ja malo jače začinim crveni fil.
 
Možeš probati i ovo, super je:
Lazanje na moj nacin.
za sos:
2 srednje glavice luka
500 g mesa
200 ml paradajz soka
malo bosiljka, majcine dusice, majorana, kocka za supu...
za besamel:
200-300 g gaude ili ementalera
0.5 l mleka i toliko vode
malo brasna
1 pavlaka
malo maslaca
malo muskatnog(?valjda se tako kaze)orascica
500 g testa za lazanje ili 500 g makarona.
Izdinsta se luk, pa kad se skoro raspadne, doda se meso. Dinsta se dugo, dugo i kad dobije lepu boju, tj. kad voda iz mesa ispari, doda se paradajz. Dodati polako zacinsko bilje i kocku za supu. Dinstati jos malo, da iz paradajza ispari voda i da se sos lepo zgusne.
Besamel ide ovako. Isprzis jednu varjacu brasna na malo maslaca i u to polako dodajes mleko i vodu, ali da se ne zgrudva. Ubacis pavlaku i kackavalj(sitno izrendan) i na kraju orascic. Kad provri gotov je.
Makarone ili testo obaris u slanoj vodi.
Umesto testa za lazanje cesto koristim makarone. Vatrostalnu posudu namazes sa malo ulja. Redjas red testa ili makarona, red mesa, pa prelijes besamelom i tako dak ne potrosis sve. Za kraj ostaje testo i prelije se sa ostatkom besamela i pospe sa malo kackavalja. Zapece se u rerni i jede najbolje toplo.
Prijatno
Ovo je Sanjicin recept, potraži malo po starim temama. Btw kao što kaže ona možete probati i varijacije sa drugim tjesteninama, šunkaricom, gljivama, povrćem itd......
 
Ako si od onih domaćica, kao ja, koja ne voli baš da se previše muva po kuhinji onda ce ti ovaj recept biti idealan, jer se sprema za 15-ak minuta.
1. prodinstaš glavicu luka i dodaš 1/2 kg mleveno juneće, dinstaš samo dok ne prestane da bude crveno. Skloniš sa ringle.
2. Kupiš ''aleva''sos za špagete i pripremiš ga onako kako piše na kesici
3. Sastaviš ovo što si do sada spremila
4. Napravi bešamel sos (1dl ulja, 4 kašike brašna se proprži..doda se oko 800gr mleka i meša dok ne zgusne kao puding..malo redje)
5. Kupiš gotove kore koje ne treba kuvati predhodno a zovu se : kore za lazanje po originalnoj italijanskoj recepturi, mogu da se kupe u c-marketu, pekabeti i sl. i obično stoje u frižideru gde je mleko ili suhomesnato.

To ti je sve! Sad samo redjaš kore-bešamel-fil....na kraju kore-bešamel-narendan kačkavalj i origano

Prekri pleh sa folijom i peci jedno 20-ak minuta...onda skini foliju i peci još jedno 10-ak minuta...izvadi...i uživaj...super je :smile:
 

Back
Top