Najboljih 5 plaza na Jadranu

Hrvatskog primorja se secam kroz maglu, ali sam siguran da bi 9 od 10 bile smestene u tu listu.
Ima u Crnoj Gori lepih plazica, ali sam malo popio veceras, pa necu moci da se setim njihovih naziva, ali cu sutra napisati.
U stvari nije ni bitno, jer ja vise necu da idem u Crnu Goru, osim na dan-dva, ono sto moram poslovno i gde ne moram ni dinar svoj da ostavim.
 
Evo ja nisam pripita....i mogu da se setim.....
Crna Gora....
Zanjice
Rose
Oblatno
ali sve je to lepo no nije ni primaci divljim plazicama kojih ima more a na kojima se ne kupa niko jer ljudi prosto ni ne znaju da one postoje.Npr. onaj deo puta kada se ide od Budve ka Tivtu....sa leve strane se vidi brdo i tako skoro celim putem skoro 10-15 km.....E sad ,postoji putic kojim se skrene da bi se prevezlo preko brda a sa druge strane su takve plave lagune kakve se ne mogu ni zamisliti. Prvi put kada sam tammo otisla nisam mogla da verujem da postoji......Voda je plava ali to nije ona plava na koju smo navikli .....to je neki tirkiz...poima nemam....lepi sitni kamencici i najrazlicitije skoljkice ,od malih do onih vecih...Ma raj....
Valjda je upravo raj iz tog razloga sto nije na listi "5 naj plaza" .....
 
djuro, sestro..
ajde...pojasni malo...idem večeraske tunajt;)
a baš bi tamooo.
jel to ono gde se sa jaza išlo čamcOm?
gde su rose?
gde su žanjice? (zarnisu kod hvara?)
a oblatno?
a čula sam za ploče kod tivta, kako izgleda tamo?
gde da vodim decu?
da bude gotivno, a da nije kraljeva, kraljičina izvikane plaže?
tamo nekad beše divno, a sad je preskupo.
kažu za 4članu porodicu 50 evra za ulaz?
ajde brate gospodzo. pomagaj u nevolji...
inače bolje stojim sa grčkim plažama:lol:
ov ecrnogorske ne znam preterano, a hrvatskim, se ne sećam imena...
 
**** je tako...Đuro, ne pričaj im za male uvale, neka skoknu preko Prevlake kad su im tamo bolje :p Ko zna zna i basta..

Kraljičina plaža I Bečićka plaža proglašene su najboljim plažama u Evropi pre Drugog sv. rata..niša Grčka, a o ostalim plajama da ne pričamo. Kroati imaju ostrva, plažu Zlatni Rat na Braću (bio ja) i nek neko nabroji neku drugu..Makarska je kokošinjac i kamenjar kao., uostalom, i sve ispod Dinare...šta se ono na Dinari sjaji, moga ćaće.......:lol:
Ja volim ono selo pored Herceg Novog, mada ni ja nisam bio dugo na CG moru, ići ću čim prije, malo parče, ali prelepo..
 
Top 5, oficijalnih



Kraljičina plaža

Plaža u Petrovcu, crveni lepi sitni kamenčići

Ulcinjska Velika plaža i Ada Bojana

Mogren (bez ljudi) , tamo sam naučio da plivam i vatao sam se sa I.

Zlatni Rat ( Brač ), voda ledara, tamo su mi Slovenci dali dasku za windsurf..

(pajamaco, naveo sam ostrva..i za to ti treba transport, smorila bi se na Visu za 2 dana..:) U CG, si sa mora za 2 sata na nadmorskoj visini od 2.400m, ako ti se prohte i rečnu i morsku najbolju ribu jedeš, i najveći rezervat ptica u Evropi možeš da vidiš za poal sata od mora, to nijedna zemlja neema..
 
Šta je uredjeno u Cro? Imaju sada novu magistralu, to je super, a ostalo? Plaže? Stranci se žale da su i m prljave plaže, č. reč...ja sam obišao sa svojima gotovo celu CRO obalu i dobar deo Slovenije, i znam.. Evo, ja bih rado išao na Hvar i ...nigde više..

Ma, mačak, tada je pola ekipe bilo iz Beograda , naravno da nije bilo nikad smaračine :wink:
 
i ja bi na hvar. sutra.
takođe nigde drugde.
može sladoled u dubrovniku. da me mine želja.
lepo je bilo u pakoštanima, crvena luka...
ali ok. kada se malo bolje presaberem...(jer dugo nisam bila u cro)
bečići.
hoće li ikada ponovo proraditi ostrvo cveća?
kod tivta?
 
Daaaaaa, sladoled u Du i u Gradskoj kavani kapuccino, pa onda prođeš kroz izlaz sa tvrdjave, pa do svetionika, e..ja sam zaljubljen u Dubrovnik, jbga.. onda, sva ostrva su interesantna za videti, da se ne lažemo..

Pitaj Đuru, ja ne znam za O. Cveća..a ostrvo Sv. Marko? Je l to isto ili sam pomešao?
Gde su bili goli konobari? :lol:


Pajamaco, mi smo prošle godine gledali neki aranžman za krstarenje Cro ostrvima, to je za nekih 12 dana bilo oko soma i po za nas dvoje, ali sam si morao da odeš do Dubrovnika i tamo čekaš uPrcavanje..lepo je to, ali nije još vreme..
 
Kad se prodje plaza Jaz prema Herceg Novom ima divna mala uvala Trsteno, meni najdraza u CG. Tirkizno more i najfiniji pesak, raj za decu.
Zanjic, Rose ti je preko puta HN camcem, ali moze i kopnom, nalaze se na Lustici, to ti je onaj deo kod Radovica. Oblatno je lepa plaza u tom delu.
A u Budvi definitivno Mogren 2 (ali prljavo brate a naplacuju ulaz, ne nose djubre, nema wc...). Bar nije bilo pre 4 godine.
Ostrvo cveca skroz zapusteno i sablasno.
 
Putnica2006:
Kad se prodje plaza Jaz prema Herceg Novom ima divna mala uvala Trsteno, meni najdraza u CG. Tirkizno more i najfiniji pesak, raj za decu.
Zanjic, Rose ti je preko puta HN camcem, ali moze i kopnom, nalaze se na Lustici, to ti je onaj deo kod Radovica. Oblatno je lepa plaza u tom delu.
A u Budvi definitivno Mogren 2 (ali prljavo brate a naplacuju ulaz, ne nose djubre, nema wc...). Bar nije bilo pre 4 godine.
Ostrvo cveca skroz zapusteno i sablasno.
ma na mogrenu rano smrkava;)
i ledena je voda i nije za malji deca.
nego...to trsteno, jel to ona plitka voda?
čekaj...ima dva jaza.
jedan je kod budve drugi iz tivta, koji od ta dva-pa trsteno?
 
i da znaš hebe! u pravu si. imam čamac na duvku 1,90 pa ću da ga ponesem.
ma dok nisu syebali hawaii išla sam tamo, na divlju stranu.
i bilo je fenomenalno samo koga povedeš..
ok.
odoh na peglanje i pakovanje.
a imam još i posla u kanc..grrrrr.
hvala svima svratiću još ako nešto iskopate.
čekam djuru da se probudi:lol:
 
Ja iskreno znam za samo jedan Jaz. Kad krenes iz Budve prema Tivtu, to je velika pescana plaza i ima kamp Jaz. E onda se to prodje pa ima negde skretanje za Trsteno. Plaza je ono bas za decu, plitka voda, more tirkizno, pesak onaj najsitniji.... E sad ja sam bila pre 4 godine, mozda je sad guzva tamo, ne znam....I tada su bile lezaljke, ali nije bila prevelika guzva. Mene recimo Trsteno podseca na Aliki plazu na Tasosu.
 
pajamaca:
i da znaš hebe! u pravu si. imam čamac na duvku 1,90 pa ću da ga ponesem.
ma dok nisu syebali hawaii išla sam tamo, na divlju stranu.
i bilo je fenomenalno samo koga povedeš..
ok.
odoh na peglanje i pakovanje.
a imam još i posla u kanc..grrrrr.
hvala svima svratiću još ako nešto iskopate.
čekam djuru da se probudi:lol:
Pajamaco nemoj molim te sa tim camcem da ides do tih malih plazica...jer je jako opasno....to je otvoreno more i tu talasi znaju da te iznenade iz cista mira. Naglasavam ti nije za zezanciju. Najbolje bi bilo da imas neka kola pa de te neko preveze do tih malih plazica,takoreci "divljih"....To je najbolje resenje.
Propaj za pocetak na Trstenu .mozda sada i nije tolika guzva jer je vreme bilo stuc muc ove nedelje pa su se mozda i ljudi povukli.
Najlepse je upravo ono sto je pomenuo Neverovatni....a to je ostvrvo St. Marko, nekadasnje nudisticko letovaliste koje je pripadalo Francuzima....sada je napusteno ,ali tu bi ti neka barka uradila svoje....da te preveze iz Krtola do ostrva....RAJ....
Ostvro cveca napusteno koliko znam,odnosno nastanili su se ljudi koji nisu imali gde.
Ako volis brodove,veliki brod "Jovan" svaki dan ide na izlete iz Kotora ,upravo do Zanjica mislim ,na ceo dan .....to je veliki brod na kom mozes dobiti i rucak. Mislim da je 7,8 e ....
 
ok.đuro i ja sam to pomislila (za čamac)
imam auto, i definitivno sam pacijent za trsteno.
i za ploče...kada se deca smore od peska;)

na ostrvo mi se ne ide sa decom.
na sv marku nije zabavno za njih, hladna je i duboka voda.
za koju godinu:)
hvala people.
ala je danas vruće...
 

Back
Top