kako se ugojiti

M

mrsavica

Gost
U svim zenskim casopisima samo dijete u nijednom nisam pronasla kako se ugojiti.Visoka sam 170 i teska 51kg stalno sam u pokretu i ne uspevam da se ugojim.Sta da radim.Samo nemojte da mi preporucite biomed6 jer nisam pristalica toga.
 
Jooj,draga moja sta bih ja dala da sam na tvom mestu!Jedi kaloricnu hranu,sta drugo da ti kazem,kreci se normalno da se bas ne bi pretvorila u bure,ali JEDI.Drugog leka nema
 
mrsavica:
U svim zenskim casopisima samo dijete u nijednom nisam pronasla kako se ugojiti.Visoka sam 170 i teska 51kg stalno sam u pokretu i ne uspevam da se ugojim.Sta da radim.Samo nemojte da mi preporucite biomed6 jer nisam pristalica toga.
Pokusaj obrnuto da se hranis. Ako jedes meso probaj povrce. Ako jedes mrsno, probaj posno. Kozda upali. :)
 
Draga moja,
ja sam visoka 174, a imam 52kg i apsolutno te razumem. Kod mene je mrsavost odlika licnosti, takva sam od detinjstva (imala sam 18 kg kad sam posla u skolu). Ja ne uzivam u hrani, a imam nervoznu prirodu, sve bih da stignem, i svuda, mnogo se krecem, tako da cesto - zaboravim da treba da jedem. Trenutno sam (ponovo) u fazi da zelim da se gojim, pa pokusavam da imam sva tri obroka, a da u medjuvremenu zvacem voce, cokolade i kekse. Mislim da su mi farmerice malo tesnje, tj. vise ne klize preko kukova, znaci da sam se ugojila jedno kilo-dva...
Inace, ni ja ne verujem u te apotekarske fore, ali pijem sumece vitamine, umesto kafe i vode, pijem kafu i sok....
Ne znam kakvi ce biti efekti i dokle cu paziti, ali bih zelela da imam bar 56-57 kg.
Inace, sve zene kazu: videces u trudnoci. Ja jesam videla, ugojila sam se 36kg, ali - kako doslo, tako i otislo... istim tempom.
Sad imam cerku, koja je malkice deblja nego ja u tom uzrastu... :))))
Pozdarv za Mrsavu,
Zgoljava
 
mrsavica:
U svim zenskim casopisima samo dijete u nijednom nisam pronasla kako se ugojiti.Visoka sam 170 i teska 51kg stalno sam u pokretu i ne uspevam da se ugojim.Sta da radim.Samo nemojte da mi preporucite biomed6 jer nisam pristalica toga.
Ti si luda (izvini imam izlive emocija).Ti ne trebas da se ugojis,jer po datim podacima ti imas super kilazu,a verujem i gradju.Tako sam i ja mislila za sebe,dok nisam cisto iz dosade krenula na aerobik.I sta se desilo sve devojke koje su dolazile su mi se divile, a takodje i moja instruktorka.sada ima vec 2 godine kako odlazim tamo i super sam zategnuta!
 
Znas li ti koliko bi devojaka ubilo za takvu kilazu? Nemas pojma kako je to gladovati danima da bih skinula pola kilograma, uzivaj u tom daru od Boga uostalom vazno je kakva si licnost a ne koliki ti je obim struka ili grudi!
 
Draga moja,nisi jedina,ja sam visoka 178cmi samo 54kg,godinama sam se opterecivala svojom kilazom i tudjim pricama...te gledaj kakva si kosti na sve strane,te oduvace te vetar.....da ne duzim.Godinama sam pila sve i svasta ne bi li dobila koji kilogram,ali nista...da ne pricamo o pogrbavljenom stavu i sirokoj odeci...dok jednog dana nisam rekla samoj sebi DOSTA JE BILO...pomirila sam se sa sobom,ispravila,nabacila garderobu koja istice sve te koscice,podigla glavu,i gle cuda....vise nisam mrsavica,zgoljava...vec vitka zena.Trenutno imam 30god,rodila sam dva deteta,ali i dalje nemam ni kilogram vise od onda,ali vise mi sve to ne smeta...veliki pozdrav i nemoj da se opterecujes,vec poradi na sebi....
 
Molim vas, procitajte ovo i dajte savet ako ikako ynate
Mogu li da se prikljucim diskusiji? I ja bih trenutno sve dala da se ugojim!
Cujte moju pricu... Visoka sam 159cm i imam 51kg. Pre engo sto pocnete da me odvracate od gojenja, citajte dalje...
Nisma rasla od svoje 18. godine, tj. i tada sam bila visoka 159 cm. Imala sam- ne secams e tacno, oko 50kg i sv eje bilo ok. Od tada sam pocela da se gojim. Ne nesto rapidno, ali sam na krajus vake godine bila 1-2kg teza. Tako sma prosle godine u ovo vreme imala 59kg, da bih ya par meseci pala na 55-56kg. Prosle yime imala sam oko 54-55kg. Ono sto me brine, jeste da sam ya poslednjih par meseci pala sa 54 na 51 kg. Da li je to preterano mrsavljenje? Zaista se bojim! Ne osecam se lose, ne izgledam lose ali se bojim da sam naglo smrsala. Zimus sam pocela da radim, prsetala sam da jedem fast food (koji sam, inace, tamanila predhodnih godina!)a poslednjih par nedelja imala sma velike fizicke napore (selila sma se). Nisam se merila oko mesec dana i kada sam stala na vagu- imam sta i da vidim! Izmedju 50 i 51 kg! Zaista sma se zabrinula i sada sam opsednuta vagom. Tako bih zelela da se ugojim barem jedan kilogram, da vidim da to mogu. Podlesnjih nedelju dana tamanim hamburgere i pizze, McDonald's ce da profitira na meni, ali, ne vredi. Stignem do 51,5kg i sutra opet jedva 51kg. Treba da napomenem jos ejdnus tvar- oduvek sma imala cudan apetit. Znala sam ceo dan da ne osecam glad, a onda samo veceram. I nisam mrsavila. Sada imam ok apetit i prema normalnijim standardima, a jedem i kada nisam gladna i opet ne mogu da se ugojim. Imam 23 godine.

Hvala vam sto ste ovo procitali, zaista mi znaci.

Imam dva pitanja:
1. Da li imam razloga za brigu?
2. Da li nesto sa mnom nije u redu (psihicki) sto se ovoliko brinem.
Jos jednom hvala!

PS-Nemojte mi reci da je idealna kilaza za moju visinu 47kg ili nesto slicno. Ne zelim da budem tako mrsava!
[/b]
 
Ja ne znam sta se ti brines... Trebala si da se brines kad si imala 59kg na 1,59m a sad kad imas 51kg treba bre da skaces od srece. Ako se ti osecas dobro onda ti nista ne fali i nemoj da jedes na silu pogotovo ne brzu hranu i da opterecujes organizam bez potrebe
 
Pa, sta znam... Bice da je moj problem psiholoske prirode. Bila sma bas u depresiji, nisam davala ispite... I eto, ugojila se (nije da se pravdam, taman posla!)
Inace, ja i sa 51kg imam "butkice" i guzu, ako znate an sta mislim. Jednsotavno, tako sam gradjena da ne mogu da izgledam po modernom obrascu zenske lepote. I sa 59kg i sada mi je razlika izmedju kukova i struka vise od 40cm. Mislim da to ima veze sa genetikom- neko se goji u struku i dobija stomak, neko na guzi. Sta je poenta ove price? Ne mislim da izgledam lose sa 51kg nego se brinem kako sam odjednom dosla na tu kilazu. Mucila sam se godinama da skinem 4-5-6 kilograma i nista... A sad, tek onako! To me je zabrinulo.
Pozdrav svima!
M.
 
Ako si zaista zabrinuta i ako se ne osecas sigurnom, onda ne treba da trazis odgovor ovde, potrazi strucnu pomoc.

McDonald's mozda moze nekog da ugoji ali mu istovremeno moze syebati i krvnu sliku.

Mozda je sve u tvom metabolizmu koji se poremetio.
 
mrsavica:
U svim zenskim casopisima samo dijete u nijednom nisam pronasla kako se ugojiti.Visoka sam 170 i teska 51kg stalno sam u pokretu i ne uspevam da se ugojim.Sta da radim.Samo nemojte da mi preporucite biomed6 jer nisam pristalica toga.

Ma dodji na brod kod kapetana i posade ima da te sredimo ko panta pitu i da vidis kako ce kilogrami da nagrnu :D :oops:
 
Ja imam 174cm i 55 kg (ugojila sam se 2 kg u poslednje vreme :) weeeee!)i mene boli uvo... Jos odavno sam prihvatila svoju kilazu, ali me je povremeno jako izbacivalo iz takta kada nekog ne vidim neko vreme pa me pita da li sam smrsala... a ja se 10 godina nisam makla sa 53 kg.
Neko je spomeuo siroku odecu... to je najgora stvar sto neko mrsav moze da uradi... siroka odeca stoji ko na ofingeru i osoba izgleda jos gore... Najcesce vitke osobe imaju uzak struk ili lepo zadnjicu, pa zasto to ne istaci?

Ja jedem apsolutno sve osim slatkisa (jednostavno nemam potrebu da jedem cokolade i sl.) i nista me ne goji... i svi me zovu "termit" jer jedem ko mecava... i mnogo volim da klopam i uzivam u hrani i nadam se da cu ovako moci do kraja zivota jer bi tesko mogla d ase odreknem hrane...

Neko rece: jedi ono sto inace ne jedes, bilo da je to meso ili povrce ili slatkisi... razlicite ljude goje razlicite stvari... Ja drugi savet ne umem da dam posto ni meni za 22 godine nije uspelo da dobijem koji kg... mozda bi uspelo da jedem slatkise, ali to bih morala na silu, a to stvarno ne mogu...
 
ne znam kako nekom moze da smeta,to sto je po njegovom misljenju mrsav!Ja sam visoka 179 cm,imam 50 kg i super se osecam,pogotovu kada u casopisima procitam koliko se neke devojke trude da imaju moju kilazu ,a meni je to Bog dao!!!ukoliko nemas nekih zdravstvenih problema zbog toga to je super!samo napred!
 

Back
Top